Stran 28 od 41 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 271 do 280 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #271

    Privzeto

    Pri tem tudi kdaj segrejem cev.
    kaj pa misliš s tem?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #272
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    To se tudi men dogaja včasih ko preveč hitro čistim z šibiko.Cev se resnično segreje.

  3. #273

    Privzeto

    Več trenja, več toplote.

  4. #274
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Je kaj narobe, če cev malce preveč namažeš? Prej sem čistil puško pa nisem imel občutka koliko balistola sem našprical na bombažno palčko, očitno preveč, ker je iz cevi kapljal balistol, ko sem palčko vstavil v cev(tik preden sem pahnil palčko skozi cev). Bi moral cev obrisati s suho krpico in manj namazati?

  5. #275
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Je kaj narobe, če cev malce preveč namažeš? Prej sem čistil puško pa nisem imel občutka koliko balistola sem našprical na bombažno palčko, očitno preveč, ker je iz cevi kapljal balistol, ko sem palčko vstavil v cev(tik preden sem pahnil palčko skozi cev). Bi moral cev obrisati s suho krpico in manj namazati?
    Ni nujno, važno da je v omari cev obrnjena navzdol, da se olje ne iztega v zaklep.

  6. #276
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Dobro, potem bom samo obrnil puško na galvo. Hvala za nasvet.

  7. #277

    Privzeto

    Pozdravljeni kolegi,

    ker sem nov na tem forumu in sem bral vaša opažanja glede čiščenja cevi z oljem, se ne morem upreti, da nebi napisal tudi jaz nekaj na to temo. Lansko leto se je zgodilo, da je prišel kolega lovec na prestrel puške in z tremi streli ni zadel niti tarče. Puško smo poizkušali nastreliti ampak ni šlo. Drug dan je nesel puško puškarju, kjer jo je puškar pogledal in ugotovil porušitev - pok cevi v dolžini 6 cm od ustja proti zaklepu. Vzrok : Naoljena cev, netemljito očiščena pred lovno sezono.

    Ta dogodek mi je dal misliti in ker se tudi malo resneje ukvarjam s streljanjem na tarčo sem poizkusil kar nekaj stvari. Da na kratko povzamem, streljanje s puško, ki je bila očiščena s oljem in na trdo obrisana je bila za lov zadovoljivo natančna, ampak če sem hotel imeti lepo grupo sem moral iztreliti najmanj 20 nabojev, da je prišlo do zadovoljive natančnosti na tarči. Sam sem tudi mnenja kakor nekateri na tem forumu, da je potrebno imeti puško tako nastreljeno, da smo za zgrešeni strel krivi samo mi - ljudje in ne malomarnost pri čiščenju cevi. Velik nauk, ki sem ga izvlekel iz te zgodbe je ta, da ne čistim cevi z oljem ampak po vsakim streljanjem na suho podrgnem po cevi s krpo ali boresnake - vrvico, do svetlečega sijaja. Posledica je učinkovit in zanesljiv strel !

  8. #278

    Privzeto

    Citat pico_pek je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni kolegi,
    če sem hotel imeti lepo grupo sem moral iztreliti najmanj 20 nabojev, da je prišlo do zadovoljive natančnosti na tarči. !
    Ali pa je , da si se ti po 20 strelih ravno prav utekel

  9. #279

    Privzeto

    Pred časom sem objavil povezavo na članek enega benchresterja, ki je ravno tago imel podobne izkušnje - 20 strelov je rabil za razmastitev cevi.

    Svetuje uporabo aerosolnih razmaščevalcev.

  10. #280

    Privzeto

    Jaz pa to enostavno ne verjamem.
    Najprej prosim navedi kakšni puški je cev počila zaradi naoljenja. Verjetno je bila kombinirka (moje ugibanje), ali pa je v cevi pustil krpico kot čep. Tudi to se zgodi.
    V naoljeni cevi so veliki pritiski in temperatura. Ostanki olja zgorijo takoj. Največkrat je prvi strel višji.
    In videl sem z mastjo konzervirane vojaške puške, ki so jo "mojstri" očistili kar z strelom (pa ni cev počila). To pa je delikatno!
    In nazadnje lahko pogledate revolverje, ki streljajo tudi pod vodo. Pri puški pa je bil to zadnji strel.

Stran 28 od 41 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •