Stran 29 od 41 PrvaPrva ... 1925262728293031323339 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 281 do 290 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #281
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Se mi zdi, da preveč komplicirate, cev je treba pač pred in po tem, ko jo naoljiš dobro sčistit in to je to, da bi pa zaradi olja razneslo cev ne verjamem...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  2. #282

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Pa nikdar ne porivaj šibke skoz cev,vedno ustavi,ko prideš do konca cevi!

    Jaz sem včeraj pri ''čiščenju'' šibrenice enih 5x povlekel leseno palico(katera ima na koncu krtačko) skozi cev in skozi ustje ven, namesto, da bi odvil ščetko dol iz palice in palico povlekel nazaj. Ali sem s tem naredil veliko škode?

    Pa še to bi vprašal, medeninasta ali aluminijasta krtačka da ali ne? Če da, ali se cev kaj naolji preden se gre skozi z medeninasto krtačko ali je bolje na suho?

    Hvala

  3. #283

    Privzeto

    Kot povsod ste tudi tukaj našli skrajnosti. Nekateri sploh ne čistijo, druge pa skrbi, če je naredil škodo.
    Pri šibrenici ne. Kovinsko krtačko uporabljaš, če je obloga svinca. Odkar so šibre v košarici to ni več potrebno.

  4. #284

    Privzeto

    Kako bi pa priporočal očistiti trdovratne obloge črnega smodnika? Namreč streljal sem okrog 50 let stare naboje, in cevi z plastificirano krtačko in bombažno krpico ne uspem zadovoljivo očistiti.

  5. #285

    Privzeto

    Žična krtača na suho. Če ne gre pa še kemične pripomočke.
    Črni smodnik je zelo agresiven. Če si pustil puško neočiščeno par dni in cevi niso kromirane se bojim, da so poškodbe trajne.
    Takšne poškodbe lahko odstraniš le z kakšnim polirnim čistilom in krpo na palici.

  6. #286

    Privzeto

    Sploh ne vem kaj to je čiščenje.Puške so večinoma v uporabi skozi vso leto in se same vzdržujejo

  7. #287

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Žična krtača na suho. Če ne gre pa še kemične pripomočke.
    Črni smodnik je zelo agresiven. Če si pustil puško neočiščeno par dni in cevi niso kromirane se bojim, da so poškodbe trajne.
    Takšne poškodbe lahko odstraniš le z kakšnim polirnim čistilom in krpo na palici.

    Streljal sem včeraj, cevi pa so kromirane. Bom takoj sedaj se lotil čiščenja kot si svetoval. Jaz imam ta trio krtačk, ki se kupi v vsaki lovski trgovini, torej medeninasta krtačka, plastificirana krtačka in še tisti bombažni nastavek.
    Ko si rekel žična krtača ali si imel v mislih to medeninasto ali kaj drugega?

  8. #288
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Falco, prav je da neguješ, vzdržuješ in skrbiš za tvoje orožje. Odkar so gladke cevi kromirane, ni več bojazni za raznorazne rje in razjedenost. Jaz gladko cev čistim po koncu sezone. Bolj pazim na to, da na bronuri ni sledi prstov, ko jo dam v omaro.

    Drugače pa najprej dvakrat z žičnato, potem pa dvakrat z bombažno, pa bo cev kot nova.

  9. #289

    Privzeto

    Sem enkrat bral na hrvaškem portalu, da se je punca lubčkala s črncem, in jo je zanimalo,ali bo otrok, ko bo imela fanta črn. Ta čas ko sprašuješ, očisti puško z eno krtačko, pa bo že.

  10. #290

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Sem enkrat bral na hrvaškem portalu, da se je punca lubčkala s črncem, in jo je zanimalo,ali bo otrok, ko bo imela fanta črn. Ta čas ko sprašuješ, očisti puško z eno krtačko, pa bo že.

    Ok. Se opravičujem, ampak ''pa bo že'' odgovor ni ravno po moji meri, saj stvari, ki se jih lotim ponavadi najraje opravim čim bolj optimalno, še toliko bolj pa, če gre za 2 šibrenici stari več kot 60 let, ki sem ju podedoval od pradeda in deda ter mi veliko pomenita. Vem, da so razlike med različnimi načini čiščenja verjetno minimalne, ampak vseeno raje vprašam in preberem več različnih mnenj ter tako dobim bolj jasno sliko kot pa, da nekaj naredim na hitro in zaradi svojega neznanja, narobe. Navsezadnje je forum temu tudi namenjen, ali ne? Tvoj post pa razumem kot žal neuspešno duhovit očitek, da brez veze kompliciram.


    Main, hvala za nasvet.

Stran 29 od 41 PrvaPrva ... 1925262728293031323339 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •