Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 87

Tema: Prenovljene spletne strani LZS

  1. #31

    Privzeto

    Nisem strokovnjak za spletne zaščite in kot sem zapisal, globoko sem prepričan, da ZR7 in še nekaj kolegov s tega foruma pozna rešitev prijave in zavarovanja pred nepovabljenimi gosti. In na koncu koncev prav nobene katastrofe ne bi bilo, če bi tudi kdo od nepovabljenih prebral kakšen sklep kakšnega organa LZS. Seje so javne, lahko se jih udeležijo člani LD, ki so članice LZS ( na ne bo zopet nesporazuma), predstavniki medijev in drugi, ki izkažejo tak interes. Le v posebnih primerih je možno sejo ali del seje zapreti za javnost in ti primeri morajo biti v splošnem aktu opredeljeni.

    Prav zanimivo je koliko vprašanj in težav najdemo, ko je treba zagotoviti ustavno in zakonsko pravico članstvu in kako smo hitri, ko je treba temu istemu članstvu naložiti kake obveznosti.

  2. #32
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Sraka, hvala za kompliment, a moje znanje dlje od naprednega uporabnika ne sega. Sicer sem se že z marsičem spoprijel, a z urejanjem in administriranjem samih strežnikov si pa nisem domač. Še manj s tehniko zaščite podatkov.
    No, a če mi kdo po domače kaj razloži, v grobem že nekaj razumem.

    Tako sem razumel tudi zadnje informacije, da so dokumenti na istem mestu kot Lisjak, ker se je to v preteklosti tako zastavilo. In sedaj je jasno, da je to bila napaka. Popravek bi bil enostaven s selitvijo na neki drugi strežnik, namenjen samo temu, a če prav razmišljam, bi to za seboj potegnilo tudi programiranje novega vmesnika in nastavitev vsega programja, ki vzdržuje promet na strežniku. To pa vse stane in trenutno sredstev več ni na razpolago za nove neplanirane zadeve.

    Se pa ne bo obupalo in se bo vztrajalo na rešitvi tega problema, ker se odgovorni za to področje zaveda, da je to nujnega pomena in ima tudi podporo iz vrha vodstva.

    Kaj lahko sedaj storimo lovci sami? Vaši starešine in ostali pooblaščeni imajo gesla za dostop do teh dokumentov. Zahtevajte, da vam jih posredujejo. S tem jih boste prisilili, da vas informirajo in da se informirajo tudi sami, saj se v veliki večini niti ne zmigajo in ne sledijo na krožniku ponujenih dokumentov! Nakar jambrajo, da jim gradiva niso posredovana.

  3. #33

    Privzeto informiranje

    Sam sem član lovske družine, ki je imela že pred petimi leti lično urejeno spletno stran, elektronsko poslovanje, mesečno izdajanje informatorja za tiste, ki niso imeli interneta i.t d. Z velikimi koraki smo osvajali Lisjaka in dajali pobude.Vendar se je pred štirimi leti vodstvo zamenjalo.
    Kot ,da bi hoteli zaverteti kolo časa nazaj so se posedli na nastavljene pozicije in začeli poravnavati dolgove botrom.Dajanje informacij je postalo bogokletno vse je postalo poslovna skrivnost,narejena ni bila nobena analiza,skratka veselo nazaj v šesdeseta.
    Pred enim letom sem to vodstvo pisno zaprosil za nekatere podatke iz knjige odstrela,opravljenem delu in tudi navedel zakaj jih bom uporabil.Razglašen sem bil za zlonamerneža in zahtevali so ,da se me pokliče na odgovornost.Z veseljem sem se odzval.Ko sem povedal da je biti informiran moja temeljna pravica sem bil deležen hudih napadov od tega, da me je prvi mož pozval da,če nisem z njimi naj se izpišem saj so mi vrata na stežaj odprta.
    Dragi forumovci res je internet že v vsakem slovenskem domu, vendar ga imajo v večini otroci in vnuki lovcev.V glavah lovcev so stari dobri časi vsaka sprememba je neposreden napad na tradicijo in le nekaj je vredno tisto ,kar se govori v gostilni.Če bi se zgodilo, da bi zadeve postale tako transparentne kot se govori bi šla pogobe vsa njihova pomembnost.
    Zato smatram, da se mora čimprej omogočiti dostop do tistih podatkov, ki jih posameznik lahko vidi.Če se lahko vse bančne transakcije ureja iz domačega kabineta potem je jasno, da tudi ureditev tega dela ni problematična.Veselim se dne ko bom iz domačega kabineta z svojim geslom pregledoval napr.ažurno vodeno knjigo odstrela svoje LD:
    znejlar

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Podpiram zahtevo znajlar-ja, da se omogoči vsem članon LZS vpogled v Lisjaka.
    Sigurno se da urediti, da vsak član LAHKO dobi geslo seveda kateri želi. Vsak član plačuje članarino in po zakonu ima pravico do informacij in da je seznanjem z dogajanjem. Čim prej je potrebno omogočiti vsem članom LD-LZS, dostop do informacij na Lisjaku.

    Pozdrav!

  5. #35

    Privzeto

    Samo eno stran nazaj poglejta moje razmišljanje in cilj, ki je zastavljen. In ni več daleč. O bivšem vodstvu nima smisla izgubljati besed, kratenje pravice do obveščenosti je še ena manjših njihovih cvetk. In še enkrat, vse, ki imate znanje, možnosti in ideje, vabimo k sodelovanju. Lahko jih napište na tem forumu (kot veste, je vzpostavljena povezava s spletno stranjo LZS), pošljete na zs ali kar naslovite na komisijo za LIS Lisjak pri LZS. Vsak predlog bo deležen pozornosti in že v naprej se vam zahvaljujem zanje.

  6. #36

    Privzeto

    Skoraj nujno bi bilo, da bi člani LD dobili geslo do Lisjaka, vendar brez možnosti zlorab.
    Vendar bi imelo to smisel le, če bi bili podatki ažurni.
    Zdaj je vse preveč skrivnostno.

    Boris

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    A mi lahko kdo pojasni kako je vspostavljena povezava med forum-lov in LZS? To, da da je na strani Forum-lov med povezavami navedena tudi LZS je v redu, kaj pa obratno? Kako ve obiskovalec strani LZS za forum na spletu Forum-lov??

    Ali kdo najde informacijo, kje bo letno srečanje lovskih pevcev in rogistov da ne rečem ali je kdo od lovcev sploh povabljen na to srečanje? Seveda veljajo samo odgovori, ki se nanašajo na spletne strani LZS.

    Ali kdo ve kaj je bilo sklenjeno na sejah organov LZS? Seveda je vsaka informacija kaj vredna če je pravočasna, ne čez pol leta.

    Še bolj nesramno vprašanje pa je ali kdo ve, kdaj bodo seje in s kakšnim dnevnim redom? Seje so menda javne samo ve ne za njih noben razen vabljenih. Potem pa se pojdi javnost. Včasih, v prejšnji domovini, so vabila za seje UO pošiljali tudi novinarjem, sedaj pa tudi tega ni več (že kar nekaj časa ne).

    Tole je samo nekaj vprašanj, ki dajo odgovor na kakovost spletnih strani LZS. Vsekakor so boljše kot so bile ampak še daleč od tega, da bi bile dobre.

  8. #38

    Privzeto

    Saj verjetno obstaja možnost (laično razmišljanje) da se uporabniku da dostop in hkrati omeji pristojnosti (v tem primeru samo pregledovanje brez vnašanja novih podatkov).

  9. #39
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rock&roll je objavil: Pokaži objave
    A mi lahko kdo pojasni kako je vspostavljena povezava med forum-lov in LZS? ...
    Povezava med našimi stranmi in stranmi LZS je vzpostavljena le z zamenjavo linkov. Kaj več zaenkrat žal ne pričakujem?
    Zakaj? Po mojih pomankljivih informacijah zato, ker na LZS primanjkuje kadrov in pripravljenosti za tovrstno delo in sodelovanje. Mislim, da bi moralo uredništvo glasila urejati tudi internetni del glasila, kakor po mojem spletne strani LZS lahko označimo. Torej uredništvo glasila Lovec, ki pa se, kot vidimo po zapisnikih, otepa tudi še drugih usmeritev, ki so jim bile dodeljene.
    Tu se bo moralo nekaj premakniti, z istimi ali pa drugimi sodelavci.
    In da, Rock&Roll, vse kar si naštel, bi nam moralo biti na razpolago. Nam, tistim, ki dajemo denar za dejavnosti, plače in nagrade!

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Tudi LZS povezavo do foruma dala na prvo stran (poglej spodaj desno)

    Informacije, dokumente, zapisnike in ostalo se da dobiti na tej strani .
    Potrebno je geslo. Kako ga dobiš, ti ne vem povedati. Mogoče pa je tukaj kdo ki ve. Baje je dostopno za vse lovce.

    Kakor vidim dogajanje, je na LZS nekaj posameznikov, ki se res požrtvovalno trudijo povleči ta voz iz blata kjer je obtičal, še več pa jih je, ki se ravno tako nekaj trudijo vendar v nasprotno smer.

    Mogoče bo zvenelo zlobno vendar imam dva predloga za izboljšanje stanja.
    1. V Pravila LZS in LD bi bilo potrebno napisati, da člani starejši od 63 let ne morejo več kandidirati za funkcije. (tako imajo urejeno gasilci. Z 63 leti postaneš veteran obdržiš vse čine , medalje in oznake, ne moreš pa več napredovati)
    2. Za funkcije ne more kandidirati kdor je računalniško nepismen. (Tudi pred sto leti tisti, ki je bil nepismen ni mogel biti lovski funkcionar. )

    Tisti, ki se trudijo za izboljšanje se zavedajo da so v službi slovenskih lovcev, ostali pa se imajo še vedno za funkcionarje....
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •