Stran 21 od 24 PrvaPrva ... 111718192021222324 ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 233

Tema: Municija PPU - Prvi partizan

  1. #201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kar ne morem verjeti. Same pohvale za Grom. Ko sem jaz pred par leti tako pisal pa same kritike. Da poceni ne more biti dobro itd.
    Samo podražiti so morali pa je krogla takoj boljša.

    Ne hvalim... (celo malo me skrbi "podkalibracija" - uhajanje vročih plinov? - kako to deluje na življensko dobo cevi - ki niso bile narejene za "solide"..nism sigurn...bi rajši videl da je "oreberen"...
    Grom je bolj ali manj ABC...najbrž manj natančno narejen (valjan grom? vs stružena abc?) pa hkrati najbrž boljši material (baker vs mesing) - Original Avčinke so bile iz tombaka (velik delež bakra, Hinterberger pa je zadevo bojda pocenil, pokvaril "formulo"/tombak zamenjal z mesingom - manj bakra, več cinka..trši a krhek lomljiv) - nekje prebral..naj me kak metalurg/ strojnik popravi...

    Prisegam na svinc...dosti dosti svinca...14 g Hornady Interlock 8x57...
    Že zaradi tega ker ga imam življensko zalogo...Ampak jaz sem bolj slab jager, - da se ne bi slučajno kdo skliceval ali obešal na omenjeno...!!

  2. #202

    Privzeto

    Sinoči je bila košuta uplenjena z 11g PP SP. Izstrela NI.
    Tele pa z 130 grain LOS v 7x65R. Zadet prenizko. Ujel pes. Krogla se pri 940m/s k sreči takoj razleti. Drobci pa so naredili svoje.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 20140929_202304.jpg‎  

  3. #203

    Privzeto

    Hm...
    Pri nas NE jagamo ostale jelenjadi v ruku...
    (načeloma, skoraj vsako leto pa se res najde kdo (izberi poljubno slabšalnico!!), ki ne upošteva nepisanega pravila...pol se pa kdo čudi slabšemu ruku in krivi promet, gobarje, sprehajalce, kolesarje, motorno žago...you nname it..itd)

  4. #204

    Privzeto

    V moji okolici jih največ pade v tem času. Včeraj sem dva iskal, košuta pa je padla na mestu.
    Letos je ruk slabši. Oglašajo se sicer preko celega dneva. Vendar le po enkrat. Potem pa tišina.
    Lahko pa je to oglašanje nadobudnih lovcev, ki so obiskali tečaj jelenjega ruka
    Le pred našo hišo so stalni. Pa ne tako kot lani, ko so z mrakom začeli. In končali, ko je sonce vzšlo.
    Last edited by alojz1; 30. September 2014 at 11:13.

  5. #205

    Privzeto

    Prvič streljal z GROM-om PPU,do sedaj samo v tarčo,streljan mladič strmo navzdol cca 80m.

    lp
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice fotografija0096.jpg‎   fotografija0097.jpg‎  

  6. #206
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    ...in kaj se ti zdi?

  7. #207
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Zdi se mu, da bo dober v kozici. Lepo dela, ni kaj.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #208

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ...in kaj se ti zdi?
    Kaj se pa tebi zdi?
    Lp

  9. #209

    Privzeto

    Mimogrede. Tudi nedeljski merjasec 148kg je bil uplenjen z Gromom v cal 7x57R. Malo zadaj zato je sosed še popravil. Tak pade na mestu samo z strelom v glavo ali hrbtenico.

  10. #210

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mimogrede. Tudi nedeljski merjasec 148kg je bil uplenjen z Gromom v cal 7x57R. Malo zadaj zato je sosed še popravil. Tak pade na mestu samo z strelom v glavo ali hrbtenico.
    Mimogrede. Tudi lanski merjasec pri nas (mislim da 110 kg) je bil uplenjen s to kombinacijo. Je pa strelec popravil po 100 m doline, ko je že ležal. Bil pa je zadet za pleče, počez proti vratu, kjer se je krogla ustavila.
    Lp

Stran 21 od 24 PrvaPrva ... 111718192021222324 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •