Stran 8 od 23 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 222

Tema: Polavtomatske risanice

  1. #71

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Zlatorog, Rok, kot vidita sem s citiranjem zakona sam popravil mojo napačno trditev o dveh nabojih.
    Zakon pri B5 točno govori o treh nabojih skupaj v nabojniku in ležišču.

    Ni mi jasno B4. Ali je lapsus ali kaj? Govori o več kot 3. nabojih.

    Kajti pred tem piše, da so lovsko orožje tudi B kategorije.
    Ok, kasneje, ko bo malo več časa, poglejmo bolj potanko ta zakon.
    Zakon izjemoma dovoljuje pri lovu uporabo orožja iz kategorije B4, nesmeš pa dati v nabojnik več kot 2 naboja.LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  2. #72
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat zlatorog je objavil: Pokaži objave
    Zakon izjemoma dovoljuje pri lovu uporabo orožja iz kategorije B4, nesmeš pa dati v nabojnik več kot 2 naboja.LP
    Vem, pa ne najdem, kje bi to pisalo.

  3. #73
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat zlatorog je objavil: Pokaži objave
    Zakon izjemoma dovoljuje pri lovu uporabo orožja iz kategorije B4, nesmeš pa dati v nabojnik več kot 2 naboja.LP
    Kdo te bo pa kontroliral, če že res moraš imeti cel sržer...? Vodja lova? Policija... Noben živ krst te ne dobi...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #74
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Aha, ZDLov:

    44. člen
    (prepovedi pri opravljanju lova)
    (1) Prepovedano je:
    ...
    12. uporabljati pri lovu polavtomatsko orožje, katerega nabojnik je mogoče napolniti z več kot dvema nabojema;


    Zlatorog, tvoje izjeme ne najdem nikjer zapisane.
    Last edited by ZR7; 9. February 2009 at 11:18.

  5. #75
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Kdo te bo pa kontroliral, če že res moraš imeti cel sržer...? Vodja lova? Policija... Noben živ krst te ne dobi...
    Kdo te bo, sem se tudi jaz spraševal, dokler se ni novembra moj mentor udeležil skupnega lova kot gost nekje pri Cerknici, pred lovom so lepo prišli TaModri oz po domače NeBodiJihTreba in lepo zahtevali, da vsak pokaže orožje in orožno listno. En nesrečnik je imel Browninga PAP in nabojnik za 5 nabojev in je kasiral multo 250€

  6. #76
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Kdo te bo pa kontroliral, če že res moraš imeti cel sržer...? Vodja lova? Policija... Noben živ krst te ne dobi...
    Moral bi te lovovodja. In te prijaviti policiji.
    Resno. Tam kjer organizacije lovov klapajo kot treba, se evidentira tudi vse izstreljene strele. Zaradi varnosti in lovske pravičnosti. In tam si lovec ne bo privoščil 5 zaporednih strelov iz polavtomata. Kjer pa je bolj po kavbojsko ...

    No sicer pa imamo sedaj citirano in razčiščeno o številu nabojev v PAP-u. 3 vsega skupaj, od tega največ dva v nabojniku.
    To pa je res 50% več od ekspres pušk.

  7. #77
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Moral bi te lovovodja. In te prijaviti policiji.
    Resno. Tam kjer organizacije lovov klapajo kot treba, se evidentira tudi vse izstreljene strele. Zaradi varnosti in lovske pravičnosti. In tam si lovec ne bo privoščil 5 zaporednih strelov iz polavtomata. Kjer pa je bolj po kavbojsko ...

    No sicer pa imamo sedaj citirano in razčiščeno o številu nabojev v PAP-u. 3 vsega skupaj, od tega največ dva v nabojniku.
    To pa je res 50% več od ekspres pušk.
    Strele se že beleži.
    No saj. Lovovodja. In, če si ti ta lovovodja, bi se kregal vedno z istim in ga domov pošiljal. Po potrebi še dolgoletnega lovskega tovariša, ki se mu je ob nabavi PAP-a malo odpeljalo (saj ne da imamo mi tak primer v naši LD - imamo le 1 polavtomat šibre). Potem pa si predstavljaj kakšna kregarija in koliko besed bi nastalo...

    Samo malo v razmislek.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #78
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Rok je objavil: Pokaži objave
    Kdo te bo, sem se tudi jaz spraševal, dokler se ni novembra moj mentor udeležil skupnega lova kot gost nekje pri Cerknici, pred lovom so lepo prišli TaModri oz po domače NeBodiJihTreba in lepo zahtevali, da vsak pokaže orožje in orožno listno. En nesrečnik je imel Browninga PAP in nabojnik za 5 nabojev in je kasiral multo 250€
    Mislim, da je ta majstr že nabavil drugačen nabojnik (2). Uf, multa visoka.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #79
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Strele se že beleži.
    No saj. Lovovodja. In, če si ti ta lovovodja, bi se kregal vedno z istim in ga domov pošiljal. ...
    Ne, sploh ne. Jaz bi rekel samo enkrat in če ne zaleže adijo jaga za tisti dan za vse. Kregajo se naj pa potem sami.
    Zato pa sem večno samo pomočnik lovovodje.

  10. #80
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Ne, sploh ne. Jaz bi rekel samo enkrat in če ne zaleže adijo jaga za tisti dan za vse. Kregajo se naj pa potem sami.
    Zato pa sem večno samo pomočnik lovovodje.

    Ja saj malo komande pa res mora bit.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

Stran 8 od 23 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •