Stran 3 od 23 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 222

Tema: Polavtomatske risanice

  1. #21

    Privzeto

    Fantje, a se je res tako težko držat teme?
    V kraljestvu Zlatoroga

  2. #22

    Privzeto

    Eno od vprašanj na začetku teme je bilo tudi "smiselnost in etičnost takšnih pušk za lov", tako da se mi zdi da se še kar držimo teme.

    To tudi jaz hočem povedat, da ni vsega kriva polavtomatska puška. Puška je "kriva" le zato, ker je novejša in mogoče modernejša, kot druga lovska orožja ali kakorkoli bi se že lahko izrazili, izvira pa iz vojaške uporabe (kot vsa lovska orožja pred njo) in jo zato mnogi tradicionalisti ne odobravajo oziroma jo krivijo za vsemogoče probleme. Če se te puške mogoče kje (omenjena je bila npr. Italija) nepravilno uporabljajo ali celo zlorabljajo, a je zato krivo orožje ali uporabnik? Puška je samo orodje v rokah odgovornega ali pač neodgovornega uporabnika.

    Če se npr. pri sosedih v Italiji te puške uporabljajo zato, da se z njimi dobesedno iztreblja divjad, potem je treba spremeniti zakonodajo, omejiti odstrel in zaostriti nadzor in kazni, ne pa kriviti za te probleme polavtomatsko orožje. Ker, če bi pač prepovedali polavtomatke, bi pa pač dalje veselo jagali z repetirkami in kot je že bilo rečeno (pa ne z moje strani) so skoraj enako učinkovite, kot polavtomatke. A bi s tem rešili problem?

    Torej čemu ta gonja in lov na čarovnice proti polavtomatkam? Kot da so te puške krive za streljaštvo, zastrele in vse ostalo povezano s tem in da brez teh pušk tega ne bi bilo.

    Vesel bom tudi drugih mnenj (seveda resnih), zato tudi pišem o tem ker me zanima splošno mnenje.

  3. #23

    Privzeto

    Meni se sploh ne zdi problematična kapaciteta nabojnika. Ne vidim smisla omejitve na 2+1. Če imaš na voljo 3, 4 , 5 ali 15 nabojev ali si zato manj etičen lovec? Dejansko se vprašajte tisti, ki se vam etičnost določenega orožnega postavlja pod vprašaj - če si sedaj etičen, lovsko pravičen in zakonsko spoštljiv, a potem, ko boš dobil polavtomatsko puško v roke, se boš pa takoj spremenil v streljača, mesarja in bedaka?

    V področju rjavega medveda bi tudi sam , če bi imel polavtomatko, imel več kot 2 naboja v magacinu.(Ko zakon ogroža življenja, ali smo ga še moralno-etično zavezani spoštovati?)

    Če je 10 vran na drevesu, ustreliš eno, koliko vran ostane na drevesu in koliko nabojev ti ostane v magacinu?

  4. #24

    Privzeto

    Se strinjam in nekaj takega že ves čas pišem v tej temi. Ni važno kakšna je puška, važno je kakšen je uporabnik. Puška je puška, vseeno kakšna, kako se bo uporabljala pa je odvisno od uporabnika. Tudi streljaštvo in zastreli in ostali problemi se niso začeli, ko so prvi lovci začeli uporabljati polavtomate. To je bilo že prej, krive pa za to niso puške, pa kakršnekoli že so.

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mons pubis
    Prispevki
    14

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    Dejansko se vprašajte tisti, ki se vam etičnost določenega orožnega postavlja pod vprašaj - če si sedaj etičen, lovsko pravičen in zakonsko spoštljiv, a potem, ko boš dobil polavtomatsko puško v roke, se boš pa takoj spremenil v streljača, mesarja in bedaka?
    Janez, vse od naštetega mora biti lovec že prej, da se sploh odloči za nakup polavtomata.
    Last edited by wolf1; 2. January 2008 at 01:41.
    Če ljudje ne bi težili, bi znali leteti.

    http://www.muzzle.de/N5/wolf4.gif

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    janez ce te je strah medvedov pa rajsi ostan doma ali si pa kupi polavtomatko pa okvir do zemlje da ja nebo zmankalo susov.brez zamire
    nesposobni so sposobni onesposobit sposobne.............

  7. #27

    Privzeto

    Ali je spoštovanje največje evropske zverji na mestu? Če ga čutiš in te je čisto po kmečko strah, ali si potem že strahopetec? Strah je čustvo, ki pri meni privede do razumnega ukrepanja - previdnosti. Strah lahko tudi potisneš v podzavest in ne narediš nič, ali pa se z njega delaš norca.
    Kakor komu paše.

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Kakor koli že karabin bokarica ali polavtomat. Zastreljeno je bilo vedno in ravno tisti ki so največ zastreljevali imajo največ za povedat.

    Zakaj pa ne polavtomat če si z njim srečen. Je pa polavtomat za v pametne roke zanesljivega strelca. V predelih kjer je recimo veliko prašičev se da z polavtomatom lepo in kvalitetno ustreliti če pa si premišljen še veliko plena narediti. Če si pa idiot in ti je važno da poka ti pa tudi šarc ne pomaga. In ravno zaradi tekšnih je polavtomat na zelo slabem glasu.

    Moj kolega recimo trenutno prodaja vse ker je z svojim brovningom v 308 popolnoma zadovoljen in jaga z njim vse od srnjadi z preže do prašičev v pogonu.
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  9. #29
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    KRAS
    Prispevki
    34

    Privzeto Polavtomatske puške

    Zanima me mnenje ostalih glede uporabe polavtomatov v lovske namene.
    -varnost?
    -zastreljena divjad v pogonih?
    sam nisem prstaš uporabe tovrstnega orozja.

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    moje mnenje
    Če jo ima "zrel" človek v rokah, ni s polavtomatom prav nič narobe, vendar zelo rado strelcu stopi v glavo misel, da ima takoj za strelom že 2. strel, zaradi tega se z polavtomatom praviloma več zgreši.
    Mogoče ima kdo točne podatke, koliko energije gre za preladanje naboja?

Stran 3 od 23 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •