Stran 15 od 23 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 222

Tema: Polavtomatske risanice

  1. #141
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pizdimo....

  2. #142
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Rok, saj menda ne pričakuješ, da ti bomo še odgovarjali?

  3. #143

    Privzeto

    Citat Rok je objavil: Pokaži objave
    Še enkrat bom povedal kar sem že: vse je odvisno od človeka, od puške zelo malo.
    To velja za vse vas, stare zagrižence (če ne po starosti, pa vsaj po mišljenju), ki si lastite 60 let staro mauzerco okrancljano z nevemkok gravurami in izrezljanim divjim prašičem na kopitu. Vam itak ni pomoči. Če bi blo po vaše, bi lahko recimo rabili navadno karabinko, spet ne bi smel dat v saržer več kot 2 naboja, potem ejektorje bi prepovedali, saj lahko prehitro napolniš spet, potem najbolje da optiko ukinemo, saj ima žival dosti slabše možnosti. Aja, pa buhvar kaka plastična kopita, to ni tradicionalno.
    Poznam kar nekaj primerov takih zagrižencev kot ste tukaj na forumu, ki se pizdijo proti vsem novitetam, potem gredo pa prasce streljat lepo z baterijo, pa nevem kaki nočnimi daljnogledi, itd. Tudi če s tem ubijemo samo enega prasca, je to skrajno lovsko neetično.
    Kar se tiče Srbije in Madžarske, tam je lovski turizem, in dvomim da gre kdo tja ustrelit samo enega prasca.
    Toliko v razmislek.
    Rok se strinjam s teboj.
    V kraljestvu Zlatoroga

  4. #144
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Rok, saj menda ne pričakuješ, da ti bomo še odgovarjali?
    Do tega vprašanja je moje stališče ravno do Berlina. U bistvu mi je useeno. Dejstvo je pač tako.

  5. #145

    Privzeto

    Mal prebiram na eni strani Bi-podi in tristometerski streli na divjad, na tej strani polavtomatske puške....kam pelje slovensko lovstvo?

    L.P.

  6. #146
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Točno racak, se strinjam.
    Ko je bila ena tema kjer se je nekdo odločal med Blaserjem in Sauerjem, so usi takoj v en glas (razen mene in še enega) povedali, da itak treba Blaserja kupit. Pa se sigurno da s puško hitreje repetirat. Blaser je tudi en kup ne-tradiconalnih lovskih novitet.
    Eh saj vidiš kako je na tem forumu, če se strinjaš z šefi oz večino je ok, drugače te hmal raztrgajo. Sam vem pa neki: lih tisti zagriženci, da vam ne morem rečt drugače, ki se tle delate najbolj etične in oh in sploh, ste sigurno naredili največ "bedarij". Kot sem že omenil, neetično strelnjanje z lučjo, itd...
    Še stotič bom povedal, da ni važno kakšna je puška, ampak kakšen je tisti ki jo upravlja. Samo mimogrede: moj lovski kolega jo je kupil, ker je levičar in mu puške z levim zaklepom niso všeč. Morilec! Dejmo ga "raztrgat"!

  7. #147
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat racak je objavil: Pokaži objave
    ...
    Kakšen pa je lovsko pravičen strel v korist divjadi ?
    Jaz najdem odgovor na to vprašanje v etičnem kodeksu Slovenskega lovca. Pa ti?


    Citat racak je objavil: Pokaži objave
    ...
    ...Sistem je pač tak tukaj , KDOR NI Z NAMI, JE PROTI NAM " in več kot očitno smo lastniki polavtomatov neenakovredni vam, ki lovsko pravično plenite divjad.
    Če bi bilo to res, vidva z Rokom ne bi bila več uporabnika teh strani.

  8. #148
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Rok je objavil: Pokaži objave
    ... Sam vem pa neki: lih tisti zagriženci, da vam ne morem rečt drugače, ki se tle delate najbolj etične in oh in sploh, ste sigurno naredili največ "bedarij". Kot sem že omenil, neetično strelnjanje z lučjo, itd...
    ...
    No, ker veš mi najprej tu še zagotovi, da sem med temi zagriženci.
    Da bom imel osnovo, da te potegnem za jezik z imenom in priimkom in boš zagovarjal trditev, da jaz počnem te bedarije.
    Pa da sedaj vidimo tvoj "sigurno" in tvojo zrelost zagovarjanja te žalitve!

  9. #149
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Slon je objavil: Pokaži objave
    Mal prebiram na eni strani Bi-podi in tristometerski streli na divjad, na tej strani polavtomatske puške....kam pelje slovensko lovstvo?

    L.P.
    Pelje po poti razvoja. Kdor ga noče, naj pač ostane na tem kar ima, vendar naj pusti tistim, ki so za razvoj in uporabne novitete dovzetni, da jih uporabljajo.
    Cilj imamo vsi isti, ko se odločimo upleniti divjad, naj bo to zanjo čim hitrejša smrt brez nepotrebnega trpljenja. Ali smo kroglo poslali iz polavtomata ali enostrelne prlelamače, ali smo imeli na puški montiran bipod, ali smo streljali na 30 ali 230 metrov je za divjad popolnoma nepomembno. Važen je dober zadetek s primerno kroglo primernega kalibra in to je to. S kakšno puško ga izvedemo in se ga čutimo sposobne izvesti, to je res samo niansa.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #150
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    ...
    Cilj imamo vsi isti, ko se odločimo upleniti divjad, naj bo to zanjo čim hitrejša smrt brez nepotrebnega trpljenja. ...
    Tako je Mugo. Bravo!
    In velika večina očitkov v tej temi je bila osnovana prav na tej trditvi.
    Tudi moja nenaklonjenost pogonom

Stran 15 od 23 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •