Stran 16 od 41 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #151
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    to je cev havbice 155mm ali pa starega tanka T-55.
    Jaz uporabljam to famozno peno ze kar nekaj casa.Nabrizgas v cev pustis cca.20-30min v cevi in nato samo z krpici skozi cev in to je to.Res zadeva na oko scisti cev v nulo.Za kaj vec bi pa mogel imeti kake aparature ki jih pa zal nimam.

  2. #152

    Privzeto

    Od nedavno tudi sam uporabljam to peno (milfoam forrest). Popolnoma sem opustil WD40 (kar se tiče notranjosti cevi).

    Članek, ki je bil v Lovcu, me je napeljal na to, da sem poskusil, hkrati pa avtorju članka zastavil tudi nekaj vprašanj.
    Rezultati, ki jih je avtor predvideval, so se v praksi potrdili.

    Priporočam.

  3. #153
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Tudi jaz že od vsega začetka uporabljam milfoam Forrest, čiščenje je enostavno in učinkovito.

  4. #154
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    A je ta pena za večkratno uporabo, torej čistite z njo cev po vsaki uporabi ali samo ko je cev res "zagiftana"? Ker če dam na primer en strel ali dva se mi splača brizgati peno v cev?

  5. #155
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    če veš, da je ne boš uporabljal dolgo časa po tem, seveda lahko; drugače nima veliko smisla.

  6. #156

    Privzeto

    S peno očistiš cev 1 - 2 x letno, če streljaš malo (20 strelov). Če streljaš športno boš čistil nekoliko večkrat.

    Ne pozabi na dejstvo, da je po čiščenju s peno cev popolnoma brez umazanije in oljnega filma - torej ni zaščitena pred najedanjem rje.

  7. #157

    Privzeto

    Samo za intermezzo, za nekatere veleume. O številu polj in žlebov pri kratko in dolgo cevnem strelnem orožju, kar prikazujeta sliki nekaj postov nazaj.
    Puška Marlin M 336 C v kal. .30-30 Win. jih ima 12, polj in žlebov namreč.
    Lp.

  8. #158
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    Samo za intermezzo, za nekatere veleume. O številu polj in žlebov pri kratko in dolgo cevnem strelnem orožju, kar prikazujeta sliki nekaj postov nazaj.
    Puška Marlin M 336 C v kal. .30-30 Win. jih ima 12, polj in žlebov namreč.
    Lp.
    ja in.....to se zmerom ni cca 40 kot jih prikazuje slika.

  9. #159
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    S peno očistiš cev 1 - 2 x letno, če streljaš malo (20 strelov). Če streljaš športno boš čistil nekoliko večkrat.

    Ne pozabi na dejstvo, da je po čiščenju s peno cev popolnoma brez umazanije in oljnega filma - torej ni zaščitena pred najedanjem rje.
    res je brez oljnega filma, pušča pa tanko plast zaščitnega sredstva proti rji. pazi, da pri čiščenju s to peno ne uporabljaš bakrene krtačke; lahko jo pa uporabiš preden napolniš cev s peno.

  10. #160
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Ma fantje, vsi smo en bolj pameten od drugega... Js bi tle dodal svoje mnenje ki sem si ga izoblikoval na podlagi več let izkušenj v strelstvu, lovu in službi...

    Vse kakor je vsak proizvod namenjen določeni stvari... treba se je zavedat, da čiščenje cevi ni samo vlečenje krpice in mazanje z oljem...

    Js osebno uporabljam pri čiščenju Roblo in balistol, krpice in bakreno krtačko...
    Je pa spet odvisno ali s samo puško postrelite na leto 50 nabojev ali na trening...

    Vsekakor če se omejimo na lov... Osebno prakticiram sledeči način;
    - pred lovom obrišem cev na suho;
    - ko se vrnem, če nič ne izstrelim jo samo namažem...
    - če izstrelim kak naboj jo prebrišem z krpico namočeno v roblo, podrgnem s krtačko in ponovno pobrišem z krpico in roblo, nato osušim in namažem z balistolom...
    in tako celo sezono.
    -na koncu sezone pa večkrt zaporedoma čistim cev z uporabo krtačke in z brisanjem, in tudi čez noč ali vsaj par ur pustim premazano z roblo... in nato očistim spet s krpico. in pol ponovno začne sezona in od začetka...

    pri športni puški gre malo drugač...

    VSEKAKOR PA PRI SODOBNIH CEVEH BOLJŠE NIČ ČISTIT KOT NAPAČNO ČISTIT!

Stran 16 od 41 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •