Stran 6 od 23 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 222

Tema: Polavtomatske risanice

  1. #51
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Vsakdo, ki strelja, je odgovoren za to in puška pri tem ni prav nič kriva. Vsak mora sam vedeti, kaj ima v cevi. S polavtomatom, pa tudi z repetirko, si lahko prihraniš kako nepotrebno iskanje, če imaš na razpolago še možnost hitrega dodatnega strela. Te puške pridejo najbolj do izraza pri pogonih na prašiče, vendar jaz nisem pristaš tega, da bi moral en sam lovec podreti kar celo kolono. Enega, dva - OK, mogoče tri, potem pa naj obesi puško na ramo, četudi ima polavtomat, pa v okvirju magari še 10 nabojev.

    Sam sem bil že zelo resno odločen, da ga nabavim, pa sem ga stestiral in ko sem dobro pretuhtal, sem se premislil. Za ves lov uporabljam eno in edino trocevko, pa mi ni žal, četudi zato kak prašič kaj dlje živi.
    Če pa bi bilo prašičev toliko kot jih imajo Primorci (več sto na leto), to pa že ni več lov, to je garanje, takrat bi se pa verjetno kaj hitro odločil tudi za tako puško.

  2. #52

    Privzeto

    Pridružujem se mišljenju, da ni pomembno orodje ampak tisti, kateri orodje v rokah drži. Moti me pa dejstvo, da odkar se bolj masovno uporabljajo polavtomatske puške, je veliko več zastreljenih prašičev.

    Velikokrat se zgodi da lovec niti točno ne zna povedat na koliko prašičev je streljal. Po vsakem strelu, zaradi odsuna za trenutek izgubi vidni stik s tropom prašičev. Pri naslednjem strelu si spet izbere najbljižjega ali pa prašiča kateri mu lepše stoji za strel.
    So pa tudi lovci kateri zelo spretno uporabljajo polavtomatsko orožje.
    Za manj spretne bi pa predlagal, da večkrat trenirajo na premikajoče se tarče.
    To je edini način za izboljšati zadetke in s tem tudi lov.
    Treninge na premikajoče se tarče bi svetoval vsem nam lovcem neglede na kategorizacijo orožja, kateri se udeležujemo skupnih lovov.

  3. #53
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat kudu je objavil: Pokaži objave
    ...Moti me pa dejstvo, da odkar se bolj masovno uporabljajo polavtomatske puške, je veliko več zastreljenih prašičev.
    Velikokrat se zgodi da lovec niti točno ne zna povedat na koliko prašičev je streljal. Po vsakem strelu, zaradi odsuna za trenutek izgubi vidni stik s tropom prašičev. Pri naslednjem strelu si spet izbere najbljižjega ali pa prašiča kateri mu lepše stoji za strel...
    To je samo vprašanje etike.
    Če je lovec streljal prašiča in ta ni obležal, naj s polavtomatomatom pač toliko časa užiga po njem, da bo obstal, ne pa da strelja še po drugem, tretjem, itd. Saj se ni treba obnašati kot volk v ovčji ogradi ali lisica v kurniku...

  4. #54

    Privzeto

    Očitno je, da strast po ubi..... prevlada nad etiko. Pri posameznikih!!!

  5. #55
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ker lovim na pogonih z repetirko, dobro vem, da se moram potruditi. In to mi uspeva .

  6. #56
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Danes, ko sem se peljal z vlakom iz službe in prebiral ZDLov-1, sem našel sledeče:
    Prepovedano je uporabljati pri lovu polavtomatsko orožje, katerega nabojnik je mogoče napolniti z več kot dvema nabojema.
    Po pravici povedano prej tega nisem vedel. Zakaj potem tako masovno povpraševanje po tem orožju?

    Res je, da če je takšno orožje v rokah "pravega lovca", ki lovi "z glavo" , to ne predstavlja nasprotij z etiko. Žal pa je takšnih lastnikov polavtomatskih pušk bore malo.

  7. #57

    Privzeto

    Malo v razmislek.

    Dosti jih pravi, da je polavtomat boljši, ker lahko hitro popravljaš drugi strel ... bla bla bla ... Dva strela na hitro oddat se človek nauči tudi s prelamačo ali pa repetirko. Če je že treba zelo hitro streljati, so tudi ekspres cevi.

    Kaj pa mene moti pri teh argumentih.
    Vsi se osredotočijo na pogon na divje prašiče. In tista žerjavica v nas, ko gre cel trop prašičev mimo, mi pa imamo dva patrona, pa ne moremo celega tropa postrelit, nas ogreje za polavtomat.

    A ste že slišali od koga, da je polavtomat super za jesenski odstrel srnjih mladičev? Dostikrat je situacija, ko je najbolje odstreliti oba mladiča.
    Ne ne, to pa ne, če odstreliš v enem dnevu in to po možnosti na eni jagi tri mladiče si klavec, pobijač, mrhar, brezvestnež ... če pa pet pujsov, si pa "car lova".

    No in ta delitev divjadi in hlastanje po več mi ne leži in tako ne čutim nobene potrebe po polavtomatih.

  8. #58
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    ... Dva strela na hitro oddat se človek nauči tudi s prelamačo ali pa repetirko. Če je že treba zelo hitro streljati, so tudi ekspres cevi.
    Bravo!

    Kaj se ne napolni ekspres celo hitreje kot polavtomat?
    Sicer nimam ne enega ne drugega. A če primerjam expres s prelamačo in če vem, da je treba pap-a polniti v cevni ali škatlasti nabojnik, ne vidim potrebe po polavtomatu. Razen seveda če golfamo. To pa spet pove marsikaj, kar ste že pred menoj napisali.

  9. #59

    Privzeto

    Zanima me kako je kaj z zastoji pri polavtomatskih risanicah, ali so občutljive na določene vrste streliva, na mraz, umazanijo.....?
    V kraljestvu Zlatoroga

  10. #60
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pravijo, da zastoji so. Po moje moraš dobiti ta pravo municijo (krajša in koničasta krogla).

Stran 6 od 23 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •