Stran 11 od 41 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #101
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    Ja, kot pravim, če bi vlival pol deci olja noter, pol čisto verjamem da se to zgodi,drgač pa ne.
    tudi sam sem obračal puško (karabin) naoljeno z kopitom navzdol,pa se mi je redno dogajalo,da je na mestu,kjer je udarna igla,špricnilo precej olja ob strelu..
    Zato od takrat naprej očistim z oljem,obrišem na suho in nato z malo naoljeno krtačko zgladim cev..puško obrnem na cev oz. da vsaj leži proti cevi.

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  2. #102

    Privzeto

    Pinkfloyd je napisal da ima enostrelno prelamačo,zato tukaj ni govora o kakem zaklepu kot pri karabinkah! Priporočam ti pa,da ko cev očistiš jo zbrišeš na suho,enako naredi s celim orožjem! Res je,kot je napisal Zober ena najboljših zadev Cown olje,tistega lahko obrišeš pa ti naredi vseeno dober film čez,tako da puška ne bo rjavela. Glede obačanja puške pa tako - če jo ne zbrišeš dobro in jo boš obračal s kopitom navzdol bo to na kopitu kmalu pustilo posledice,saj se les s časom napije tega olja....,pol maš pa težave...

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #103
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Pa a ne gre olje proč, če ga zbrišem dol? Ima oljenje in mazanje potem sploh smisel?

    Kaj se pa zgodi s kopitom?
    No, meni se je zgodilo s kopitom tole, kar pa nima veze z oljem: Zadnja zaščitna "guma" (takrat je bilo še tako usnje) je preperela, puška pa je slonela dooolgo časa v omari naslonjena na zgornji del kopita, tako da se je ta guma popolnoma sploščila in uničila.
    No, ugotavljam, da vas razen Andreja očitno večina obrača s kopitom v tla...

  4. #104
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Notranjost cevi in puško namaži in obrnijo s cevjo navzdol in ne bo nobenih problemov. Pod cev dej krpico, ker nekaj olja (pri meni balistol) počasi steče dol. A je to kakšna umetnost :icon_:.

  5. #105
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Puške čistim že več k 20 let (najprej očetove,pol pa še moje),pa prvič slišim da je treba puške obračati s cevjo dol.


    Če čez suho cev potegneš rahlo naoljeno krpico ti garantirano ne bo cev zarjavela,nič ne bo steklo in tud špricnlo ne bo nič.

  6. #106

    Privzeto

    Zanimivo. Niti ena ni narobe postavljena - puške v omarah mislim.
    Last edited by ZR7; 29. June 2009 at 14:04.

  7. #107

    Privzeto

    Jaz predvsem šibrenice po čisčenju obračam navzdol, ker drugače se ti kopito napije olja in potem se ti na soncu ali po večih zaporednih strelih, začne olje cediti iz lesa. Je pa res, da mam navado, da puške po streljanju našpricam z balistolom in jih potem pustim nekaj časa, preden jih očistim. Ko jih pa očistim ni več nobene potrebe, da bi jih obračal navzdol, tudi mažem jih ne več, saj v cevi tudi po čiščenju ostane dovolj olja, da cev ne zarjavi.

  8. #108
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Jaz predvsem šibrenice po čisčenju obračam navzdol, ker drugače se ti kopito napije olja in potem se ti na soncu ali po večih zaporednih strelih, začne olje cediti iz lesa. Je pa res, da mam navado, da puške po streljanju našpricam z balistolom in jih potem pustim nekaj časa, preden jih očistim. Ko jih pa očistim ni več nobene potrebe, da bi jih obračal navzdol, tudi mažem jih ne več, saj v cevi tudi po čiščenju ostane dovolj olja, da cev ne zarjavi.
    Se strinjam s teboj teo!

    Ko sem rekel da obrnem puško na cev,je bilo mišljeno med čiščenjem seveda-puško naoljiš,obrneš proti tlom,pustiš kak čas tako,nato na suho in potem z malo mastno krpo skozi-pol lahk puško obračaš kamor hočeš,zarad mene pink,jo lahko tudi razstaviš..

    Ni pomembno,ali je prelamača,prednjača,karabin,zračna puška..na vseh olje steče stran od "mehanizma" puške,ki pa mora bit mazano,sam na drug način,ne iz cevi

    Lepo čiščenje
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  9. #109
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    no jaz se zraven namazem kopito in use kar je lesenega,oz na rahlo premazem celo pusko z oljem,tako kopito z plastike kot tudi lesena kopita.Po 10letih je kopito moje crvene zastave kot novo,voda se ne upija,iz lesa netece dobeno olje kot nekatiri pravite.sinteticno je pa fino ker je v dezu skor suha ker,vsa voda dol odtece.
    "kdor maze,ta vozi":icon_:

  10. #110

    Privzeto

    Tinko balinko naredi to na trap puški in pojdi z njo odstreliti več zaporednih serij golobov, ali pa jo pusti malo na soncu. Vrjemi , da ni prijetno držati takšne puške, ki ti drsi iz rok. Pri repetirki to še gre mogoče, pri traparci si pa ne predstavljam, da bi jo lahko normalno držal, po možnosti še z potnimi rokami.

Stran 11 od 41 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •