Stran 12 od 41 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #111
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    teohafy trap pusko bo pa samo "japi"namazal z oljem,po vecini so trap puske lakirane oz z necem so premazane tako da se nic ne upija.pa se kadi se ko se olje zagreva in blesci.trap puska obvezno cisto suha,razen pri izmetalcih tulcev kaksna kapljica.

  2. #112

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    xxxxxxx
    Zanimivo. Niti ena ni narobe postavljena - puške v omarah mislim.
    Tud v vseh nemških katalogih so puške ravno tako obrnjene, kot tukaj. Tako da s cevjo dol
    Last edited by ZR7; 30. June 2009 at 06:35.

  3. #113
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    No, ne vem, zakaj ste eni zajedljivi in se delate norca, sem pač samo vprašal in posredoval, kar sem slišal in videl (potem se pa čudite zakaj mladi nočemo vstopit med zelene brate). Zato pa sem tudi prosil za nasvet.

    Ne razumem, od kod pa se napije kopito...A toliko olja steče po cevi do kopita ali kako?

  4. #114
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Hej Pinkfloyd ne smeš vse takoj vzeti za napadanje včasih se kdo tudi pošali.No o tem kako naj bi stalo orožje je ravno toliko mnenj kolikor je možnosti in zato s e s tem ne obremenjuj. Enostavno položaj prilagodiš prostoru in konec koncev je potrebno orožje ko ga vzameš iz omare in ga nameravaš odnesti v gozd ali na strelišče skrbno očistiti in zbrisati z nejga odvečno olje. KO pa se orožje vrača v omaro narediš obraten postopek in to je to.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #115
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Pinkfloyd cisti tako kot mislis da je prav,sej zajebat nimas kej.Saj ves pri puskah je tako kot pri zenskah "eni tako,drugi drugace".usak pa misli da ma prav.

  6. #116

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    "...Zato pa sem tudi prosil za nasvet..."
    Nasvetov si dobil kar nekaj in tvoja stvar je, ali jih boš upošteval, ali ne.
    Vse, kar je v zvezi z rokavanjem z orožjem in čiščenjem le tega, se na da naučiti v enem dnevu. Zato pusti času čas in še dodatek:
    Pri orožju se ne čisti samo notranjost cevi, ampak celo orožje. Pri tem je potrebno na vsake toliko časa, pri repetirnem orožju razstaviti zaklep in z bencinom ( ali kakšnim drugim razmaščevalcem ) dobro očistiti vse sestavne dele. Enako je potrebno narediti tudi s prožilnim mehanizmom. Kakor sem v enem od prejšnjih postov napisal, da olje teče navzdol in takrat, tudi če je v najmanjših količinah, najde pot v prožilni mehanizem, zaklep in tudi kopito. V zakritih delih orožja, se z oljem nabira tudi prah in ostala umazanija, kar lahko na daljši rok pomeni zastoje, špricanje oljne pare, itd..Da ne bodo za vse krivi lovci, bom izdal "skrivnost", da jaz nisem član zelene bratovščine, kar pa ne pomeni, da ne ločim puške od pištole, vrabca od fazana, ter da se lovskega golaža ali kakšne druge specialitete, ne branim...
    Last edited by karel; 29. June 2009 at 13:52.

  7. #117
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če boš motovilil po tem forumu, boš kaj kmalu naš član :icon_:.

  8. #118

    Privzeto

    Verjetno bi se v zadnjih 35 letih že lahko včlanil, a poznam lovce iz preveč LD in se nisem mogel odločiti, v katero, da se komu ne zamerim...:icon_:

  9. #119

    Privzeto

    pinkfloud , ne vem ali si bil v vojski ali ne, če nisi se prijavi prostovolno pa te bodo tam vsega naučili. Se pa strinjam stem da je puška kod ženska, lahko jo čistiš (prijemaš) koliko hočeš pa je zmiraj mastna.

  10. #120
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ko bi vsaj držalo to tazadnje :icon_:

Stran 12 od 41 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •