Stran 8 od 19 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 185

Tema: Titan risanice

  1. #71

    Privzeto

    Titan je gvišno dobra puška, ker če ne se RWS ne bi mazal z njenim imenom. Mene moti samo to, da je aluminijasta, nč druzga.

  2. #72

    Privzeto

    Najboljše bi bilo, če bi lisici odstrelil nogo, in bi jo lahko potem v teku še "popravil". Saj na 400 metrov to ni noben problem

    Pojdite raje na strelišče....

  3. #73

    Privzeto

    >če je pa treba tanajbolšo "kao" puško probat

  4. #74
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Krogla ima padca po mojem okoli 60cm na tako razdaljo, ker imam puško pristreljeno 4cm nad centrom na 100m. Je pa bilo tako, da se je lisica usegla in gledala v smeri stran od mene. Pomeril sem za eno njeno višino nad glavo in jo zadel približno v sredini hrbeta, krogla pa je izstopila na dnu prsnega koša.


    Razdaljo sem pa ocenil, glede na razdeljenost travnikov do tja. Strel je bil čez eno njivo in dva tarvnika ločena s poljskim kolovozom.

    Svaka ti čast, da si zadel lisico na kao 400 m, brez, da bi natančno vedel razdaljo in natančno poznal balistično krivuljo krogle.

    A misliš, da si na forumu vzgojnovarstvenih enot (po domače vrtcev) ali na lovskem.

  5. #75

    Privzeto

    Tudi sam rad ustrelim na daleč letos najdalši strel je bil 289m,drugače pa streli okrog 200m,use padlo na mestu.
    Če streljaš na take razdalje si kupi vsaj daljnomer da boš vedel točno na kakšno razdaljo streljaš,in da potem probaš na tarči koliko padca ma,potem se skoraj ne da zgrešit,vendar brez daljinomera si tega ne predstavljam. Pa tudi za strele nad 250m je dobro če je kakšen magnum naboj,sa streljam z 300 WSM in sem s tem kalibrom prezadovoljen.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #76
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    nevidim razloga zakaj nebi streljal na dalec.seveda ce imas orozje daljinomer mogoce balisticni racunalnik in podobne priprave za to.
    recimo jaz imam na rocni uri 5.11 balisticni racunalnik kjer uneses use podatke o krogli balisticni koficient,nadmorsko visino,temparaturo ozracja,smer in hitrost vetra,razdaljo med cevjo in namerilnim krizem,zacetno hitrost izstrelka.In ko imas to se samo upisujes metre do cilja in ti sam izracuna kam zadane krogla....za primer puska remington 700 swat cal.223rem na pocku na 1kilometre prek te ure zadane tarco velikosti 1x1m.je pa res da mores pomerit 16m nad tarco hehe.ce mas mildot skalo ni problema.in zato nerabis dobenim magnumov in podobnega streliva.
    ce imas strelivo ok pusko ok daljinomer in ves krivuljo leta nevem zakaj nebi streljal na lisico.
    Last edited by tinko balinko; 7. December 2010 at 20:24.

  7. #77
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Najboljše bi bilo, če bi lisici odstrelil nogo, in bi jo lahko potem v teku še "popravil". Saj na 400 metrov to ni noben problem

    Pojdite raje na strelišče....

    Ko lisica sedi in gleda stran od tebe ji lahko nogo odstreliš le, če gre prej krogla skozi prsni koš. Razen, če morda vi uporabljate krogle, ki delajo ovinke?
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  8. #78

    Privzeto

    De_tomaso, moje pisanje o odstreljeni nogi je bila prispodoba, upam da sedaj razumeš.
    Lahko bi napisal da jo zastreliš....

    Tinko balinko, od kje pa dobiš vse podatke, ki jih vnašaš v balistični računalnik? S tem mislim temperaturo, smer in hitrost vetra... potrebuješ še telefon od Tronteja..

  9. #79

    Privzeto

    Tinko balinko - mene pa zanima, kako je s tistimi 16 m merjenja nad tarčo. Nisem prilepil nobenega smeška, ker mislim zelo resno.

  10. #80
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Cool ostrostrelci

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    De_tomaso, moje pisanje o odstreljeni nogi je bila prispodoba, upam da sedaj razumeš.
    Lahko bi napisal da jo zastreliš....

    Tinko balinko, od kje pa dobiš vse podatke, ki jih vnašaš v balistični računalnik? S tem mislim temperaturo, smer in hitrost vetra... potrebuješ še telefon od Tronteja..
    Piše o krogli, ki dela ovinka, v tem primeru pa bi mogel razum delati ovinek, samo zgleda da ne gre.


    Fantje so prevečkrat gledali film Sniper (Ostrostrelec) z Tomom Berengerjem v glavni vlogi.

Stran 8 od 19 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •