Stran 14 od 23 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 222

Tema: Polavtomatske risanice

  1. #131
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Puška, takšna ali drugačna, sama od sebe ne bo ustrelila, ampak tisti, ki jo ima v rokah. In na pogonih, ko pridrvi cela kolona prašičev, sem ter tja koga prevzame takšna strast, da na koncu ne ve niti tega, koliko prašičev je streljal in koliko nabojev je porabil. In taki so pa res nevarni. To bi lahko primerjali kar z "efektom lisice v kurniku".
    In če se mi je kdaj zdelo, da bi bil sosed na stojišču lahko takšne sorte, sem se rajši zamaknil za kakšno kritje. Odkar so mi obstrelili psa, mi pogoni itak niso več privlačni. Jemljem jih kot nujno zlo in najrajši bi jih kar prepovedal.

  2. #132
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Se strinjam s teboj. Jaz si pa nadenem oranžni brezrokavnik, pomaham sosedu in se postavim na mesto, da me vseskozi vidi. Na lovih so namreč ljudje vseh kategorij . Če bodo kdaj ukinili pogone, bom zelo nesrečen. Rad zganjam kot tudi štantam.

  3. #133
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Detel, moja celotna poanta je ta, da PAP ni kriva za to, s čimer si imel ti izkušnjo, ampak njenn lastnik. PAP ima lahko saržer za 20 nabojev, samo če lastnik puške ne bo pritisnil na petelina, s tem ne bo nobenega ogrožal.
    Pri nas imata PAP 2 lovca, oba sta stara 50+.

  4. #134
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ma to je pa ja normalno, da puška ne strelja sama. Če pa je za v uničenje

    Sam nimam nič proti PAPom. Morda si ga kdaj še sam omislim, vendar pa ne vidim poante. V naši LD ima polavtomat le en jager in še to šibre...

    Na strelišču golobov se mu je zatikal in ni opravil preizkusa. Tako, da je to en velik -, pri moji odločitvi glede nabave puške...

    Čez "gvišnu ga nej"
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #135

    Privzeto

    Bravo Racak se strinjam s teboj :icon_:
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #136
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Tle je tako kot sem že povedal: kar ni tradicionalno, bo trajalo 30 let da bo sprejeto med stare zagrižene jagre, ki imajo eno 40 let staro Mauzerco 8x57IS, potem imajo ene 30 let staro češko bokarco 12 (ali 16) / 7x65R in eno šrotarco 12/12. Ne da koga s tem žalim, samo dejstvo je da je ravno taka situacija na slovenskem.
    Že pištolo ima malokdo (saj ne da bi bila nekam grozno uporabna za lov). Ne-tradicionalna oprema je težko, težko sprejeta pri nas.
    Sam PAP-a nimam, ampak ga bom skoraj sigurno imel v prihodnosti.

  7. #137
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat racak je objavil: Pokaži objave
    Hala bogu, da je ta forum in ti posti v slovenskem jeziku, če bi tole tukaj brali lovski, recimo po EU, ali bi se od sramu, da so lovci, kar pišete tukaj pogreznili v zemljo ali pa popokali od smeha.
    ...
    Citat racak je objavil: Pokaži objave
    ...
    In kaj me moti, dotični se grete tako poštene lovce........če pa vam pride trop prašičev mimo in potem bi samo enega ali 2 uplenili, lepo vas prosim, dokler bi lahko bi nažigali, hahahahahahahahahahah.
    ...
    Racak, kako pa ti lahko vidiš v naše glave in zgodovino naših lovov?
    Verjemi, med tistimi, ki so tu napisali svoje razmišljanje proti PAP-om je kar nekaj takih, ki so videli dovolj prašičev in bili dovolj premišljeni, da so si vzeli čas pred pritiskom na petelina ter tako od tropa odstrelili res le enega ali dva osebka.
    Nekateri pa ste izgleda tako zelo prepričani v svoje sposobnosti, da iz tropa v diru nezmotljivo ostrostrelsko in polavtomatsko hitro odstrelite vsaj 3, če ne celo več (predelan ali nedovoljen magazin) osebkov.
    In ste nenadkriljivo sposobnejši tudi od tistih s 30 let starim mauserjem, ki odstreli svinjo in se potem trese ko šari z nožem po čeljusti in upa, da je le pretežka lanščakinja.

    Povrhu vsega, ko berem te odgovore, vidim, da ste ravno PAP-ovci najbolj ihtavi, medtem ko ostali bolj podajajo svoja osebna mnenja in priznavajo, da PAP-i pač so dovoljeni a njim niso všeč. In za povrhu ste začeli še z obkladanjem, da so to butaste izjave, s celo vrsto hahahahahajev, o tem da se nam drugi smejejo in o pogrezanju v tla od sramu ipd.

    Se vam ne zdi, da ste nivo debate spustili malo prenizko?

    Navade iz hrvaških in ma?arskih lovišč, kjer se prašiči pobijajo (ne plenijo) kot na fronti niso nekaj s čemer bi se bilo hvaliti in se sramovati naših razmislekov o polavtomatih. Res je, dovoljeni so. Res je, uporaba ali zloraba je odvisna od njenega uporabnika. A še vedno je najbolj res, da je najbolj lovsko pravičen strel tisti, ki je bil dobro premišljen in odločen v korist divjadi. Za to pa je dovolj enostrelka, najsi bo poceni češka ali ruska ali draga rokodelska umetnina. In se jim nihče v evropi ne smeji, temveč jih z občudovanjem jemljejo v roke. Pri pravih lovcih imajo še posebej častno mesto.

  8. #138
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Bravo šef, vidi se, da imaš izkušnje . Saj bodo tudi PAP-ovci počasi dozoreli .

  9. #139
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Tu skoraj ni kaj dodati!

    Racak, očitno bo še kar dolgo trajalo, da boš dojel tisto, čemur se smejiš! Mogoče ti bo šlo na smeh tudi to, če ti povem, da bi lani lahko ustrelil vsaj 4 prašiče več. Na 30 m ali manj sem jih imel v križu. Dotik sprožilca bi jih v hipu poslal v večna lovišča, pa sem jih pustil oditi.

  10. #140
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Še enkrat bom povedal kar sem že: vse je odvisno od človeka, od puške zelo malo.
    To velja za vse vas, stare zagrižence (če ne po starosti, pa vsaj po mišljenju), ki si lastite 60 let staro mauzerco okrancljano z nevemkok gravurami in izrezljanim divjim prašičem na kopitu. Vam itak ni pomoči. Če bi blo po vaše, bi lahko recimo rabili navadno karabinko, spet ne bi smel dat v saržer več kot 2 naboja, potem ejektorje bi prepovedali, saj lahko prehitro napolniš spet, potem najbolje da optiko ukinemo, saj ima žival dosti slabše možnosti. Aja, pa buhvar kaka plastična kopita, to ni tradicionalno.
    Poznam kar nekaj primerov takih zagrižencev kot ste tukaj na forumu, ki se pizdijo proti vsem novitetam, potem gredo pa prasce streljat lepo z baterijo, pa nevem kaki nočnimi daljnogledi, itd. Tudi če s tem ubijemo samo enega prasca, je to skrajno lovsko neetično.
    Kar se tiče Srbije in Madžarske, tam je lovski turizem, in dvomim da gre kdo tja ustrelit samo enega prasca.
    Toliko v razmislek.

Stran 14 od 23 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •