Tema s starega foruma

Citat kozorog je objavil:
Sem tik pred nakupom enocevne prelamače v kalibru 30R Blaser.

Iščem čim lažjo puško (lov na visokogorju) in primerno razmerje cena kvaliteta. Zanima me če ima kdo že kakšne izkušnje, dobre in slabe s katerim koli proizvajalcem tovrstnih pušk. Še posebej me zanimajo morebitne izkušnje s puško znamke Merkel in Sabatti. Za slednjega sem slišal veliko slabih besed...

Predlogi dobrodošli! :idea:
Citat janez valentic je objavil:
Merkel in Blaser imata "bločni" Jäger zaklep, kar pomeni daje neuničljiv. Merkel ima možnost zunanje nastavitve teže proženja. Vzemi Blaser ker je bolj enostavna in ima bolj estetsko montažo.
30R Blaser v teži puške ca 2,7kg - če te ne moti vzemi Magna-port.
Citat janez valentic je objavil:
Če hočeš čim lažjo potem bi bilo za razmislit o kalibru 6,5x65R, nad 7mm delajo že debelejše cevi (Blaser). V visokogorju pa tudi ne boš lovil medveda, ali pač?
Citat kozorog je objavil:
Medveda najbrž ne (se pa nikoli ne ve), jelena pa gotovo. Tudi dolgi streli niso redkost. Edina alternativa, ki pa je nihče ne dela (razen po naročilu) je zame 6,5x68. Ampak nebi preveč izgubljali besed o tem. Sem veliko razmišljal o kalibru. Mislim da bo 30R Blaser kar pravi.
Citat janez valentic je objavil:
Mel sem eno prelemačo od Šteha v rokah 30R Blaser- cca 10.000 Eurov.Brez gravur verjetno dosti ceneje.
Citat kuje je objavil:
Moj znanec je imel blaser K-95 v 30r-Blaser.V njej je imel montiran kick-stop.Puška je s tem pomagalom res streljala mehkeje ampak še vseeno močno.Tudi teža puške se pri tem poveča za 600g,tako,da to potem tudi ni več lahka puškica.Brez porta pa brca kot konj.Mislim,da pri Merkel ali sabatti ne bo bistvene razlike v odsunu.Če mogoče sam polniš bi bila dobra alternativa 6,5x65r.V Avstriji in Nemčiji jo dosti uporabljajo za gamse in gorsko jelenjad!Jaz bi se odločil,če že mora biti naboj z robom za 7x65r.Na izbiro imaš veliko tovarniškega streliva,če pa hočeš poseči po 300m marki ti pa lahko kdo nafila naboje z novimi solid kroglami(kjg,impala,hdb-reichenberger,aero-mayerl)in boš lahko brez panike streljal na daljše razdalje,če meniš,da je to potrebno.V 30r blaser je zelo mala izbira tovarniškega streliva pa še draga je.Če naboj z robom potem 7x65r,če ne pa bi jaz vzel 270win.Lp.
Citat zverina je objavil:
Mislim da je Merkel ali pa Blaser res najboljša izbira če se odločaš za enocevno prelamačo. Moje sanje so trenutno K95 innič drugega.

Naja o kalibru pa ne bi preveč 30R malce divje se ti ne zdi. Mislim da imaš dosti bolj soft alternativ saj jelena ki ima 250 kil ne boš jagal vsak dan pa tudi če ga z 6,5x65, 308, 30-06, 7x65 ima dovolj. Alternativ je ogromno meni osebno je za enocevko 30R predivji. Ne rabiš za tista dva tri jelene ki jih boš uplenil. Za Vse ostalo si pa preoborožen. Trpel boš pa ti in tvoja rama.

Naja odločitev je tvoja

Lep nakup ti želim pa prosim za slikco ko bo zadeva doma :D
Citat zverina je objavil:
O pozabil sem dodati

270 Win. in 7,5x55 ki sta prav tako odlična izbira (K95) in bi jih jaz vsekakor postavil pred 30R
Citat janez valentic je objavil:
http://www.thomasnowak.com/Kunststoffschaft804/Frameindex.htm
Citat janez valentic je objavil:
http://www.limbsaver.com/
Citat janez valentic je objavil:
http://www.magnaport.com/
Citat zverina je objavil:
Oprosti janez karabin lahko tako okrancaš z plastiko in ne vem kakimi priveski mam tudi jaz takega okrancanega. Ampak eno K95 od Blaserja ali pa merklovo prelamačo v plastiki.

NE NE NE ne mi tega delat to je pa bogokletno dejanje enocevna prelamača mora biti v lesu in pika :!:
Citat kozorog je objavil:
Za merkel in blaser velja da naj bi 30R blaser in 270win tehtala enako. Kaliber očitno ne igra bistvene vloge pri teži puške.

Te pravljice z odsunom sem pa že tolikokrat poslušal da me boli glava od njih. Še enkrat povem, PUŠKA JE NAREJENA ZA TO DA POŠKODUJE TISTO PRED CEVJO IN NE TISTO ZA NJO! Ne vem kaj se toliko bojite teh odsunov, saj niste iz margarine no!!! Pač malo brcne in kaj za to. Tistih par strelov letno pa že potrpi tudi rama.
Citat zlatorog je objavil:
Znanec ima Sabattijevo SKL 98 v cal. 6,5x57R in pravi da je zadovoljen. Puško je kupil zato, ker ima težave s srcem in je hotel lahko puško v kalibru ki nima pretiranega odsuna in kateri je zadosten za večino naše divjadi. LP
Citat zverina je objavil:
Ma ne saj se mi ne gre za odsun, pri strelu na divjad ga itak ne opaziš. Mislil sem na to da je v 30R za moje pojme malce preveč gasa in ga niti ne rabiš toliko. 7,62x68 je kar fejst patron pa še do mesa ni milosten. Malce je potrebno pa tudi na divjačino pomisliti da jo je treba naprej prodati. Razen če ti je za to vseeno. :wink:
Citat kozorog je objavil:
Znanec ima Sabattijevo SKL 98 v cal. 6,5x57R in pravi da je zadovoljen.
Mogoče veš koliko je puška stara in koliko strelov približno odda letno? Misliš da obstaja možnost da jo stehta in mi pove koliko je teža? Za sabati namreč nikjer ne najdem podatka o teži puške.
Citat zlatorog je objavil:
Kupil jo je leta 2003, pravi da letno postreli povprečno 50 do 60 nabojev, puška je zelo natančna, sem se tudi sam v to prepričal, teža puške je pa 2,75kg.LP