Stran 4 od 24 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 233

Tema: Municija PPU - Prvi partizan

  1. #31
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Top sekret pravš
    Sej mene zanima zato, kaj majo za eno reč,
    da je treba po 5 strelih drgnt cev ko norc.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #32

    Privzeto

    Krogla je dobra, problem je v netilki ali smodniku.
    Polnit je treba doma. Polnitev lahko prilagodimo kalibru in takih primerov kot jih opisuje Rikec je manj.
    Rikec, v katerem kalibru ima tvoj prijatelj tako slabe izkušnje?

  3. #33
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Ja, krogla je mega, ena bolših po mojem mnenju, celo prekaša RWS!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #34

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Ja, krogla je mega, ena bolših po mojem mnenju, celo prekaša RWS!
    Imam vsaj enega somišljenika

  5. #35

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Krogla je dobra, problem je v netilki ali smodniku.
    Polnit je treba doma. Polnitev lahko prilagodimo kalibru in takih primerov kot jih opisuje Rikec je manj.
    Rikec, v katerem kalibru ima tvoj prijatelj tako slabe izkušnje?
    Kaliber 7*64, karabin Crvena zastava

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ker ne morem na cel čas sedet pri božičnem drevescu, sem se danes lotil malo reloadinga, razdrl sem tovarniške ppu grom v 308win. Pred parimi dnevi sem jih še prej testiral z 2 puškama, sako85 in sako75. Grupa z sako85 je bila porazna, cca 10cm(3 streli), z 75 pa precej boljša, 3.5cm( 2 luknji se držita skupaj, ena pa je odskočila).Naboje sem dal tudi na centrirno uro, krogle so v večini opletale okoli 15 stotink milimetra, kar je precej. Stehtal sem tudi vsako količino smodnika, teža je varirala od 40,2-41grainov.
    Vzel sem svoje normine tulce, smodnik imr4064, netilko cci br2 in v vsak tulec vsul nekaj smodnika. Vse naboje sem dal na centrirno uro, niti en naboj ne opleta za več kot 10stotink mm.
    Če bom zadovoljen z grupami, bom za težjo divjad presedlal na to kroglo, čene pa čao srbin

  7. #37

    Privzeto

    Za 308 polnim 42 grain N140. Drugih polnitev nisem poizkušal, ker sem bil z zadetki zadovoljen zato bodo tvoji rezultati zelo dobrodošli.
    Tudi jaz sem slišal za ogromna odstopanja z različnimi puškami. Pa mislim, da je vzrok v polnjenju. Krogle sem izmeril in so tolerance manjše kot pri zelo dragih in priznanih.

  8. #38
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Za 308 polnim 42 grain N140. Drugih polnitev nisem poizkušal, ker sem bil z zadetki zadovoljen zato bodo tvoji rezultati zelo dobrodošli.
    Tudi jaz sem slišal za ogromna odstopanja z različnimi puškami. Pa mislim, da je vzrok v polnjenju. Krogle sem izmeril in so tolerance manjše kot pri zelo dragih in priznanih.
    A naj jaz rajši ostanem pri tovarniški polnitvi cal. 8x57 IS, krogla Grom 12g, streljam na povprečne razdalje 50-100m, ali misliš, da bi bila boljša varianta, da dam napolnit naboje, seveda z omenjeno kroglo? Streljam z puško Crvena Zastava M 70, dolžina cevi 46 cm. Zanima me, kakšna bi bila lahko max. energija te krogle (praktično) in ali so že izstreljeni tulci od PPU v redu za ponovno polnjenje? Tvoje mnenje alojz1.
    L.p.

  9. #39

    Privzeto

    Tovarniške polnitve še nisem streljal. So pa kritike na natančnost in umazanost cevi (ali so upravičene, ne vem).
    Če imaš možnost polniti ali koga naprositi je to boljša varianta.
    Jaz polnim 8x57IS z N140, 48grain. Drugih polnitev nisem niti preizkušal zato je vsaka povratna informacija dobrodošla.
    Sem pa našel v prašiču to kroglo, odprto kot na reklami. Pa je prej prebila dve bukvici točno skozi sredino.
    Tulci PPU so pa v redu.
    Last edited by alojz1; 25. December 2010 at 17:49.

  10. #40
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Moji (60kom sem jih nabavil v Avstriji) pa še vedno čakajo v omari, ker imam še staro zalogo domačice s Hornady kroglo.

    Puška CZ M70, 8x57, štuc (50cm cev)... Z njo še do zdaj nisem ustrelil niti enega PPU naboja.

Stran 4 od 24 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •