Stran 9 od 41 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #81
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    V vojski so nam delili take majhne plastenke tega čistila,ker sem kot lovec rabil čistilo sem z tistimi ki se niso ubadal z čiščenem avojih avtomatov,zamenjal za kakšno malenkost iz SDO paketa :icon_smile:

    In porabil sem že pol zadnje "flaške" pa me zanima kje v Sloveniji se da dobit to čistilo?


  2. #82
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    pri meni na litre zaston ce zelis,pisi na zs.

  3. #83
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    na litre?pa je to tapravi Break free al motorn olje?

  4. #84

    Privzeto

    Tole je tud dobro za čistit. Firepower FP10.

    Semper Fi

  5. #85
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Zdravo,
    mene zanima, kako obračate puške po tem, ko jih očistite. Nekateri pravijo z ustjem v tla, nekateri jo poležejo, nekateri kot so v omari s kopitom na tla.
    Nedolgo nazaj so me okregali, češ da mora biti ustje v tla, ker sicer, če je puška več časa neuporabljana, se tisto olje iz cevi počasi steka navzdol in zateka v mehanizem.
    Ko sem puške po polletnem čiščenju res obrnil z ustjem proti tlom, se je na tleh po nekaj mesecih počasi res začel nabirat masten madež, ki pa je bil bolj trdne konsistence, ne tekoče. Nasveti?
    Hvala.

  6. #86

    Privzeto

    Moj kolega jih obrača dol, ker "so mu tako rekli". Meni se to ne zdi lih prav in jo imam lepo s kopitom na tla. Mehanizem? Kaj pa imaš pri repetirki mehanizma? Ni kakih groznih fines, da bi se ti lahko zaradi olja kaj tako zapackalo, da ne bi potem mogel streljati. Pa če bi blo kaj bi itak vidu.
    Jaz ko puško čistim, itak tud zaklep mal pogledam ker ga pač morš dat ven in če je kaj itak vidiš. Razen če kdo vliva pol deci olja v cev, potem je pa možen ta scenarij

  7. #87
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    No, gre za 140 let staro prelamačo, ki sem jo podedoval. Če bi tisti masten madež "še imel", bi ga pokazal (fotografiral). Mogoče res ni nekega mehanizma, pa mi nikakor ni vseeno za puško, ki ima zame zgodovinsko vrednost, saj je bila pradedkova oz. od njegovega očeta. Poleg tega je strelna in nočem, da se mi mast steka not. Še kakšnega nasveta/izkušnje bom vesel. Hvala.
    Naj pa še povem, da sem puško lepo naoljil z balistolom, zato ne vem, zakaj se zdaj to dela...

  8. #88
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Na koncu čiščenja ko je cev suha,čez cev porineš nalahno naoljeno krpico z dobrim čistilom in si lahko brez skrbi da ti bo zarjavelo al pa da ti bo kaj steklo v mehanizem.Sam jih pa imam v omari s kopitom dol.

  9. #89
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    206, se pravi, po vsem oljenju jo moram očistiti s čistilom recimo na osnovi amoniaka? Se opravičujem, za te zadeve nisem ravno strokovnjak...

  10. #90
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Ko cev pucam jo z krpicami zbrišem do suhega,pol pa z rahlo naoljeno krpico še enkrat čez cev in je stvar rešena.Uporabljam pa Break free.


    Če to narediš z Balistolom ne bo nič narobe,samo pazi da ne bo preveč naoljeno,sej več,manj je več.

Stran 9 od 41 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •