Rezultati 1 do 10 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto Čiščenje Orožja

    Zanima me kaj uporabljate v večini za čiščenje orožja.Jaz sem do zdaj našprical puške kar z WD40, pa me je en naš ozmirjal zadnjič, da WD menda razžira cev ali nekaj takega.Zdaj sem si nabavil Ballistol sprej.A je vredu?

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    WD 40 je dober za večino pušk in za redno čiščenje. Nikakor ga ne smemo uporabiti orožju, ki imajo dele iz aluminijastih, bakrenih in cinkovih zlitin, ker jih razžira. Primeren pa ni tudi za konzerviranje orožja (če orožja daljši čas ne uporabljamo) .
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #3

    Privzeto

    Ballistol je zakon, lahko uporabljaš sprej ali olje. WD 40 ni primeren za gumijaste dele, zato zračnih pušk z njim ne smemo čistiti.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Kaj pa olje ZVON ali nekaj podobnega (v oranžnih litrskih embalaži)? Precej stara zadevšna, še iz jugoslavije (pomoje), uporablja jo moj bratranc... Mnenja?

  5. #5

    Privzeto

    Capek, tako kot ti je povedal tica je ballistol zakon, tudi hops(kanadski) olje ali sprej je špica. Sam uporabljam ballistol, za čiščenje cevi ali pa hops, če ga dobim. Za zunanjo mazanje cevi itd... pa uporabljam ameriško vojaško olje, če maš kakega kolegana naj ti ga v fabriki zrihta, če ne ti ga pa jaz dam kako malo piksno, več kot dovolj za par let. Pokliči, pa prideš do mene, pa zrihtava.

  6. #6

    Privzeto

    Orlova velja, ti pokliči ko boš mel čas.

  7. #7
    bobo Guest

    Privzeto

    Kolovski, ZVON je v resnici ZUON ali Zaštitno Ulje Opšte Namene. Klasično zaščitno olje jugoslovanske vojske. Običajno olje na mineralni osnovi, ki se danes smatra za zastarelo. Ščiti proti rji, slaba lastnost je, ker nase vleče prah, ki pa je hidroskopičen in nase vleče vlago. Tako da zaščita ni prav dobra in ne prav trajna. Ob veliki izbiri sodobnih, lahkih, sintetičnih olj se ga ne uporablja več razen v sili.

  8. #8

    Privzeto

    Jaz ma Balistol za vse.Za revolver, pištolo in puško.
    Semper Fi

  9. #9

    Privzeto

    Sam uporabljam NICRO 608 (Švica)
    Na etiketi pa je prevedeno:
    Sredstvo za nego in vzdrževanje orožja, tako da je to ne glede na vremenske razmere, vedno pripravljeno za uporabo. Čisti ter maže, ne da bi mastilo tekalne poti, polnilni mehanizem in vse gibljive dele. Odstranjuje ostanke svinčenega prahu, oglja ter zaustavlja rjo.
    Meni je všeč. Če kdo rabi naj pošlje ZS

  10. #10

    Privzeto

    Uporabljam Ballistol sprej za cev in zunanjost in sem z njim zelo zadovoljen - sem pa sedaj nabavil sprej Brunox, ki naj bi bil vrhunska zadeva, bom sprobal.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •