Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 66

Tema: Risanica 7,62x54R

  1. #41

    Privzeto

    Fantje....

    Mene tudi zanima če je mogoče kje dobiti montažo za mosin nagant, ali je edina opcija puškar. Kdo pa ima pri nas največ izbire streliva? Rebec prodaja samo pakete po 500 kosov, kar je zame malce preveč....

    Hvala in LP
    Last edited by Farty; 29. October 2008 at 09:28.

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Kaj preveč? Eno lepo nedeljsko popoldne na strelišču pa je po škatl...
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  3. #43
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Farty je objavil: Pokaži objave
    Fantje....

    Mene tudi zanima če je mogoče kje dobiti montažo za mosin nagant, ali je edina opcija puškar. Kdo pa ima pri nas največ izbire streliva? ...
    Za montaže išči po netu. Je pa težava nabava iz ZDA, kjer je te robe dovolj. Dobi se tudi v Nemčiji, a občasno.
    Municije je v Sloveniji dovolj. In to ne le vojaške s korozivnimi netilkami, temveč tudi običajne lovske. S&B, Norma in Lapua.
    Jaz sem nabavil Lapuo Mega z 12g kroglo po 18€ za 20 kosov. Na voljo je tudi Naturalis z 11,7g kroglo po 22€ za 20 kosov. Pobrskajte po Slovenskem spletu in našli boste prodajalce.

  4. #44

    Privzeto

    Hvala za odgovore! Po brskanju po internetu sem ugotovil, da prodajajo dva tipa montaž za to puško. Prilagam fotografije...

    Mene zanima montaža na spodnji sliki. Kolikor vem je za to montažo potrebno imeti tudi drugačen zaklep, ki ima ročico zavito...V kolikor je to res, je mogoče pri nas kupiti takšen zaklep?

    Hvala il LP

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Farty k si ameriko omenjal... evo ti link za montažce....

    http://www.bizrate.com/hunting_arche...ope+mount.html

    Brakir, ko lepiš linke, jih prilepi čez tisti že prednastavljeni http:// , ki ga ti podvojiš in potem ne deluje!

    LP admin
    Last edited by ZR7; 29. October 2008 at 11:58.
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  6. #46
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Farty je objavil: Pokaži objave
    ... Kolikor vem je za to montažo potrebno imeti tudi drugačen zaklep, ki ima ročico zavito...V kolikor je to res, je mogoče pri nas kupiti takšen zaklep?

    Hvala il LP
    Zaklep ostane isti. Le da pri taki montaži naročiš še drugo ročico zaklepa, ki se namesti namesto originalne. Pač nekaj slošarskega dela, ki ti ga bo opravil puškar.

    Lahko pa iščeš te puške v sniper različici. Tiste že imajo zakrivljeno ročico. In če imaš srečo tudi originalno montažo. A kako tja pašejo novodobni daljnogledi, ne vem.

    Na sliki ki si jo podal je originalna sniper montaža. Tisto o kateri se pogovarjamo in se da naročiti v ZDA pa vidiš na linku post višje.

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Zahvaljujem se za popravek...ja ja tako je to ko sem furjast na šihtu...

    No ker vidim da vas je kar nekaj ki ste lastniki te nadvse zanimive puške, bi prosil da ko kdo dejansko z njo tudi odstreli kak kos več, da nam malo poroča o izkušnjah, drugače se pa priporočam za kako probo na strelišču če je kdo blizu... ZS za morebitne prostovoljce
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  8. #48

    Privzeto

    Ajaaj, ZR7, nevem ker puškar ti bo šel šlosarska dela opravljat? Ha,ha,ha si se mal zadebatiral, kaj?

  9. #49
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    Ajaaj, ZR7, nevem ker puškar ti bo šel šlosarska dela opravljat? Ha,ha,ha si se mal zadebatiral, kaj?
    A misliš, da bodo užaljeni ker sem tako rekel? No ja ...

    Hotel sem le reči, da namestitev tiste ročice zaklepa namesto originalne ne pomeni neke ravno vrhunsko precizne obdelave. Pač odreže staro, naredi sedež in navoj in privije novo. Dosti bolj "šlosarsko" kot kakšne obdelave sedežev, ustij cevi ipd., kjer so res precizni postopki s specialnim orodjem.

    Namestitev teh montaž in druge ročice zaklepa je nekaj, kar npr. američani počno sami doma in bi si upal to tudi jaz sam narediti. A se menda po naši zakonodaji ne sme.
    Last edited by ZR7; 29. October 2008 at 14:11.

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Fantje priznam da me zmerm bl grbi pa trga da bi si Mosinko omislil....sam ker sem po naavi ziheraš, se rad vnaprej pozanimam kako je s tem in onim kar se predelave tiče....Pa upam da nisem tečen s temi vprašanji...

    Šefe ko si omenil plastično kopito.... V USA je za male denarje plastičen, pa me zanima če ima kdo kaj izkušenj kako je z dobavo v SLO? pa če obstaja možnost da namest plastičnega kje iz tujine naročiš narejenega lesenega...?

    sicer pa kake so kaj vaše izkušnje s sintetičnimi kopiti? mene malenkost moti, mislim ni mi najbolj da bi jo posedoval, če pa bi bila sila da bi kupil Mosin in pa jo predelal ter bi bilo edino kopito na voljo plastično potem pa bi tudi to prebolel... me prav zanima kako "šekasto" bi em pogledal ko bi prišel na jago s črnim kopitom....

    Admin če je glede kopita offtopic se pravičujem.
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •