Stran 3 od 24 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 233

Tema: Municija PPU - Prvi partizan

  1. #21

    Privzeto

    Mok kolega ima kaliber 7*64 in je primerjal to kroglo z RWS Kuglespitz 10g. Na 100 m je padec krogle prvi partizan glede na rws večji za 10 cm! Tudi po kvaliteti se seveda ne more primerjati, verjamem pa, da po načelu "koliko denarja toliko muzike" ni slaba krogla, ampak očitno se moraš sprijazniti, da je to to.
    P.S. :
    Primerjava zadetkov: pri RWS je padel srnjak na mestu, pri PP pa je šel cca. 150 metrov po strelu, zadetek pa merjen in zadet vedno enako (7 ali 8 rebro šteto od zadaj) rezultat pač ni isti.

  2. #22

    Privzeto

    Rikec, večkrat smo že napisali, da se ne dela zaključkov po enem strelu. Dvig krogle za 10cm je pri polnjenju nabojev enostavno. Tudi pri drugih proizvajalcih višina ni enaka.
    Poznam kar nekaj lovcev, ki veliko lovijo s to kroglo in jim večina divjadi pade na mestu. Pri srnjaku v prsku ali strelu v srce pa se lahko zgodi, da divjad odskoči (praviloma do 30m) vendar je močna krvna sled.

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Komaj čakam, da se bo nekdo lotil primerjave kegelspitza in groma na jelenjadi in pujsih:icon_smile:
    Če smo že pri srnjadi, poznam dosti krogel, ki se povsem enakomerno kosajo z rws KS, tudi dosti cenejše (nosler balistic silvertip, hornady super shock tip), vendar pa so podpludbe pri teh mehkih kroglah kar poštene.
    kolega strelja v kalibru 7x65r rws ks že nekaj let, povprečno pa na leto odstreli 10-15kom srnjadi, nad učinkom te krogle je precej razočaran. Uporablja pa jo predvsem zaradi natančnosti.

  4. #24
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Za natančne strele si lahko omisli tudi RWS Dk, ki ima isto obliko kot KS. Drugače pa ne vem kako smo zopet prišli na primerjavo z RWS-jem.
    Ravno danes sem kupil še eno škatlo Igmana in zanjo odštel 16,80 dandanašnjih denarcev (7x65r). Z natančnostjo prezadovoljen, saj mi dela najboljše do sedaj. Pred tem sem uporabljal S&B XLC, RWS EVO, HP Nosler (par krogel, ki sem jih na žalost preizkusil le na lisici), S&B SPCE in Sierra. Edino kar me moti je to, da mi 2. strel nese cca 10cm gor in pa 3 v levo. Drugače smo pa v osmici.
    Drugo je pa kaj dela na mesu. Ni to Barnes ali pa EVO, a vseeno ne razbija toliko kot so me nekateri strašili preden sem nabavljal. In pa vsekakor bolje kot dela KS 9,7g v kalibru 30-06... Ko bo in če bo na voljo GROM v mojem kalibru ga pa absolutno preizkusim.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #25

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Rikec, večkrat smo že napisali, da se ne dela zaključkov po enem strelu. Dvig krogle za 10cm je pri polnjenju nabojev enostavno. Tudi pri drugih proizvajalcih višina ni enaka.
    Poznam kar nekaj lovcev, ki veliko lovijo s to kroglo in jim večina divjadi pade na mestu. Pri srnjaku v prsku ali strelu v srce pa se lahko zgodi, da divjad odskoči (praviloma do 30m) vendar je močna krvna sled.
    Kdo pa je govoril samo o enem strelu???

  6. #26

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Primerjava zadetkov: pri RWS je padel srnjak na mestu, pri PP pa je šel cca. 150 metrov po strelu, zadetek pa merjen in zadet vedno enako (7 ali 8 rebro šteto od zadaj) rezultat pač ni isti.
    Pa napiši po koliko strelih si prišel do zaključka

  7. #27

    Privzeto

    Mislim da je bilo že nekje napisano,da tovarniško polnjenje nekaterim dela težave,če bi si jih polnili sami garantirano ni teh težav,ne z natančnostjo in ne z učinkom... Je res,da je RWS natančen naboj,ni pa najbolši...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #28

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pa napiši po koliko strelih si prišel do zaključka
    Nisem do teh zaključkov prihajal jaz, ampak moj lovski prijatelj. Sem ga vprašal in pravi, da je skuril celo škatlo, pa pravi, da nista dva kosa počakala na mestu z enakim strelom v rebra, vse ostalo je šlo od 30-150 metrov po strelu... po 20 zadetkih mislim, da je to dovolj očitno da ta naboj ni toliko vreden kot se govori. Bi pa vseeno še poudaril... koliko pač stane in nudi je verjetno solidna kombinacija, samo nekaterim in tudi meni to ni dovolj, pač raje dam nekaj več za municijo, pa vem da je bolj ziher.

  9. #29
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Mene pa zanima to: Kdo ve, katero formulo smodnika u fabrki filajo?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #30

    Privzeto

    Za srbe je to še vedno "vojna tajna"

Stran 3 od 24 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •