Stran 9 od 19 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 185

Tema: Titan risanice

  1. #81
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Tinko balinko - mene pa zanima, kako je s tistimi 16 m merjenja nad tarčo. Nisem prilepil nobenega smeška, ker mislim zelo resno.

    Za tarčo postaviš 16 m drog, na katerega na vrhu nabiješ tarčo 1mX1m. Pomeriš v zgornjo in zadaneš spodnjo, če pride mimo lisjak je še po njemu :icon_:.

  2. #82

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    "Za tarčo postaviš 16 m drog, na katerega na vrhu nabiješ tarčo 1mX1m. Pomeriš v zgornjo in zadaneš spodnjo, če pride mimo lisjak je še po njemu :icon_:."
    Verjetno je to edina rešitev za precizen strel!!

  3. #83
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    karel zadeva je enostavna gre namrec za ostrostrelne dalnoglede torej odvijes dalnogled do konca,seveda to ni dovol tores mores imeti se posebno montazo,na kateri se nastavlja naklon optike seveda po klikih..in ce je 1klik na 100m 1cm potem jih rabis na 1km kolko aaaaaaaa da spravis 16m.
    eni ste pac se za luno in bi uporabljal drog tipicno ne

  4. #84
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    jazbec temparaturo dobim z daljinomerom.samo stevilke je treba prebrat seveda ce ves brat.hitrost vetra zmiris z eno posebno napravco ali pa oslinis prst.na usakih 100m postavis kako zastavco in probavas

  5. #85

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    "...eni ste pac se za luno in bi uporabljal drog tipicno ne"
    S to luno pa je tako: eni moramo biti za njo, da ste lahko drugi pred njo.

  6. #86
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    >če je pa treba tanajbolšo "kao" puško probat
    pa tudi za ostale ki ste za ali pred....

    plan je treba delat pa nikjer ne piše al strelaš na 100 al pa na 400m.
    ko pa bo v zakonu pisalo da mora upravljalec lovišča plačati globo, ker člani izvajajo streljanje divjadi na velike razdalje potem bomo pa odprli novo temo in razpravljali, drugače pa vsak sam ve do kje je njegov strel še lovsko pravičen(oziroma ocena divjadi...)

  7. #87
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Dolgostreljači......... pejte se samopotrjevat na strelišče, bo bolj koristno za našo divjad !!

  8. #88
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Dolgostreljači......... pejte se samopotrjevat na strelišče, bo bolj koristno za našo divjad !!
    nobeden izstrelek ni koristen za našo divjad . pa ali je namenjen oni na 100 ali oni na 400m.

  9. #89

    Privzeto

    Mogoče bi morali odpreti še eno temo, v kateri bi naši snajperisti debatirali o svojih vrhunskih strelih, kateri nimajo popolnoma nič z lovstvom.

    V slovenskem prostoru manjka en forum (kvaliteten), za tako imenovane ostrostrelce. In ker nimajo kam drugam, so se obesli na naš forum. Če so pa lovci pa še toliko bolje. Za njih, ne za na

  10. #90
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Evo, da napišem še en post v to temo.

    Lovec sem 11to leto in nikoli doslej nisem zastrelil niti enega samega kosa divjadi! Niti enega. Me pa zanima ali imate tako statistiko tudi tisti, ki zdaj v tej temi tako radi pljuvate po meni.


    Kot drugo lahko tudi priznam, da do tega strela še nikoli prej nisem streljal ničesar na več kot 150 metrov in sem to v preteklosti že tudi nekajkrat napisal. Temu je pač botrovalo, da sem doslej večinoma lovil s kombinirko 7x57R, ki ji zaradi starosti okoli 80 let nisem niti dovolj zaupal, da bi razmišljal o čem takem. Pa čeprav na tarčo svoje poslanstvo več kot dobro opravlja.


    Glede te lisice je pa tako, da ker sem to jutro videl že 6 lisic in so takrat pred mano lovile miši na travniku kar 4 hkrati, sem se pač odločil za strel. Lisic je pač v naših koncih enostavno preveč in je treba redčit populacijo. In če mi bo jutri zjutraj kakšna prišla na cca. 300m se bom ob optimalnih pogojih znova odločil za strel. Če ima pa kdo od vas boljši recept kako odpravit prakso, da v povprečnem lovnem letu v našem lovišču vidim n avsakega vidinega zajca, vsaj 5 lisic, bi pa prosil za nasvet. Pa ne mislil se zdaj spuščat v temo ali lisice jedo zajce, ampak pač v neko naravno ravnovesje pri katerem naj bi bilo običajno zajcev več kot lisic.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

Stran 9 od 19 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •