Stran 40 od 41 PrvaPrva ... 30363738394041 ZadnjiZadnji
Rezultati 391 do 400 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #391

    Privzeto

    Jaz sem očitno nekaj počel narobe, ker mi s temi Fluna Tec sredstvi ni več uspelo zadovoljivo čistiti cevi. Čistil sem po vsakem streljanju najprej z Degreaserjem, nato z nanosom Gun Cleanerja, na koncu še zaščitil z Gun Coatingom. Pa je bila cev čedalje bolj umazana in zapečena. Res da relativno veliko streljam. Zadnjič mi je zmanjkalo Fluna Tec pripomočkov in slučajno sem šel poizkusit čistit z običajnim Brunoxom. Krpica je prišla ven povsem zamazana. Nato sem s takšnim čiščenjem nadaljeval vsak dan. Še po 4 dneh čiščenja in nanašanja olja v cev mi krpice prihajajo ven umazane, cev pa se počasi vrača v "normalno" stanje. Lahko da sem v cev nanašal preveč Gun Coatinga ali kaj takega, ker pri nanosu zaščite na orožje znam pretiravati. Skratka, jaz se raje vračam na običajno olje - kljub temu da ima Fluna Tec nekaj očitnih prednosti, lahko potrdim, da po nanosu ni oljnega strela, da orožje na oprijem ni mastno ter da zaklep lepše teče. Le s čiščenjem cevi sem imel težave, ker očitno nekaj nisem počel prav.

  2. #392
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Deerhunter, to je že obsedenost s čiščenjem . Nisem se odločil za ta sredstva pa mi ni žal.

  3. #393
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Eno vprašanje za uporabnike Fluna Tec. Kako vam izgleda cev znotraj po nanosu Fluna Tec Gun coatinga? Je cev videti čista ali umazana?
    Moja cev se blešči. Verjetno delaš kaj narobe. Verjetno si zamešal vrstni red. Tule sem prekopiral navodila:

    Po nanosu paste Fluna Tec Gun Cleaner s pomočjo bombažne krpice ali čepka iz filca pustimo sredstvo delovati 10-15 minut in nato ostanke umazanije (svinec, baker, tombakâ??) mehansko odstranimo z uporabo kovinske ščetke in nato krpice. Ko smo to opravili, cev temeljito očistimo s Fluna Tec Degreaser in cev ponovno premažemo in zaščitimo s Fluna Tec Gun.
    Last edited by main757; 7. August 2015 at 18:03.

  4. #394

    Privzeto

    Možno da je obsedenost s čiščenjem, ampak imam pač rad čisto, bleščečo cev. Čistil sem tako, kot je v navodilih, najprej Degreaser, nato nanos Gun Cleanerja, nato po 10 min čiščenje z bakreno krtačko, odstranitev Gun Cleanerja ponovno z Degreaserjem, na koncu nanos Gun Coatinga. Motilo me je to, da je po tem ko se je Gun Coating posušil, cev izgledala kot bi bila še vedno zelo umazana. Bolj kot sem po tej proceduri čistil, manj uspeha je bilo. Zato tisto čudno vprašanje zadnjič, ki ga večina najbrž niti ni razumela - ko sem spraševal, kakšna vam izgleda cev po nanosu. Zakaj je bilo pri meni tako ne vem. Morda sem nanašal predebelo plast, ali sem imel v cevi kakšno rjo, ali pa kakšne zapečene ostanke bogve česa. Skratka, zdaj, po čiščenju z običajnim Brunoxom se cev počasi vrača v normalno stanje.
    Last edited by Deerhunter; 7. August 2015 at 18:20.

  5. #395

    Privzeto

    Zanima me, če se že komu zgodilo, da je kopito začelo plesneti? V isti omari imam tri kose orožja, a mi je začel plesneti samo en kos, vsi trije pa so bili enakočasno vzdrževani in čiščeni. Enako je bilo s kopitom, ki ga imam čisto ločenega od ostalega orožja. Ko sem vse očistil in dal na sonce, mi je kopito pa kar začelo švicati! Kaj bi lahko bil vzrok?

  6. #396

    Privzeto

    Glavni vzrok je to, da sedaj jagaš le z Rugerjem in so druge puške samo v omari

  7. #397

    Privzeto

    Vlaga v omari.

  8. #398

    Privzeto

    Plesni samo ena, ostali dve sta kot morata biti...

  9. #399

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem očitno nekaj počel narobe, ker mi s temi Fluna Tec sredstvi ni več uspelo zadovoljivo čistiti cevi. Čistil sem po vsakem streljanju najprej z Degreaserjem, nato z nanosom Gun Cleanerja, na koncu še zaščitil z Gun Coatingom. Pa je bila cev čedalje bolj umazana in zapečena. Res da relativno veliko streljam. Zadnjič mi je zmanjkalo Fluna Tec pripomočkov in slučajno sem šel poizkusit čistit z običajnim Brunoxom. Krpica je prišla ven povsem zamazana. Nato sem s takšnim čiščenjem nadaljeval vsak dan. Še po 4 dneh čiščenja in nanašanja olja v cev mi krpice prihajajo ven umazane, cev pa se počasi vrača v "normalno" stanje. Lahko da sem v cev nanašal preveč Gun Coatinga ali kaj takega, ker pri nanosu zaščite na orožje znam pretiravati. Skratka, jaz se raje vračam na običajno olje - kljub temu da ima Fluna Tec nekaj očitnih prednosti, lahko potrdim, da po nanosu ni oljnega strela, da orožje na oprijem ni mastno ter da zaklep lepše teče. Le s čiščenjem cevi sem imel težave, ker očitno nekaj nisem počel prav.
    Deerhunter čistil si narobe, najprej se uporabi Gun Cleaner, nato tega odstraniš s Gun Degraserjem, za konec pa zaščitiš s Gun Coatingom.

  10. #400

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Zanima me, če se že komu zgodilo, da je kopito začelo plesneti? V isti omari imam tri kose orožja, a mi je začel plesneti samo en kos, vsi trije pa so bili enakočasno vzdrževani in čiščeni. Enako je bilo s kopitom, ki ga imam čisto ločenega od ostalega orožja. Ko sem vse očistil in dal na sonce, mi je kopito pa kar začelo švicati! Kaj bi lahko bil vzrok?
    Ali ti plesni samo kopito ki je na soncu "švicalo"? Katero olje je bilo uporabljeno? Morda ti je sonce "izšvicalo" sloj olja, ki plesni (ali je plesen prijela tudi les?)

Stran 40 od 41 PrvaPrva ... 30363738394041 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •