Stran 2 od 23 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 222

Tema: Polavtomatske risanice

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    ah ne rajs polavtomatske bombomete 40mm.no za slabse strelce tud ce za kakih 5m falis useen pocaka v ognju.malo za salo malo za res

  2. #12

    Privzeto

    Ja, kaj naj še rečem, dobil sem točno tak odziv, kakršnega sem pričakoval. Torej po vaše vsak, ki uporablja polavtomatsko puško, tudi vse postreli kar mu pride pred vizir in je nasploh zelo lovsko neetičen in po možnosti ima s sabo še kakšno bombo, da ja ne bi kaj ušlo... pa dajte no... Saj je nekdo že napisal, pa dajmo še enkrat izračunat, koliko divjadi lahko upleniš z 6 strelno repetirko in koliko z 3 strelno polavtomatko? Glede tega ni stvar v tem, kakšna je puška, ampak kakšen je lovec, ki uporablja puško. Ni vsak, ki uporablja polavtomatko, streljač... In če si to ne morete priznat, nimamo več kaj razpravljat. Gre samo zato, da vsak uporablja tako orožje, kakršno mu najbolj leži, za to, da je pa uplen lovsko pravičen pa skrbi zakon, ki omejuje kapaciteto nabojnika in ureja tudi vse ostale predpise glede tega, kaj je lovsko orožje in kaj ne.

    In prosim držimo se teme (polavtomatk) in ne več omenjat zakonsko prepovedanih orožij ker bi rad razpravljal na resnem nivoju.
    Last edited by Deerhunter; 27. December 2007 at 17:39.

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    deerhunter poglej si italjane oni jagajo z polavtomatkami pa glej kaj delajo po gozdu tolcejo use zivo dej nehi no.tud ocitno so slovenski lovci cezdalje bol pozresni pa kaj mislis zakaj si lovci kupujejo polavtomatske puske a da jo gleda doma la kaj.zato da bo cimvec potolkel na jagi da bo najbolsi.pa sej vidim pri nasi ld.starejsi lovci k niso vec v korak z mlajsimi ker so pocasnejsi in se jim roke tresejo kupujejo polavtomatske puske ker mislijo da bodo sli v korak z nami.pol pa bog pomagaj k na divjem zahodu streljajo use uprek pa ponavadi se zastreljo pol pa gre jaga v maloro ker mormo iskat.moje osebno mnenje je pozresnost pol pa use druzga.pa lepo vas prosim no z naboji 2+1 k ce jim grem v zepe gledat jim pri 90% najdem nabojnik za 5 ali10 nabojev.ja besede o mitraljezih drzijo k hrvati bomo kmal z kalasnikovim trope prasicev rafalno streljal pa si ne zmislujem ker sm dozivel to.

  4. #14

    Privzeto

    Titan, BRAVO! Se tu popolnoma strinjam s tabo. Vse drugo je larifari, pa naj pravijo, da zakon ureja, marsikaj ureja in določuje zakon, tudi to, da se ne sme loviti ponoči s pripomočki "raznimi sijalicami" pa se vedno bolj to dogaja in tako kot pravi Titan, vsi imajo v žepih ali kjerkoli malo drugačen nabojnik, kakor zakon veleva, če spoštujejo zakon - zakaj? pa pol sploh rabiš polavtomat, ker zakon etike lovstva pravi, da edino pravi in mirodajen je prvi strel, vse drugo je nabijanje v srečo.

  5. #15

    Privzeto

    Se strinjam glede tega, da nismo lovci zato, da bi iz gozdov iztrebili divjad. Sem velik nasprotnik raznih "streljačev". Ampak povejte mi nekaj, a je za "streljaštvo" kriva polavtomatska puška, ali pa je mogoče krivda pri takih neetičnih lovcih. Streljač je lahko tudi nekdo z repetirko. Kot ste sami rekli se tudi z repetirko da streljat tako hitro kot z polavtomatko, le da je repetirka še bolj natančna. Se pravi glede tega sta ti dve vrsti pušk kolikor toliko izenačeni. Bolj je problem v lovcih samih, ali je potem pametno grešnega kozla za to iskat v polavtomatkah? A se vsaj v tem strinjamo?

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    deerhunter res je se strinjam stabo ce je use po predpisih se popolnoma strinjam stabo.no nevem kak je pr vam v lovski druzini govorim ti iz nase ld.res je da ma usak svoj ukus za orouje ampak cez cas je apetit vecji in hocjo se vec.pac odvisn od cloveka do cloveka.

  7. #17

    Privzeto

    Gre se samo za to, da ni puška vsega kriva. Če je nekdo etičen lovec in je 20 let pravično jagal s repetirko, pa si potem kupi polavtomatko in spoštuje vse zakone v zvezi z njo, potem se mi to ne zdi problematično, se je pač odločil za polavtomatko in to je čisto izbira posameznika in je tudi v skladu z zakonom. Kar pa ti navajaš, da se dogaja v vaši LD potem je to resen problem, ampak ne problem, ki se tiče orožja, ampak, ki se tiče lovcev! Če se dovoljuje da nekdo na lovu upleni 2, 3 ali celo več kosov divjadi, a je potem za to kriva puška? Puška je samo orodje v rokah uporabnika.

    Pri nas ima sicer le majhen delež lovcev polavtomatke, proti repetirkam mogoče 1:20. Gre pa to pripisati po mojem visoki povprečni starosti članov, čez leta se bo to verjetno spreminjalo v korist polavtomatk.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    ne sej se strinjam z tabo deerhunter v dolocenih primirih ne.sam ce bo v mejah zakona ostal kar pa je malvrjetno sej ves favsija dokazovanje in pozresnost.primir cist starejsi lovec ker kolk jst opazam majo vecino polavtomatke starejsi lovci.no smo mel primir ko ni z cesko bokarico nic zadel smo ga zajebavali da sam po loviscu zrak mesa z kuglami in glej ga zlomka tip si nabavi polavtomatko in ozezi ne pa je blo use na rbtu od svinke do en kup zastrelenih.no sej ni to vazno ampak ze pred casom sm tukaj zastavil uprasanje kolko so natancne te polavtomatske puske kaksen je raztros na 100m.pa brez fantaziranja o 1cm ali kugla v kuglo k to vem da ni res ampak neko realno stanje ker me zanima lep pozdrav usem:icon_:

  9. #19

    Privzeto

    Polavtomatske risanice npr. Sauer 303, H&K2000, Merkel, Bennelli imajo raztrose zadetkov na 100 m z dobrim strelivom (Norma , RWS) od 25-45 mm, Browningov BAR kakšen cm več.
    Če bi tak raztros lahkom dobil iz moje "vojaške" m98 bi bil prekleto zadovoljen.

  10. #20

    Privzeto

    Tovariši ni problem v pol. puški. Problem je v tem, ker ta lovec ponavadi letno iztreli pet nabojev in nima pojma kako se strelja na bežečo divjad. Po mojem bi morali narediti tudi obvezni preiskus na gibajočo se tarčo toko kot delamo preiskus na mirujočo tarčo.
    Lep lovski pozdrav.

Stran 2 od 23 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •