Stran 16 od 23 PrvaPrva ... 6121314151617181920 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 222

Tema: Polavtomatske risanice

  1. #151
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Pelje po poti razvoja. Kdor ga noče, naj pač ostane na tem kar ima, vendar naj pusti tistim, ki so za razvoj in uporabne novitete dovzetni, da jih uporabljajo.
    Cilj imamo vsi isti, ko se odločimo upleniti divjad, naj bo to zanjo čim hitrejša smrt brez nepotrebnega trpljenja. Ali smo kroglo poslali iz polavtomata ali enostrelne prlelamače, ali smo imeli na puški montiran bipod, ali smo streljali na 30 ali 230 metrov je za divjad popolnoma nepomembno. Važen je dober zadetek s primerno kroglo primernega kalibra in to je to. S kakšno puško ga izvedemo in se ga čutimo sposobne izvesti, to je res samo niansa.
    Se strinjam.

  2. #152
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    No, ker veš mi najprej tu še zagotovi, da sem med temi zagriženci.
    Da bom imel osnovo, da te potegnem za jezik z imenom in priimkom in boš zagovarjal trditev, da jaz počnem te bedarije.
    Pa da sedaj vidimo tvoj "sigurno" in tvojo zrelost zagovarjanja te žalitve!
    Lej, briga me. Ti dam še moj naslov če češ. Poznam nešteto primerov takih, ki se glasijo proti vsem novitetam, zagovarjajo neko etiko in podobne reči, pol grem pa na zalaz in ga vidim lepo s prilepljeno baterijo na češki kombinirki. Kje je potem tukaj etika?

  3. #153
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    JČe bi bilo to res, vidva z Rokom ne bi bila več uporabnika teh strani.
    Ja ja uporabnika sva že, samo naše mišljenje je ničvredno. To je hotel racak povedat.

  4. #154
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Rok je objavil: Pokaži objave
    Lej, briga me. Ti dam še moj naslov če češ. ...
    Prosim! Se bom lažje odločal kako ukrepati zaradi žalitev.

  5. #155
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Rok je objavil: Pokaži objave
    ... pol grem pa na zalaz in ga vidim lepo s prilepljeno baterijo na češki kombinirki. Kje je potem tukaj etika?
    Za resni pogovor o tem je potrebno najprej ločevati med etiko in zakoni.
    A vse to ne spada več v to temo!
    Vrni se na polavtomatske risanice in eventuelno žalitve, če misliš z njimi nadaljevati!

  6. #156

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave


    Navade iz hrvaških in ma?arskih lovišč, kjer se prašiči pobijajo (ne plenijo) kot na fronti niso nekaj s čemer bi se bilo hvaliti in se sramovati naših razmislekov o polavtomatih. Res je, dovoljeni so. Res je, uporaba ali zloraba je odvisna od njenega uporabnika. A še vedno je najbolj res, da je najbolj lovsko pravičen strel tisti, ki je bil dobro premišljen in odločen v korist divjadi. Za to pa je dovolj enostrelka, najsi bo poceni češka ali ruska ali draga rokodelska umetnina. In se jim nihče v evropi ne smeji, temveč jih z občudovanjem jemljejo v roke. Pri pravih lovcih imajo še posebej častno mesto.
    UF, vidim da ste se vžgali . Enako sem večkrat doživel tudi v gostih v Sloveniji, pa niti eden lovec ni imel avtomata! Pa ne zato ker sem jaz lastnik enega. Šefe omenjaš streljanje kot na fronti na Hrvaškem in Madžarskem, kaj pa v Sloveniji???? Sem bil v lovski družini, katero ne bom imenoval in uplenili so po 20-25 prašičev, strelov je bili 100-150. Koliko se je našlo še ranjenega naslednji dan, pa poginjenih v sosednjih L.D. in to brez enega polavtomata, ker v tisti predel jih gospodar ne pusti.

    Pa še to na MADŽARSKEM, polavtomati niso dovoljeni! Strelja se samo z risanicami. To pa vam zagotovim 100%, zakonsko so prepovedani tam. Pade pa vedno 20-30 prašičev na pogon, padejo pa zaradi izjemno velike populacije samih d.prašičev v lovišču in ne, zato ker so prisotni dobri strelci. Če bi bilo v pogonu samo 5 prašičem ne vem, če bi padel kakšen.

    To je moje skromno mišljenje, kot vas je nekaj posameznikov navedlo "pomembno je kdo upravlja s takim orožjem" in tako je tudi moje mnenje.

    lp

  7. #157
    ZR7 Guest

    Privzeto

    [QUOTE=racak;30834]
    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Jaz najdem odgovor na to vprašanje v etičnem kodeksu Slovenskega lovca. Pa ti?


    Jaz pa v dani situaciji ko je pred cevjo divjad, da bo čim boljše oddal 1,2,3,4 morda tudi 5 strel in da pade divjad v ognju pa tudi če "ubijam" kot vi pravite z polavtomatom.

    Če ste nenaklonjeni pogonom, zakaj potem hodite na pogone ?.....................Meni , če nekaj ni všeč se tega izogibam in pustim na miru.
    1,2,3,4 morda tudi peti strel nima ničesar skupnega s tem da "pade divjad v ognju". V "ognju" pade divjad po prvem dobro namerjenem in oddanem strelu.

    Pogoni so tradicija, zato se še tako držijo med Slovenskimi lovci. Sicer pa klavnica namenjena izpolnitvi planov in potešitvi pradavnih lovskih nagonov. In v njih tako s PAP-i, Blaserji ali starimi Mauserji padajo nepravilni odstreli in se ranjuje mnogo divjadi, ki potem mukoma umira, marsikje jo niti ne iščejo s krvosledci. Poznam lep primer takega s prašiči zelo obremenjenega lovišča. Pa tudi pri nas je padlo že marsikaj, kar je bilo poprej dodobra prerešetano in izmučeno.

    Meni, če nekaj ni všeč, dvignem glas proti temu. V tem se pač razlikujeva.

  8. #158
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    UF, vidim da ste se vžgali . Enako sem večkrat doživel tudi v gostih v Sloveniji, pa niti eden lovec ni imel avtomata! Pa ne zato ker sem jaz lastnik enega. Šefe omenjaš streljanje kot na fronti na Hrvaškem in Madžarskem, kaj pa v Sloveniji???? Sem bil v lovski družini, katero ne bom imenoval in uplenili so po 20-25 prašičev, strelov je bili 100-150. ...
    Vem in verjamem. In prašiči dejansko so problem, ki se ga bomo morali resno lotiti. Pa ne s pogoni, kakršne opisuješ in ob katerih me spreletava srh. Enostavno nimamo pravice na ta način posegati med živali. Najsi bo s polavtomati ali enostrelkami.
    Hvala za informacijo o prepovedi Pap-ov na Ma?arskem.

    LP

  9. #159
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Rok, popolnoma se strinjam s teboj.

  10. #160
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Včeraj sem si pogledal nekaj dvdjev s skupnih lovov, in ponovno se je pokazalo, da lovci z pap zelo veliko zgrešijo, velika večina menim, da ima v mislih že pred strelom, da bo takoj za prvim strelom v cevi že naslednja krogla.

    Sam sem mnenja, da je lahko dobra repetirka v rokah "divjaka" in natreniranega strelca enako hitra kot pap.
    No še en posnetek:http://www.youtube.com/watch?v=6QoX4sR3_2s

Stran 16 od 23 PrvaPrva ... 6121314151617181920 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •