Stran 5 od 41 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #41
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    zdaj ce prav razumem...streljana puska (brez olja) ne vidi v cevi nobenega olja vse leto?? oz. ne sme biti naoljena nikoli med sezono?
    in ce se odlocim za streljano pusko,jo po streljanju le obrisem z suho cunjo?
    hvala.

    lp,a
    Pri današnji municiji lahko to prakticiraš. Vendar to ne bi zdržalo, če streljaš več. Potem je le potrebno očistiti ostanke ki se nabirajo v cevi. Jaz cevi enostavno pogledam in ko ob tem zažvižgam, je čas za čiščenje.
    Pred nastrelitvijo ali družinsko tekmo pa opravim seveda temeljito čiščenje in tudi temeljito brisanje s krpico. Tako da lahko rečem, da v cevi ni več olja. Seveda je še in zato gre v jutru pred tekmo še en strel čez cev in šele potem tekma.
    Za lov razen gamsa pa tista dva centimetra ne pomenita nič.

  2. #42

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    zdaj ce prav razumem...streljana puska (brez olja) ne vidi v cevi nobenega olja vse leto?? oz. ne sme biti naoljena nikoli med sezono?
    in ce se odlocim za streljano pusko,jo po streljanju le obrisem z suho cunjo?
    hvala.

    lp,a
    Moja puška tudi med sezono vidi olje.Po navadi po nekaj 10 strelih, ali če je v cev prišla voda, sneg, iglice itd. Ampak po tem ko cev očistim, jo na suho zbrišem, pred lovom pa oddam najmanj 1 strel. V sezoni ima moja puška v omari streljano cev, na lovu pa vedno. Nisem opazil nobene rje.

    Mislim da je to dobra metoda za nekoga , ki redno lovi in želi biti 100% prepričan o legi zadetkov. Seveda pa ne smeš uporabljati korozivno strelivo (npr. 8x57IS vojaške proizvodnje).

    Če se ti tak način shranjevanja in vzdrževanja orožja zdi preveč riskanten, potlej pa svetujem , da imaš puško nastreljeno na oljni strel in uporabljaš enake metode in olje pri čiščenju, mazanju in brisanju na "suho".

    Res je,da je povprečna strelna razdalja okoli 70 m in v povprečju zamik nekaj cm ne pomeni veliko, ampak jaz hočem imeti orožje s čim boljšo natančnostjo, tako da je odklon v največji meri odvisen le od strelca.

    Obstajajo tudi takšne informacije, da čiščenje cevi sploh ni potrebno, saj se ostanki plašča naberejo da neke mere, čez to pa ne in da je potrebno odstraniti le zapečene ostanke smodnika.

  3. #43

    Privzeto

    Kaj pa čiščenje po vsakem lovu?je to pretirano?
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    [QUOTE]Res je,da je povprečna strelna razdalja okoli 70 m in v povprečju zamik nekaj cm ne pomeni veliko, ampak jaz hočem imeti orožje s čim boljšo natančnostjo, tako da je odklon v največji meri odvisen le od strelca.

    potem,ce namazes pusko in jo pred uporabo zbrises na "suho",ne bosta 1. in 2. zadetek skupaj? moras iztreliz 1 ali 2 naboja,da cev "osusita",jo spravita v "strelno pusko" ??
    ker tudi sam zelim,da ima puska cim manj zamika oz da je cim bolj natancna,ker se velikokrat odlocim tudi za kaksen daljsi strel 150+,200 metrov..in zelim biti siguren v natancnost puske!

    recimo,da kar veliko jagam..pa me zanima,koliko casa priblizno lahko pustim (ob normalnih pogojih,suho,brez stika z vodo,...) pusko v strelnem stanju,ker imam pusko staro le dve leti in se bojim,da nebi rja butnla u ror..

    lp

  5. #45

    Privzeto

    Moja zastava je stara 5 let, čistim jo na približnjo vsako škatljo izstreljenih nabojev, med lovsko sezono je to na kaka 2-3mesece ali pa še več. Od zunaj jo pobrišem vsakič, preden jo dam v omaro in pogledam cev. Če je slučajno noter tudi kaka kapljica vode, potem je na vrsti čiščenje. Se mi je zgodilo, da sem jo v enem tednu čistil vsak dan, čeprav nisem izstrelil nobenega naboja, ker sem jagal v dežju. Tako da razmišljam, da bi tudi jaz začel lepiti ustje cevi, če res ni nevarno. Pač čisti po potrebi, če ti v cev ne bo prišla voda in če redno streljaš potem mislim, da te ne rabi skrbeti za rjo v cevi.

    Pri moji puški med oljnim strelom in suhim strelom ni večje razlike od 3 cm,(na 100m) je pa malo nižje in v desno.Na koncu pa ponavadi potegnem večkrat z vato, ker mislim, da najboljše vpija.

  6. #46

    Privzeto

    Običajno cev potegnem na "suho" s polirno vato in to je zame še vedno oljni strel. Edin zanesljiv način da puška nese enako kot streljana, je streljana cev - upam da sem se točno izrazil.

    Tako pikolovstvo je zame pomembno, ker si tako lahko privoščim kak res dolg strel, seveda ob ostalih izpolnjenih pogojih (soliden naslon, mirno ozračje, znana razdalja, miren pulz, zanesljiva ocena divjadi itd)

  7. #47

    Privzeto

    Sem bolj nov pa me zanima, kako se to nastreli na oljni sterl, a pomočiš naboj v olje, a po strelu našpricaš cev, pa potem spet streljaš, ne razumem najbolje ...

  8. #48

    Privzeto

    Ne... tega ne delaj ker ni dobro za cev, še posebej če je noter precej olja, ker lahko cev napihne. To je debata samo o tem, da prva ali pa prvi dve krogli ne neseta tako kot bi morali, če je bila puška prej očiščena in naoljena cev.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #49

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    Sem bolj nov pa me zanima, kako se to nastreli na oljni sterl, a pomočiš naboj v olje, a po strelu našpricaš cev, pa potem spet streljaš, ne razumem najbolje ...
    V omari imaš cev namazano -recimo, pred lovm pa jo zbrišeš na "suho" , na "suho" v narekovajih ker ne moreš zbrisati vsega olja- oziroma praviloma cev zadeva drugače s tako cevjo, kot z cevjo , ki je bila pred tem streljana in nič čiščena.

    Če nastreliš puško na oljni strel, pomeni da po vsakem strelu (na strelišču pri pristreljevanju) cev očistiš z oljem in jo na suho zbrišeš. Potme na lov hodiš s očiščeno puško z oljem in na suho zbrisano. S tako metodo si lahko prepričan v puško na lovu za 1 strel. Večinoma če kaj upleniš pri lovu gre za 1 kos in 1 naboj, tako da ta metoda ni napačna.

    Da zadeva ni čisto pikolovska, dlakocepska in akademska - razlika med lego zadetkov med streljano in očiščeno cevjo, se je potrebno prepričati na strelišču in to dejstvo oziroma omejitev (lahko gre tudi za 10cm odklona) upoštevati pri lovu.

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto medeninasta scetka..

    nekaj stani nazaj je bilo vprasanje,kdaj in kako cistiti z medeninasto ali aluminijasto scetko..pa me zanima,ali je pomembno,ali je cev suha ali mora biti naoljena pred tovrstnim ciscenjem?

    lp

Stran 5 od 41 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •