Stran 8 od 24 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 233

Tema: Municija PPU - Prvi partizan

  1. #71
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto PPU Grom

    Tudi jaz sem si za novo "zvesto" nabavil tovarniške naboje PPU s kroglo Grom v kalibru 7x57R in komaj čakam na klic puškarja, da je strelni daljnogled zmontiran.
    Takoj, ko zadevo preizkusim, objavim rezultate.

  2. #72

    Privzeto

    Ne boš razočaran. Sam uporabljam te naboje (predvsem za srnjad) in sem zelo zadovoljen. Moraš pa pričakovati še nekaj bega po strelu - meni večina uplenjene divjadi ni padla v ognju. Da pa dober izstrel, tako da ni problema.

  3. #73
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Izstrel pri srnjadi ni problem. Je pa nerodno, če ti žival steče v mraku, še posebno v naših goščavah, kjer si brez psa nemočen. Take krogle ne želim.....

  4. #74

    Privzeto

    Tudi jaz ne !!

  5. #75
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto grom

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz sem si za novo "zvesto" nabavil tovarniške naboje PPU s kroglo Grom v kalibru 7x57R in komaj čakam na klic puškarja, da je strelni daljnogled zmontiran.
    Takoj, ko zadevo preizkusim, objavim rezultate.
    Včeraj sem preizkusil novo pridobitev:
    -češka bokarica model ZH, kal. 7x57R / 16
    -strelni daljnogled S&B Zenit 2,5-10x56, križ 1A
    -krogelni naboji PPU krogla Grom 10,2g

    Rezultat na 100m: grupa 3 cm streljano brez naprožila

    Zaenkrat zelo zadovoljen.

    Sedaj pa v gmajno in zadevco krstiti.

  6. #76
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Kako je bilo pri čiščenju cevi?

  7. #77
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto grom

    Citat jagerboss je objavil: Pokaži objave
    Kako je bilo pri čiščenju cevi?
    Nič posebnega, cev se prav lepo sveti.

  8. #78
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto PPU GROM 170 gr

    Najprej bi vse uporabnike foruma lepo pozdravil.

    Verjamem, da je marsikomu forum pomagal pri odločitvi takšni ali drugačni. Meni osebno je pomagal, da sem našel prodajalca streliva PPU grom in sicer v Divači.
    Želel sem preizkusiti to strelivo najprej na tarči, če bi se obneslo, bi ga preizkusil tudi na divjadi. Predvsem me je zanimala grupa zadetkov, če pa ne bi bila zadovoljiva, je pa toliko cenovno ugodno, da bi mi koristil kot vadbeno strelivo, da se navadim na orožje, ker ga nimam dolgo v lasti.
    Skeptičen sem se odpeljal v Divačo in obiskal trogvca z orožjem. Moram reči zelo pozitiven in prijazen dečko, na hitro sva si izmenjala nekaj lovskih izkušenj, vzel sem 2 škatli nabojev PPU grom in odbrzel v Postojno, kjer sem se predhodno dogovoril za strelišče s sodelavcem in lovskim tovarišem Jernejem BITTNERJEM, sinom znanega puškarja. Odšla sva na strelišče se pripravila in Jernej je prvi istrelil naboj, pogledava na tarčo - zadetek 25 cm izven tarče spodaj levo. Jernej popravi korekcijo optike, naslednji naboj je bil že bližje centru, cca 8 cm. Malo še nastaviva vijake, sproži tretji strel - zadetek malo nad centrom 1,5 cm, sproži 4 strel in zadetek je prav tako na skoraj istem mestu kot prejšni 0,5cm razlike. No potem sem bil sam na vrsti 1 strel levo visko 3cm iz centra, mala korekcija, ker vemo, da vsak drugače vidi. 2 strel center, 3 strel potrdilni vbistvu lukja v lukni. Streljala sva na razdalji 100m. Po tem sem se odločil, da bo grom ostal v uporabi, z RWS nisem bil tako zadovoljen kljub 80 strelom večinoma na tarčo. Streli z RWS so razvidni v temi 300WM. Ko pade prva divjad s to kroglo dobite slikice in komentar. Prilagam slike, na prvih dveh so Bittnerjevi zadetki, na drugih dveh pa moji.

    Lp

  9. #79
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto grom

    Pozdravljeni,
    prejšnji teden sem tudi na lovu preizkusil tovarniške naboje s kroglo grom v kalibru 7x57R (bokarica Brno ZH).
    Uplenil sem dva srnina mladiča in teleta jelenjadi.
    Prvi srnin mladič je po srčnem strelu napravil nekaj korakov in obležal. Drugi srnin mladič s strelom malenkost nad srcem padel v ognju. Tele s pljučnim strelom prav tako obležalo v ognju. Pri vseh treh kosih do tri centimetre velika izstrelna rana, poškodbe minimalne , brez podpludb, krvna sled obilna.
    Super zadovoljen.

  10. #80
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto PPU GROM 170 gr

    No Dijana mi je bila naklonjena v Torek sem uplenil srno mladiča 7 kg na 80m .

    Padel v gonju niti koraka ni zadet šolsko v za pleče.Škoda na mesu minimala na istopni strani cirka 3cm rastrganina.

    Danes zjutraj sem pav tako ulenil snjačka prav tako 7 KG na 50m padel v ognju poškodbe na mesu so bile podobne kot pri prvem. Potrebno bo zadevo preiskusiti na jelenjadi mogoče že danes zvečer če bo kaj lovskega blagorja .

    Lp še naprej vsem uporabnikom foruma.

Stran 8 od 24 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •