Stran 1 od 41 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 403

Tema: ?i??enje Oro?ja

Privzeto ?i??enje Oro?ja

Zanima me kaj uporabljate v ve?ini za ?i??enje oro?ja.Jaz sem do zdaj na?prical pu?ke kar z WD40, pa me je en na? ozmirjal zadnji?, da WD menda raz?ira cev ali nekaj takega.Zdaj sem si nabavil Ballistol sprej.A je vredu?

?lan od
    Dec 2007
    Prispevki
    1,340

Privzeto

WD 40 je dober za ve?ino pu?k in za redno ?i??enje. Nikakor ga ne smemo uporabiti oro?ju, ki imajo dele iz aluminijastih, bakrenih in cinkovih zlitin, ker jih raz?ira. Primeren pa ni tudi za konzerviranje oro?ja (?e oro?ja dalj?i ?as ne uporabljamo) .
    Marko Gor?e, Nadlesk

Privzeto

Ballistol je zakon, lahko uporablja? sprej ali olje. WD 40 ni primeren za gumijaste dele, zato zra?nih pu?k z njim ne smemo ?istiti.

?lan od
    Dec 2007
    Prispevki
    1,059

Privzeto

Kaj pa olje ZVON ali nekaj podobnega (v oran?nih litrskih embala?i)? Precej stara zadev?na, ?e iz jugoslavije (pomoje), uporablja jo moj bratranc... Mnenja?

Privzeto

Capek, tako kot ti je povedal tica je ballistol zakon, tudi hops(kanadski) olje ali sprej je ?pica. Sam uporabljam ballistol, za ?i??enje cevi ali pa hops, ?e ga dobim. Za zunanjo mazanje cevi itd... pa uporabljam ameri?ko voja?ko olje, ?e ma? kakega kolegana naj ti ga v fabriki zrihta, ?e ne ti ga pa jaz dam kako malo piksno, ve? kot dovolj za par let. Pokli?i, pa pride? do mene, pa zrihtava.

Privzeto

Orlova velja, ti pokli?i ko bo? mel ?as.

bobo Guest

Privzeto

Kolovski, ZVON je v resnici ZUON ali Za?titno Ulje Op?te Namene. Klasi?no za??itno olje jugoslovanske vojske. Obi?ajno olje na mineralni osnovi, ki se danes smatra za zastarelo. ??iti proti rji, slaba lastnost je, ker nase vle?e prah, ki pa je hidroskopi?en in nase vle?e vlago. Tako da za??ita ni prav dobra in ne prav trajna. Ob veliki izbiri sodobnih, lahkih, sinteti?nih olj se ga ne uporablja ve? razen v sili.

Privzeto

Jaz ma Balistol za vse.Za revolver, pi?tolo in pu?ko.
    Semper Fi

Privzeto

Sam uporabljam NICRO 608 (?vica)
    Na etiketi pa je prevedeno:
    Sredstvo za nego in vzdr?evanje oro?ja, tako da je to ne glede na vremenske razmere, vedno pripravljeno za uporabo. ?isti ter ma?e, ne da bi mastilo tekalne poti, polnilni mehanizem in vse gibljive dele. Odstranjuje ostanke svin?enega prahu, oglja ter zaustavlja rjo.
    Meni je v?e?. ?e kdo rabi naj po?lje ZS

Privzeto

Uporabljam Ballistol sprej za cev in zunanjost in sem z njim zelo zadovoljen - sem pa sedaj nabavil sprej Brunox, ki naj bi bil vrhunska zadeva, bom sprobal.

Pravila objavljanja

• Ti ne more? objavljati novih tem
  • Ti ne more? objaviti odgovora
  • Ti ne more? objavljati priponk
  • Ti ne more? urejati svojih objav
  •