Stran 10 od 41 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #91
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    bistvu usega tega je,da ko ocistis orozje ga z rahlo naoljeno krpo prebrises oz.naredis "rahel film"po njem in skozi cev.garantirano nebo nikjer dobene kapljice ki bi stekla z orozja.ce si bil kdaj v vojski potem ves kako to zgleda.nikakor pa ne spricajte z sprejom drektno po orozju.

  2. #92
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Zdravo,
    hvala za nasvete. Vojski sem se sicer ognil, vem pa vsaj približno, kako se s takimi rečmi ravna, strokovnjak pa ravno nisem ;) . No, ponavadi sem pucal najprej s čistilom, nakoncu pa z Balistolom (ne vem, če je to zaporedje pravo). Vedno na bombažni krpici in medeninasti "vzmeti" na šibiki. Ampak res ne vem, kako se je lahko tiste masti v nekaj mesecih nabralo za cel madež. Olja nisem nikoli ne šprical, ker spreja niti nimam, še manj ga vlival...Najbrž sem ga dal preveč že na krpico. No, vsaj puška se je ohranila v strelnem stanju.
    Hvala za nasvete.

  3. #93

    Privzeto

    Krovna kup našpricaj,obriši in še enkrat našpricej in zadeva je rešena!Enostavno

  4. #94

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    "...Mehanizem? Kaj pa imaš pri repetirki mehanizma? Ni kakih groznih fines, da bi se ti lahko zaradi olja kaj tako zapackalo, da ne bi potem mogel streljati..."
    Olje, ki steče v zaklep ( "rigl" ), lahko povzroči kar nekaj preglavic, ko ti pri strelu pihne v oko vroča oljna para.

  5. #95

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    "...Vedno na bombažni krpici in medeninasti "vzmeti" na šibiki. Ampak res ne vem, kako se je lahko tiste masti v nekaj mesecih nabralo za cel madež. Olja nisem nikoli ne šprical, ker spreja niti nimam, še manj ga vlival...Najbrž sem ga dal preveč že na krpico..."
    Olje je pač takšna tekočina, da že ena kapljica lahko naredi precej velik madež. Tudi v primeru, ko se cev namaže z zelo malo olja, bo le to v določenem času steklo navzdol, pa naj bo orožje v katerem koli položaju. Vodoraven položaj naj bi bil najbolj idealen, če je dovolj prostora...Še najbolj enostavna rešitev, da se prepreči stekanje olja v mehanizem, je puščanje praznega tulca, ali podobnih izdelkov v ležišču cevi.

  6. #96

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Olje, ki steče v zaklep ( "rigl" ), lahko povzroči kar nekaj preglavic, ko ti pri strelu pihne v oko vroča oljna para.
    Kar nekaj sem že postreljal, pa se mi to še ni zgodilo. Kot pravim, odvisno je, koliko olja (ali pač ballistola v spreju) daš v cev. Jaz pihnem s sprejem, potem puško kake 10 sekund držim s cevjo dol, da izkaplja odvečno olje ven, ter jo potem lepo dam s kopitom na tla. To je to in mislim da ni nobene umetnosti tle.

  7. #97
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    [QUOTE=sauer202;38679 Mehanizem? Kaj pa imaš pri repetirki mehanizma? Ni kakih groznih fines, da bi se ti lahko zaradi olja kaj tako zapackalo, da ne bi potem mogel streljati. [/QUOTE]

    Poznam primer, ko je lovcu zaradi preveč olja v mehanizmu vse skupaj zmrznilo v ekstremnem mrazu in se ni sprožilo, ko je potegnil petelina. Je pa počilo čez približno 10 sekund.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #98

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    "Poznam primer, ko je lovcu zaradi preveč olja v mehanizmu vse skupaj zmrznilo v ekstremnem mrazu in se ni sprožilo, ko je potegnil petelina. Je pa počilo čez približno 10 sekund."
    Tudi to se lahko zgodi in tako "rešiš" življenje živali, na katero si streljal. :icon_:

  9. #99

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    "Kar nekaj sem že postreljal, pa se mi to še ni zgodilo..."
    Ko se ti bo zgodilo in verjamem, da se ti bo v naslednjih 10.000 strelih, se spomni name...

  10. #100

    Privzeto

    Ja, kot pravim, če bi vlival pol deci olja noter, pol čisto verjamem da se to zgodi,drgač pa ne.

Stran 10 od 41 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •