Stran 12 od 19 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 185

Tema: Titan risanice

  1. #111
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Match zrna su izra?ena za poga?anje meta i po konstrukciji slična Varmint zrnima, te im isključiva namjena može biti meta i štetočine.
    Nije ih uputno koristiti za lov jer su vrlo meka i ekspandiraju vrlo brzo i temeljito, pogotovo pri relativno velikim brzinama, pa bi štete na divljačini vjerojatno bile ogromne.

  2. #112
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    To Geco target municijo bom tako ali tako imel samo za lisice. za ostalo divjad pa imam RWS KS 10.7g, ki mi do 150m nosi enako kot Geco in mi ni treba spreminjat optike.

    Je pa dejstvo, da so te Geco krogle v resnici T-mantel in so jih uporabljali tudi za lov na srnjad in podobno nekateri lovci. Poškodbe na mesu pa so baje katastrofalne.

    Bolj kot to glede krogel me pa impresionira kako dobro nosi Titan 6 z varmint cevjo. Si pred nakupom nisen upal niti sanjat o tem.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  3. #113

    Privzeto

    Citat Hubert.ctg je objavil: Pokaži objave
    Match zrna su izra?ena za poga?anje meta i po konstrukciji slična Varmint zrnima, te im isključiva namjena može biti meta i štetočine.
    Nije ih uputno koristiti za lov jer su vrlo meka i ekspandiraju vrlo brzo i temeljito, pogotovo pri relativno velikim brzinama, pa bi štete na divljačini vjerojatno bile ogromne.
    Moja praksa je ravno obratna. Nekaj kosov srnjadi ustreljenih z Sierra Matchking HPBT je bilo brez podpludb in z zelo majhno izhodno rano, kaliber je .223

  4. #114
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    jaz sem uplenil dva srnina mladiča z lapua scener 10,7g sta oba še šla cca 20m pa skoraj nobene krvi in nič razbito samo luknja skozi tako da sem obakrat psa rabil, tako da samo za tarčo in nič drugega vsaj pri meni.

  5. #115

    Privzeto

    ja sej lapua scenar je match municija,nimaš kaj to strelat na divjad.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #116
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    jaz sem uplenil dva srnina mladiča z lapua scener 10,7g sta oba še šla cca 20m pa skoraj nobene krvi in nič razbito samo luknja skozi tako da sem obakrat psa rabil, tako da samo za tarčo in nič drugega vsaj pri meni.
    Psa si rabu za 20 metrov? Verjetno si mislil 200?

  7. #117
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    ja sej lapua scenar je match municija,nimaš kaj to strelat na divjad.
    lp
    ja kje si pa to prebral

  8. #118
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Denis, Scenar je HPBT tip krogle.
    Ali Hollow Point Boat Tail, torej krogla z votlo konico in "ladijskim repom".
    Match municija ne rabi votle konice!

  9. #119
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Scenar je res target in varmint municija, po konstrukciji je pa HPBT( Lapua ).
    Sicer pa: TITAN.
    LP
    Služimo narodu !

  10. #120

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    "...Match municija ne rabi votle konice!"
    Tukaj pa jaz nekaj ne razumem!

Stran 12 od 19 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •