Stran 35 od 41 PrvaPrva ... 25313233343536373839 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 341 do 350 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #341

    Privzeto

    Pozdrav.

    Zadevo sem preizkusil. Tudi jaz sem opazil višje zadetke, ža komaj po nekaj (s krvosledcem) preverjenih zgrešešenih strelih. Puška mi je začela nositi 8cm višje... Žal pa me ni prodajalec obvestil o možni spremembi zadetkov. Posledično sem bil prisiljen križ spustiti dol. Sklepam, da zaradi manjšega trenja, pridobi krogla višjo začetno hitrost, posledično je tudi krivulja leta in s tem lega zadetkov drugačna.
    Ker ta zadeva zdrži v cevi vsaj ene 60 strelov, jo bo terba uporabljati še naprej. Kar sem tudi opazil se cev precej manj segreva.

    lp

  2. #342

    Privzeto

    Tudi sam uporabljam Fluna Tec že celotno sezono, s tem da sem na preizkusu risanic imel še podmazano z balistolom, od julija naprej ko sem pa začel z lovom na parklje pa začel mazati s Fluno in nisem opazil kakšnih posebnih razlik. Se mi je pa včasih kakšen strel zdel malce drugje kot je bil mišlen, vendar sem to pripisal moji izkušenosti. BOM PREVERIL ŠE NA TARČI!

  3. #343
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Tine01 je objavil: Pokaži objave
    Pozdrav.

    Zadevo sem preizkusil. Tudi jaz sem opazil višje zadetke, ža komaj po nekaj (s krvosledcem) preverjenih zgrešešenih strelih. Puška mi je začela nositi 8cm višje... Žal pa me ni prodajalec obvestil o možni spremembi zadetkov. Posledično sem bil prisiljen križ spustiti dol. Sklepam, da zaradi manjšega trenja, pridobi krogla višjo začetno hitrost, posledično je tudi krivulja leta in s tem lega zadetkov drugačna.
    Ker ta zadeva zdrži v cevi vsaj ene 60 strelov, jo bo terba uporabljati še naprej. Kar sem tudi opazil se cev precej manj segreva.

    lp
    Križ spustiti dol

  4. #344
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Tine01 je objavil: Pokaži objave
    Pozdrav.

    Zadevo sem preizkusil. Tudi jaz sem opazil višje zadetke, ža komaj po nekaj (s krvosledcem) preverjenih zgrešešenih strelih. Puška mi je začela nositi 8cm višje... Žal pa me ni prodajalec obvestil o možni spremembi zadetkov. Posledično sem bil prisiljen križ spustiti dol. Sklepam, da zaradi manjšega trenja, pridobi krogla višjo začetno hitrost, posledično je tudi krivulja leta in s tem lega zadetkov drugačna.
    Ker ta zadeva zdrži v cevi vsaj ene 60 strelov, jo bo terba uporabljati še naprej. Kar sem tudi opazil se cev precej manj segreva.

    lp
    Predvidevam da je bil tiskarski škrat, ker če ni, ko si križ dol spuščal, so šli zadetki še višje od tistih 8cm...

    Razlike v hitrosti se na 100m ne poznajo toliko, je pa možno da se nihanje cevi in izstop krogle spremenita in drugam nese...

  5. #345

    Privzeto

    Detel: Križ sem spustil dol (beri lego zadetkov dol) seveda križ je šel gor, posledično meriš nižje...

  6. #346
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto Čiščenje

    Slučajno sem naletel na to temo in se odločil da malo pokomentiral in vam podam še moj vidik na napke ki jih kot večino lovcev počnete. Kot redni športni in lovski strelec vam svetujem naslednje.

    Potrebno je razlikovati ČIŠČENJE orožja od MAZANJA orožja. Da orožje čistimo smatramo, ko je potrebno samo cev očistiti zaradi iztreljenih nabojev (odstranitev carbonskih in bakrovih oblog ter odstranitev kovinskih soli). Da orožje mažemo, pa je to, da orožje navlažimo z lubrikantom (oljem ali kakšnim drugim naftnim derivatom) da preprečimo dostop vlagi do mikro por v samem orožju.

    Lovci največkrat počnejo nepravilnosti v zvezi z Balistolom in WD40.

    WD40 je odličen preparat, ki odriva vlago oziroma vodo iz mikro por železnih materjalov ima pa slabost to, da nažira nekatere kovine. Slabost WD-ja je tudi ta, da pri orožju ne odstranjuje bakrovih zlitin in ogljika ki nastane po iztrelitvi naboja. Slabo odstranjuje tudi kovinske soli in NI primeren za konzervacijo.

    Balistol je tudi dober preparat ki odlično MAŽE orožje in SOLIDNO topi bakrove obloge in soli, ima pa težavo ker zelo slabo odstranjuje carbonske obloge po iztrelitvi. Ravno karbonske obloge so tiste, ki so en izmed zazlogov za nažiranje cevi na kroni on ob ležišču naboja. Balistol ima pred WD-jem to prednost, da konzervira SOLIDNO konzervira orožje in tako posledično tudi kljub temu da ne odstrani carbonskih oblog nekako zaščiti cev pred nagriženjem.

    Boljši od zgoraj omenjenih je HOPPES No.9. To je olje katerega pa v Sloveniji po mojih informacijah ne prodajajo. Kupiti pa ga je mogoče v Italiji in Avstriji. To je olje, če se ne motim Ameriškega proizvajalca, ki poleg mazanja tudi zelo dobro odstranjuje bakrove zlitine (bolje in hitreje od Balistola), NE odstranjuje pa carbonskih ostankov.

    Za kvalitetno čiščenje orožja je potrebno nabaviti namenska čistila ki ločeno odstranjujejo Bakrove zlitine in carbonske ostanke. Po odstranitvi pa je priporočeno namazati orožje z lubrikantom npr. Balistolom. Vedeti pa je treba, da ko puškino cev kvalitetno in "prav" očistimo bo grupirala bolje ampak ne v tisti smeri kot pred čiščenjem. Zato je potrebno ponovno nastrelit orožje. Seveda to kasneje ob pravilnem in rednem čiščenju in mazanju cevi več ni potrebno.
    Pri čiščenju je potrebno uporabljat vodilo za šipko, da se ne poškoduje ležišča naboja. Čiščenje je potrebno izvajati le z šipko v smeri iz zaklepišča proti kroni puškine cevi.

    Upam da sem vsaj malo pomagal z nasveti...

  7. #347

    Privzeto

    Kakšno mnenje glede čistila Brunox? Naj bi odstranjeval tudi obloge bakra. Na določenih testiranjih se je odrezal bolje od Balistola in WD40.

  8. #348

    Privzeto

    Citat borzon je objavil: Pokaži objave
    ...
    Upam da sem vsaj malo pomagal z nasveti...

    Take prispevke si želim brati!

    Hvala!!!!
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #349

    Privzeto

    Citat borzon je objavil: Pokaži objave

    Za kvalitetno čiščenje orožja je potrebno nabaviti namenska čistila ki ločeno odstranjujejo Bakrove zlitine in carbonske ostanke.
    Kot so naprimer?

    Drugače pa kar tako naprej, odlični nasveti

  10. #350
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Za smodnik maš razne tekočine, tudi hoppes ma enega, osebno mi je pa za odstranjevanje bakra najbolj všeč Robla

    Zavedat pa se je treba, da se popolnoma razlikuje model čiščenja lovske, tekmovalne in ostrostrelne puške in je brez veze se spuščat v debato o tem, ker so cele študije na tem področju...

Stran 35 od 41 PrvaPrva ... 25313233343536373839 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •