Stran 6 od 41 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Mene tut nekej zanima, in sicer: kako naj očistim polavtomatski flobert (je Brno, modela ne vem ). Ali je treba razdreti cel mehanizem ali od spredaj... Če ga kdo poseduje in ga je že čistil, na dan z idejo.

    Hvala

  2. #52

    Privzeto

    Jaz sem pred 14 dnevi čistil brno 531, se ga da čisto enostavno razdreti, samo en vijak od zadaj na levi strani odviješ in potem se da vse do zadnje vzmeti lepo razstaviti. Seveda moraš prej sneti kopito. Prijatelju so se kar naprej zatikili naboji, ker je bilo v mehanizmu polno saj in drugih ostankov, zato sma ga temeljito očistila, potem ni bilo več zatikanj. Svetujem ti da ga vsaj na vsakih 100 strelov očistiš.

  3. #53

    Privzeto

    Zanimiv članek, ki postavlja pod velik vprašaj običajno trditev da 2-3 je streli izžgejo vse ostanke olja iz risane cevi in da takoj zatem lahko dobimo najboljše grupe. Avtorju naj bi testiranja pokazala da je za to potrebno 18-20 strelov, bistveno enostavnejša rešitev pa je uporaba:Birchwood Casey Gun Scrubber (razmaščevalca v aerosolu).
    Menda naj bi bil to tudi odličen pripomoček za natančen prvi strel.

    www.varminthunter.org/article2.shtml

  4. #54

    Privzeto

    Svoj čas sem se precej ukvarjal s streljanjem. Med pristreljevanjem risanic in tudi med lovom pa prišel do spoznanja, da je cevi ni potrebno nujno pred lovom razoljiti s strelom, ampak je, vkolikor uporabljamo ustrezno olje, dovolj večkratni poteg bombažne krpice ali kosma vate skozi cev s palico za čiščenje. Vendar mora zadeva iti skozenj resnično trdo in od ležišča proti ustju. Kljub vsemu pa zadeva ni zadostna ob uporabi balistol-a ali podobnih olj, ki ob strelu zgorijo. Nekoč sem imel priliko dobiti olje, katerega uporabljajo ostrostrelci in je nevnetljivo. Uporabljajo ga enote NATO-a.
    Zadeva je super, imena se ta trenutek ne spomnim, bom pa poskusil pobrskati po spominu ali za originalno embalažo. Sicer pa je to olje super tudi za na bombažno krpo in premaz orožja pred lovom v neprijetnih razmerah (dež, sneg, pogoni...).

    Cev pred pogonom pa prelepiti z enim slojem navadnega pisarniškega samolepilnega traku, zagotovo ne škodi in ni nevarno, ampak koristno!:icon_smile:

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Post

    Na jago se gre s suho ( nenaoljeno ) cevjo. Puška pa mora bit zunaj naoljena, sploh poleti, sicer imaš cev nad kopiščkom takoj belo. Sem se naučil, pa še učil so me to. Res. Lp.
    Služimo narodu !

  6. #56
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Za sušenje cevi uporabljam vojaško vrvico, ki ima na konceh svinec kot utež, na sredini pa "zarezo" v katero namestiš krpico. Tako je prvi strel dovolj natančen za praktični lov.

  7. #57

    Privzeto

    Ja, ja in tako ob "sušenju" cevi, še poliraš-gladiš ustje.

  8. #58

    Privzeto

    Detel uprašaj kakega puškarja kaj narediš s tem ko takole čistiš cev!" Boš presenečen nad odgovorom,tist štrik boš pa za kravam vrgu....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #59
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto

    ...al pa za psm:icon_:

  10. #60
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Dolgi, prosim, da napišeš kako je pravilno.

    Hvala.

Stran 6 od 41 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •