Stran 30 od 41 PrvaPrva ... 2026272829303132333440 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 291 do 300 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #291

    Privzeto

    Citat Falco je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem včeraj pri ''čiščenju'' šibrenice enih 5x povlekel leseno palico(katera ima na koncu krtačko) skozi cev in skozi ustje ven, namesto, da bi odvil ščetko dol iz palice in palico povlekel nazaj. Ali sem s tem naredil veliko škode?
    Sam uporabljam "čistilno vrv" bore snake za vse kalibre, ki jih imam. Seveda sem si pred tem nabavil tudi komplet vseh palčk, krpic in krtačk za klasično čiščenje. Ampak dejstvo je, da je vrv odličen pripomoček za vse tiste, ki smo vmes. Vmes med tistimi, ki nikoli ne čistijo orožja, in tistimi, ki po vsakem strelu klasično kompletno očistijo.

    Po strelu, tekmi ali treningu, potegneš dvakrat vrv (ki ima že integrirano medeninasto krtačko) in je to to; lahko jo tudi pošpricaš in je še cev namazana hkrati... Sem občasno stestiral s klasično krpico po čiščenju z vrvjo - nič ne ostane...

    Pa dobi se jih tudi v SLoveniji za vse kalibre samo priporočam lahko.

  2. #292
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Sam uporabljam "čistilno vrv" bore snake za vse kalibre, ki jih imam. Seveda sem si pred tem nabavil tudi komplet vseh palčk, krpic in krtačk za klasično čiščenje. Ampak dejstvo je, da je vrv odličen pripomoček za vse tiste, ki smo vmes. Vmes med tistimi, ki nikoli ne čistijo orožja, in tistimi, ki po vsakem strelu klasično kompletno očistijo.

    Po strelu, tekmi ali treningu, potegneš dvakrat vrv (ki ima že integrirano medeninasto krtačko) in je to to; lahko jo tudi pošpricaš in je še cev namazana hkrati... Sem občasno stestiral s klasično krpico po čiščenju z vrvjo - nič ne ostane...

    Pa dobi se jih tudi v SLoveniji za vse kalibre samo priporočam lahko.

    Tudi jaz uporabljam BoreSnake... Odlična zadeva za hitro čiščenje, še posebej, ko je cev namazana in se ti mudi na jago...
    Dobi se jo tudi na Kitajskem s free shipping varianto...

  3. #293

    Privzeto

    jst sem pa boresnake malce opustil... uporabljam ga edino morda pri orožju ki ga ne mislim redno čistit.

  4. #294
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Kar se tiče čiščenja orožja sem sam tudi eden izmed tistih, ki imam rad očiščeno orožje. Vedno sem imel probleme pri odstranjevanju tombaka, bakra itd. probal sem vse živo in nisem dobil sredstva, ki bi to uspešno odstranil. Nakar mi je kolega svetoval naj poizkusim z Corbin sredstvom in res sem stvar sprobal in stestiral pa so rezultati fenomenalni. Čisti se enkrat letno po postopku, sredstvo nima nobene kemije (amoniaka...) vsebuje olje in safirjeve ploščice, deluje pa na mehanskem principu in ne poškoduje cevi.

  5. #295

    Privzeto

    Za redno čiščenje uporabljam balistol sprej, šibko z krpico za odstranjevanje večje količine balistola iz cevi, nato parkrat potegnem z bore snakeom.
    Po večji količini oddanih strelov pa očistim z Forrestovo milfoam peno in klasičnimi ščetkami. Premične izpostavljene dele namažem z balistol klever oljem.

  6. #296
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Vsa čistilna sredstva so dobra če upoštevamo navodila, samo pretiravanje ni dobro...
    Gospod Mcmillan, starosta orožarske industrije, vedno pravi "better not cleaning then wrong cleaning"...

    Za normalno lovsko rabo je moj nasvet vedno enak...
    pred lovom cev prebrišemo na suho s krpico, po lovu namažemo z oljem in obrnemo navzdol, ne glede na to ali streljamo ali ne, ta postopek zadošča, ko pa januarja sezona konča cev fino očistimo in z kemikaljami za odstranjevanje bakra prečistimo, nato jo dobro namažemo z oljem in nas počaka do naslednje sezone... Verjemite da povprečna lovska puška manj postreli letno, kot tekmovalna puška dnevno...

  7. #297
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Moram tukaj rečt, da sem imel z milfoam peno, roblasola in ostalimi sredstvi, ki so na bazi amoniaka slabe izkušnje. Pri čiščenju cevi so pene in tekočine res odstranile določen procent bakra in svinca ampak ne vsega, ostal je črn sloj(zaradi oksidacije sredstva in bakra, svinca) ki ga pa nisem mogel odstraniti. Pri Corbinu je šlo pa vse stran, kasneje sem cev pregledal z boroskopom in ni bilo dejanskih ostankov od krogel. Naredil sem tudi test hitrosti krogle in rezultat je bil zanimiv, z istim strelivom se mi je hitrost povečala za 20 m/s. Grupa zadetkov je ostala nespremenjena. Za ostala mazanja pa uporabljam Crown in Arpolube LSA.
    Kar se pa tiče pribora za čiščenje pa meni niso pri srcu vrvi (bore snake) ker sem v dostih primerih naletel na poškodovana (zlizana) ustja cevi.

    LP

  8. #298
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    Hamerleska ima trdo kromane cevi-ne čistim,morda enkrat letno porinem skozi palico s cunjo.
    Repetirko zastava,stara preko 30 let,občasno samo s plastično ščetko.
    Nobene cevi nikoli ne oljim.Orodna jekla ne rjavijo kar tako.Oljiti in brisati,vleči vrvice čez,to smo delali v JNA,rezultat so bile uničene cevi.
    Za tistih par strelov na leto,ne.

  9. #299

    Privzeto

    Cev puške pa pač ni iz orodnega jekla.. a ne

  10. #300

    Privzeto

    so bile uničene cevi mogoče rezultat streliva in korozivnih netilk, slabih čistil in olj?

Stran 30 od 41 PrvaPrva ... 2026272829303132333440 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •