Stran 39 od 41 PrvaPrva ... 2935363738394041 ZadnjiZadnji
Rezultati 381 do 390 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #381
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Sem imel že Forrest peno od predlani. Paste nisem kupoval.

  2. #382

    Privzeto Robla

    Kaj mi lahko kdo poda kakšen dober nasvet kako dobro/varno očistiti cev z Roblo...???

  3. #383
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    A je kdo poizkusil olje očistiti z krpico namočeno v nitro razredčilo ali kakšen drug razmaščevalec?

  4. #384

    Privzeto

    To odstranjevanje olja iz notranjosti cevi je že pretirano. Jaz nikoli ne čistim na suho pa je tudi prvi strel vedno točen. Sedaj se pa dobijo olja, ki ne zgorevajo in sploh nimajo vpliva na zadetke tudi pri bolj občutljivih ceveh.

  5. #385

    Privzeto

    Jaz cevi ne čistim. Pa ni nič narobe s cevjo (po 15 letih in nebroj strelih so puške še vedno točne).
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #386

    Privzeto

    Citat Žamot je objavil: Pokaži objave
    A je kdo poizkusil olje očistiti z krpico namočeno v nitro razredčilo ali kakšen drug razmaščevalec?
    Tudi mene zanima, če kdo to prakticira in kakšne so izkušnje? Kolega prvo čisti z balistolom potem pred streljanjem pa cev razmasti z benzinom. Kakšna so vaša mnenja, prednosti/slabosti?

  7. #387

    Privzeto

    Če prvi strel nima prehudega odstopanja, potem ni potrebe po odstranjevanju olja. Meni je samo zastava poslala prvo strel okrog 10cm v smeri 1.
    Drugo so škodljivi vplivi zgorevanja. Tem se izognemo z celo vrsto sintetičnih ali keramičnih olj.
    Jaz streljam z naoljeno puško. Očistim in namažem po strelu. Do naslednjič.

  8. #388

    Privzeto

    Eno vprašanje za uporabnike Fluna Tec. Kako vam izgleda cev znotraj po nanosu Fluna Tec Gun coatinga? Je cev videti čista ali umazana?

  9. #389

    Privzeto

    [QUOTE=Deerhunter;112169]A je komu jasna uporaba Fluna Teca po streljanju? Povsod so lepo razloženi začetni postopki za razmaščevanje orožja z Gun Degreaserjem in nanos Gun Coatinga, ne razumem pa kako naj bi se čistilo po streljanju. Recimo samo po nekaj strelih. A samo z Gun Coatingom, ali prej z Gun Degreaserjem in potem ponovno nanos Gun Coatinga ali pa se cev vsakič čisti izključno s Fluna Tec pasto za čiščenje cevi?
    Je Gun Coating tudi čistilo ali le konzervacijsko stredstvo?

    Deerhunter, postavil si vprašanje, ki se postavlja tudi meni. Vprašanje bi morali nasloviti na trgovca, ki zadevo uvaža.

    lp

  10. #390

    Privzeto

    Ja, trgovec ti bo pa prav svetoval. Sem gledal srnjaka z ogromno luknjo. Pa mi je strelec pokazal najboljši in poceni naboj. Cine shoot. Trgovec mu je povedal, da je to shok in vse pada na mestu. Seveda je v prsku, ko je gonil srno šel še 200m.

Stran 39 od 41 PrvaPrva ... 2935363738394041 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •