Stran 2 od 41 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #11

    Privzeto

    Ballistol je v redu adeva,enkrat letno (po koncu sezone) je cev priporočljivo očistiti z močnejšimi čistili na bazi amonijaka (Robla Solo),ne moreš vejet kaj vse potegneš iz "čiste" cevi! Za zunanjost (odličen je tudi za cev) pa uporabljam Crown olje (zastopnik je v Žireh nekje),kanadska zadeva,super stvar,odlično odstranjuje tudi nekoliko "starejšo" rjo,tako da jaz to na vsak način priporočam!
    ZUON je pa tudi fajn stvar,samo jo je težko še kje dobit.

  2. #12

    Privzeto

    Tudi jaz uporabljam Crown olje v spreju, odlična zadeva! LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  3. #13

    Privzeto

    Crown olje je podobna zadeva kot hops oba kanadskega porekla. Odlična zadeva res. Sam sedaj uporabljam ballistol, pa tudi zadovoljen, sem pa imel dolga leta hops.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    ali je crown dober tudi za cev,ali je samo za zunanjo ciscenje orozja?
    A ima mogoce to katera od lovskih trgovin na zalogah? sam uuporabljam balistol,sicer zadovoljen...ampak imam problem,oce ze ene dve leti ni nic jagal s svojim drilingom,sicer sem ga jaz ocistil kadar sem se spomnil,sam to je blo premal,se je ta cas mal rje nalezel,ki pa z balistolom ne gre dobr stran...

    lp

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Uporabi Roblo.

  6. #16

    Privzeto

    Živjo!
    Imam nekaj vprašanj glede čiščenja cevi.
    Kdaj se uporablja ščetka iz medenine in kdaj se ne sme?
    Kakšen je vrstni red uporabe ščetk, oz.,kakšen je njihov namen, glede na material iz katerega so narejene?
    Ali je drugačen postopek, če streljamo s svinčenimi kroglami ali oplaščenimi kroglami?
    Ali svinec ostane v cevi in kako ga odstranimo?
    Lep pozdrav!

  7. #17

    Privzeto

    ko pridete pozimi domov z lova in je seveda puska mrzla in se zaradi tega v toplem prostoru orosi...kaj naredite? je mozno da tudi zaradi te vode- vlage puska zaruzne?
    jo samo pustite v omari ali kaj namazete ali obrisete?
    lovski zdravo

  8. #18

    Privzeto

    Zmeraj jo očisti z krpo suho,saj jaz tako naredim pa pred lovom jo ponavadi z Krovnom pošpricam in nato mal počakam potem pa obrišem!Zastopnik za krown se nahaja godešiču,če koga zanima za telefon naj mi pove,pa mus poročim,drugače pa tudi on zaščiti podvozja vozil!

  9. #19

    Privzeto

    Imam Suhlov driling 12/12/7,65, na katerem so bile cevi "redko" čiščene s strani prejšnjega lastnika. Nekajkrat sem jih očistil z Balistolom, ampak vsega še zmeraj ne morem odstranit, še posebaj na cevi od 7,65.

    Kaj priporočate da bodo cevi zopet "svetleče"?
    Kako deluje Robla?

  10. #20

    Privzeto

    Najboljše zdravilo je, da spustiš kakšno škatlo nabojev skozi, potem pa z medeninasto ali aluminjasto ščetko zdrgneš rjo do konca. Če je preveč načeta ti ne o uspelo.

Stran 2 od 41 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •