Stran 4 od 23 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 222

Tema: Polavtomatske risanice

  1. #31
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Približno 5% gre za to (se pravi krogla ima 5% manj energije).

  2. #32
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Titan je objavil: Pokaži objave
    deerhunter poglej si italjane oni jagajo z polavtomatkami pa glej kaj delajo po gozdu tolcejo use zivo dej nehi no.tud ocitno so slovenski lovci cezdalje bol pozresni pa kaj mislis zakaj si lovci kupujejo polavtomatske puske a da jo gleda doma la kaj.zato da bo cimvec potolkel na jagi da bo najbolsi.pa sej vidim pri nasi ld.starejsi lovci k niso vec v korak z mlajsimi ker so pocasnejsi in se jim roke tresejo kupujejo polavtomatske puske ker mislijo da bodo sli v korak z nami.pol pa bog pomagaj k na divjem zahodu streljajo use uprek pa ponavadi se zastreljo pol pa gre jaga v maloro ker mormo iskat.moje osebno mnenje je pozresnost pol pa use druzga.pa lepo vas prosim no z naboji 2+1 k ce jim grem v zepe gledat jim pri 90% najdem nabojnik za 5 ali10 nabojev.ja besede o mitraljezih drzijo k hrvati bomo kmal z kalasnikovim trope prasicev rafalno streljal pa si ne zmislujem ker sm dozivel to.
    A sedaj boš pa primerjavo z lahi vlekel? Z njimi, ki so res pravi lovski poznavalciUstavite se no primerjati z frugimi, v lovstvu in njegovi kulturi manj uspešnimi nacijami...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #33
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam glede tega, da nismo lovci zato, da bi iz gozdov iztrebili divjad. Sem velik nasprotnik raznih "streljačev". Ampak povejte mi nekaj, a je za "streljaštvo" kriva polavtomatska puška, ali pa je mogoče krivda pri takih neetičnih lovcih. Streljač je lahko tudi nekdo z repetirko. Kot ste sami rekli se tudi z repetirko da streljat tako hitro kot z polavtomatko, le da je repetirka še bolj natančna. Se pravi glede tega sta ti dve vrsti pušk kolikor toliko izenačeni. Bolj je problem v lovcih samih, ali je potem pametno grešnega kozla za to iskat v polavtomatkah? A se vsaj v tem strinjamo?
    popolnoma
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #34

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Mogoče ima kdo točne podatke, koliko energije gre za preladanje naboja?
    manj kot 1%

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Za polavtomate je tako, da je odvisno kje in kako jagaš. V današnjih časih je človek vse več zaseden in ima malo časa za lov, ko grejo na lov probajo čim več "upleniti". Jaz osebno odobravam polavtomate za skupne jage na divje prašče, zakaj pa ne? Vse več škode se pojavlja (nekje so omenili 59.000€ ), tam verjamite k pride trop bi najraje mitraljez imeli, k plačujejo skoraj ali pa že iz svojega žepa. Odvisno je tudi v katerih rokah je polavatomat, če je nespameten lovec, bo prvi šus zadel, vsi ostali bojo šli v nič (vem iz prakse v naši LD).Če je lovec dober, bo 2,3,4 ozimce pustil na dlaki (sem videl osebno na par jagah, kako jih en kolega pobira - vsi streli v glavo ). Ali je problem zastreljenosti divjadi pri polavtomatih večji? Mogoče! Ampak za takšne primere imamo kolege krvosledce, da opravijo svoje delo (in verjemite, da ga delajo z največjim veseljem). Torej sem za polavtomate na jagah za divje prašiče, vse ostalo je brez smisla, saj ko oddaš prvi strel, divjad ponavadi zbeži. Pa tudi etika nam narekuje drugače a ne?
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    rok, spet širiš krvivo vero!...pol pa ves užaljen, ko ata ZR7 pove kaj ti gre.

    Se pa strinjam, da smo Slovenci par stopničk višje glede lovske kulture kot prej omenjeni, čeprav se nekaterim lovcem še vedno pozna bratstvo i edinstvo.

  7. #37
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Samo povem kar mi je znani slovenski puškar povedal, če ni prav povedal potem tudi jaz širim krivo vero dalje

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Pap

    Problem zastreljanosti ne bi smel biti večji, saj lahko zelo hitro popravljaš slabše zadet komad.

  9. #39
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    rok, spet širiš krvivo vero!...pol pa ves užaljen, ko ata ZR7 pove kaj ti gre.

    Se pa strinjam, da smo Slovenci par stopničk višje glede lovske kulture kot prej omenjeni, čeprav se nekaterim lovcem še vedno pozna bratstvo i edinstvo.
    RWS, namiguješ na čase "samoupravljanja" in podobno?

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    puškar je lahko znan tudi po tem, da "nateguje" folk.

Stran 4 od 23 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •