Tema s starega frouma

Citat jazbec je objavil:
Zanima me, če imate kakšne izkušnje z strelivom GROM ki ga proizvaja Užiški PPU? Glede na ceno ostalih proizvajalcev je cenovno zelo ugoden. Grom pride okoli 250 tolarjev, kakšen RWS-ov pa je takoj 600 sit
Citat hostar je objavil:
Grom naj bi bil nekakšna kopija ABC krogle, kako se obnese, pa zanima tudi mene, če jo kdo slučajno že uporablja.
Citat .243 Win. je objavil:
Zanima me kaj pomeni PPU. Ali je to mogoče Prvi partizan in če je me zanima, kje je možno nabavit municijo.
Citat MUZIKANT je objavil:
PPU=PRVI PARTIZAN UŽICE

Zdi se mi da ga imajo pri Fanzoju na Kolodvorski v Ljubljani.
Po strukturi je krogla kot ABC, vendar malo mehkejša.

lp :wink:
Citat Ganges je objavil:
Podobna korgli ABC je samo GROM od PPU, ker drugače kolikor vem imajo tudi druge krogle. Ne bi pa vedel kdo prodaja. Je bilo že pred časom nekaj govora o tem kdo bo uvoznik pa je kasneje vse potihnilo. Vem, da je kolega lani na lovskem sejmu v Varaždinu kupil škatlo nabojev in so bili precej poceni.

lp
Citat MUZIKANT je objavil:
http://www.prvipartizan.com/grom.php

Saj je govora o gromu ali :roll: ?
Citat jazbec je objavil:
Ima jih Fanzoj, po cca 20 evrov za škatlo (20 kom)
Citat Ganges je objavil:
Baco

Nabavil se te krogle v kalibru 7x57R.Ima že kdo kakšno iskušnjo v tem kalibru ali nasploh o teh kroglah? Lp

__________________________________________________ _____________

orlova6

Kje si jih pa dobill in po kakšni ceni, kako težke, sam imam tudi 7x57R.

__________________________________________________ _____________

Baco

Nabavil sem jih pri Fanzoju v Lj.teža krogle je 10.2g cena pa je bila 18 eur za 20 kom. Lp





PS: Poste sem prenesel, ker je debata o tem že potekala. Hvala za razumevanje (moderator)
Citat orlova6 je objavil:
Hvala baco, sem danes v LJ pa bom verjetno šeč po kaki dve škatli, tako za gušt, da vidim kakšne so, nisem še streljal z njimi, če pa kot pišejo so podobne kot ABC, pol ne morejo biti slabe.
Citat teohafy je objavil:
A je kdo primerjal prvi partizan 10,2g in RWS KS 10,5 g? Zanima me predvsem lega zadetkov, a je velika razlika v višini? Bi jih imel tako malo za pokati, ker so poceni, za jago pa bi raje uporabljal RWS saj jim zaupam in ne bi rad šraufal daljnogleda.
Citat teohafy je objavil:
Nobeden ne ve? kaj pa med češko spce 11,2 kaliber 7x64 in PRvi partizan Grom 10,2 Isti kaliber?
Citat miš93 je objavil:
teo - vsaka cev je zgodba zase - če dodaš še dve različni krogli imaš že roman - bo treba kupit in preizkusit :wink:
Citat teohafy je objavil:
Sem nabavil grom za 7x64, jutri grem pa na strelišče, da vidimo kako gre. A je že kdo kaj uplenil s tem?
Citat teohafy je objavil:
No jaz sem danes streljal z prvim partizanom. Grupa porazna-10cm 5 strelov. Z RWS KS pa so se držali skupaj 1,5 cm grupa. A jih je še kdo prizkusil? Ker se mi nenavadno slabo zdi, ker starejši lovci pravijo da so bile točne.
Citat janko je objavil:
Teo, mislim da ti je Miš povedal vse, pa upam da nisi nabavi cel zaboj teh Gromov. Sploh ni pomembno kaj so povedali drugi, pomembno je da si sam probal in ugotovil to kaj si napisal.
Citat Ganges je objavil:
A kdo ve kje se sedaj lahko dobijo v Sloveniji ali se ne dajo dobit? Drugače bom šel pogledat na Hrvaško kjer zagotovo vem, da jih imajo. Kakšna pa je cena? Moral bi nabavit enemu kolegu.

lp
Citat teohafy je objavil:
Jaz sem jih nazadnje nabavil pri Fanzoju v Ljubljani.
Citat ZR7 je objavil:
Pred kakšnim mesecem sem tam spraševal, pa jih ni imel več.
Citat miš93 je objavil:
Sem dobil sliko od prijetelja - kaliber 30.06 - krogla grom 11g - divjad eland (cca 1000 kg) prestrel skozi plečeti - krogla najdena pod kožo na izstrelni strani - premer gobice 11 mm oz. 1,4 x premer (po mojem okusu premalo za našo divjad). Očitno ZELO trda krogla.

Citat Resavec je objavil:
Pozdrav ob prvem postu :D !

Groma sem sprobal in na strelišču in na divjadi. Na strelišču na 100 m grupa tribližno 3 cm.
Pred približno enim mesecom sem streljal srnjaka na kakih 70 m, 7 x 57R PPU grom 10,2 g, od zadaj, v begu. Prestrel skozi šest hrbteničnih vretenc (prsnih in vratnih). Poškodbe na mesu minimalne. Pred tem sem imel podobne izkušnje tudi z merjascem, (cca 180 kg). Strel za uho, z boka, isti kaliber in podobna razdalja. Zopet zadeta hrbtenica.

Sedaj ko sem videl kroglo ki je prišla skozi mnogo težjo divjad, me zanima kaj bi se zgodilo pri strelu ki hrbtenice nebi zadel, oziroma z strelom za pleče :? :?: ?
Citat miš93 je objavil:
Pozdravljen - verjetno zelo "gladek" prestrel, slabo nakazan zadetek, slaba krvna sled...streljaj v pleče.
Citat teohafy je objavil:
Naredite kot sme naredil jaz, postrelil sem vso zalogo prvega partizana v tarčo in streljam divjad z RWS :D
Citat pumpa je objavil:
Citat teohafy je objavil:
Naredite kot sme naredil jaz, postrelil sem vso zalogo prvega partizana v tarčo in streljam divjad z RWS :D
za pet škatel RWS pa si že lah sam nafilaš kakšnih 20kom pol je pa itak četrtino cene.
Citat fonza je objavil:
Pozdravljeni!
Da se še jaz malo vključim v debato.
Pred enim tednom sem bil v Bosni na jagi ( prepelice) in sem imel možnost nabavit tudi municijo. Vzel sem PPU GROM za mojo karabinko, smešna cena - 9€ za škatlo, se mislil da če drugo ne, tarčo bo.Sinoči pa sem sprobal na divjadi, mladič srnjadi 5kg, cc 120 m, 243 win, čis prestrel, obležal v ognju.
Lp!
Citat Prsk je objavil:
Jaz sem tudi zelo zadovoljen z PPU, do sedaj sem uplenil gumbarja, prašiča, srnjaka, muflonko in srninega mladiča. Poškodbe na mesu so minimalne, podpludb pa ni bilo (7x64), vse je padlo takorekoč v ognju. Pri fanzoju ga ne bodo uvažali več tako, da me zanima če mogoče kdo ve kje se bi dalo omenjeno strelivo dobit? Lp