Stran 22 od 24 PrvaPrva ... 1218192021222324 ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 233

Tema: Municija PPU - Prvi partizan

  1. #211

    Privzeto

    Citat JevŽ je objavil: Pokaži objave
    Kaj se pa tebi zdi?
    Ja kaj pa pričakuješ?
    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Menjat municijo.

  2. #212

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ja kaj pa pričakuješ?
    Edino pravilno. Sam jo bom tudi menjal. Šel bom na GROM domačico
    Lp

  3. #213

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ...in kaj se ti zdi?
    Bo treba še malo probati (streljati na divjad),da bo pravo mnenje.

    lp

  4. #214

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    Bo treba še malo probati (streljati na divjad),da bo pravo mnenje.

    lp
    Če boš še enkrat nekaj ustrelil, boš zagotovo ostal pri tej krogli
    Lp

  5. #215

    Privzeto

    V petek sem pri trgovcu v Mariboru povprašal za PPU GROM. Ob odgovoru, da PPU pač ne držijo, mi je postregel še z informacijo, da naj bi se razvedelo kako PPU polni lovske naboje z vojaškimi netkami. Te naj bi, zaradi živega srebra, povzročale močno povečano korozijo v cevi. Zaradi tega naj bi po njegovem mnenju bilo tudi opazno zmanjšano zanimanje med slovenskimi lovci za municijo PPU.
    Je še kdo slišal kaj o tem?

  6. #216

    Privzeto

    Me zanima če bi si ta trgovec upal to povedat malo bolj naglas. Zdi se mi, da samo promovira druge znamke, ker ima pri njih večjo maržo.

  7. #217

    Privzeto

    Kolikor vem, so tiste korozivne netilke Berdanove. Vse druge pa Boxer. Če ima tulec znotraj na sredini le eno luknjico za vžig je netilka Boxer.

  8. #218
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    Kolikor je meni znano in kolikor informacij sem že pred časom pridobil od strelskih kolegov iz Hrvaške, Bosne in Srbije, naj PPU oziroma Prvi Partiztan med leti 1991 in 2005 sploh nebi imel proizvodnje lovskega streliva oziroma naj bi ga proizvajal le v majhnih količinah (proizvajali naj bi ga le v majhnih količinah v določenih kalibrih), ampak naj bi zaradi enormnih (velikanskih zalog v tovarni in vojaških magazinih) zalog vojaškega streliva, netilk in smodnika, kar jim je ostalo iz obdobja Yugoslavije, le odstranjevali vojaške krogle iz tulcev (delaborirali naboj) in z istim smodnikom le drugačno polnitvijo (gramažo) napolnili naboje z lovsko kroglo. Tako naj bi v nabojih ostale res korozivne netilke, za katere je značilno da ob nepravilnem čiščenju orožja poškodujejo cev.
    To naj bi se množično dogajalo v kalibrih 8x57, .308, 7,62x54R,...
    Nekateri predstavniki naj bi v Srbiji celo trdili, da je to početje rešilo njihovo tovarno pred propadom oziroma stečajem...

    Z lovskimi pozdravi
    Last edited by borzon; 31. October 2014 at 11:14.

  9. #219

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Samo informativno za tiste, ki si želijo doma napolniti grom. Spet so naprodaj krogle grom, se pa da dobit tudi po sto kosov. Sam sem že naročil in dobil 100kom za mojo 308, cena s poštnino 54€.

  10. #220
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto Grom krogle - kje?

    A si jih naročil v Sloveniji? Sporoči prosim na ZS, kje se jih dobi.

Stran 22 od 24 PrvaPrva ... 1218192021222324 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •