Stran 9 od 24 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 233

Tema: Municija PPU - Prvi partizan

  1. #81
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Evo še slikovni prikaz poškodb divjadi. Prašička sem uplenil že poleti vendar se nisem spomnil obesit sem gor. Oba komada sta bila streljana s kalibrom 8x68S in doma filanimi patroni s kroglo GROM. Manjši pujsek je očiščen tehtal vsega skupaj 7,5kg in je bil streljan na 35metrov, večji pa je lanščak, ki je očiščen tehtal 48kg, streljan je bil na 15metrov. Tisto temno pri lanščakovem plečetu je oksidirano meso ker sem ga zarezal pod pazduho, da ne bo kjr mislu da so to podplutbe. Mladič je padel na mestu, lanščak je pa naredil še en krog po koruzi, cca 40metrov. Obe rani sta izhodni.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  2. #82
    Član od
    Jul 2010
    Lokacija
    Nova Štifta
    Prispevki
    17

    Privzeto

    Ker mi je zmankal češke municije sem danes kupil škatlo 7x65r PPU SP 11,2g , zanima me če kdo že uporablja to kroglo kakšne so poškodbe, iztopna rana, natančnost in kako je kaj osvinja cev?

  3. #83

    Privzeto

    Smodnik sigurno ni najboljši. Kroglo SP (mehka konica) pa švedi uporabljajo pri strelih za meso. Poglej spletno stran Norme. Streljajo pa v glavo. Za strele v trup boš pa kmalu ugotovil, da je npr Grom veliko boljši. Poglej gornje slike.

  4. #84

    Privzeto

    Pojasnilo za gornji post:
    Skandinavci priporočajo kot "kroglo za meso" tisto z votlo ali plastično konico (varmint).
    Tako hitro se odprejo, da je strel v vrat ali glavo vedno smrten kar ne velja vedno za monolitne krogle. V nedeljo je lovec z monolitno Grom prestrelil bočno zgornjo čeljust muflonke in je bilo treba bežečo popravljati.

  5. #85
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Glede na to, kako hvalite na forumu in tudi tujih Grom kroglo, se ji nisem uspel upreti, da je ne sprobam, najprej seveda natančnost. Pri 6 kroglah sem ravno odrezal svinčeno konico, tako da zgleda kot npr normin vulkan, sem pa s tem dosegel težo, enako kot jo ima MATCH Lapua Scenar 167gr.
    Od 3 različnih polnjenj, mam občutek, da bo ena od teh "strupena".
    Glede na to da gre za Sako puško, je vsaka grupa nad 3cm porazna!
    Poročilo s terena sledi zvečer!

  6. #86

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Glede na to, kako hvalite na forumu in tudi tujih Grom kroglo, se ji nisem uspel upreti, da je ne sprobam, najprej seveda natančnost. Pri 6 kroglah sem ravno odrezal svinčeno konico, tako da zgleda kot npr normin vulkan, sem pa s tem dosegel težo, enako kot jo ima MATCH Lapua Scenar 167gr.
    Od 3 različnih polnjenj, mam občutek, da bo ena od teh "strupena".
    Glede na to da gre za Sako puško, je vsaka grupa nad 3cm porazna!
    Poročilo s terena sledi zvečer!
    no, alooo, kaj zaj?

    po temi pa menda ne skačeš več po strelišču... nas zanima...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #87

    Privzeto

    Naj ga gre kdo odlimat, če je primrznil.

  8. #88

    Privzeto

    Naj ga gre kdo odlimat, če je primrznil.
    Last edited by alojz1; 8. February 2012 at 20:47.

  9. #89
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    S streliščem sem opravil že okrog pol 3h, tako da brez panike
    Nad rezultati nisem pretirano navdušen, za kaj boljšega bo treba še zgleda malo smodnika dodat, vsaj tako izgleda, sicer za lov bo že tako kot je, več kot dovolj.

    smodnik N140; 42.7gr:


    N140;43.1gr:


    Prvo polnjenje sem imel 42.3gr, grupa je bila slabša od teh 2, z odrezano konico sem sprobal samo 43.1gr, pa je bila grupa malenkost večja od klasične pri 43.1gr.

    Mislim da bo 43.1gr pri normalnih temperaturah dosti boljše grupirala, bom počakal na vsaj +10°C, pa ponovil test.

  10. #90

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    ... z odrezano konico sem sprobal samo 43.1gr, pa je bila grupa malenkost večja od klasične pri 43.1gr.

    Mislim da bo 43.1gr pri normalnih temperaturah dosti boljše grupirala, bom počakal na vsaj +10°C, pa ponovil test.
    Kaliber?
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 9 od 24 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •