Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 233

Tema: Municija PPU - Prvi partizan

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto Municija PPU - Prvi partizan

    Tema s starega frouma

    Citat jazbec je objavil:
    Zanima me, če imate kakšne izkušnje z strelivom GROM ki ga proizvaja Užiški PPU? Glede na ceno ostalih proizvajalcev je cenovno zelo ugoden. Grom pride okoli 250 tolarjev, kakšen RWS-ov pa je takoj 600 sit
    Citat hostar je objavil:
    Grom naj bi bil nekakšna kopija ABC krogle, kako se obnese, pa zanima tudi mene, če jo kdo slučajno že uporablja.
    Citat .243 Win. je objavil:
    Zanima me kaj pomeni PPU. Ali je to mogoče Prvi partizan in če je me zanima, kje je možno nabavit municijo.
    Citat MUZIKANT je objavil:
    PPU=PRVI PARTIZAN UŽICE

    Zdi se mi da ga imajo pri Fanzoju na Kolodvorski v Ljubljani.
    Po strukturi je krogla kot ABC, vendar malo mehkejša.

    lp :wink:
    Citat Ganges je objavil:
    Podobna korgli ABC je samo GROM od PPU, ker drugače kolikor vem imajo tudi druge krogle. Ne bi pa vedel kdo prodaja. Je bilo že pred časom nekaj govora o tem kdo bo uvoznik pa je kasneje vse potihnilo. Vem, da je kolega lani na lovskem sejmu v Varaždinu kupil škatlo nabojev in so bili precej poceni.

    lp
    Citat MUZIKANT je objavil:
    http://www.prvipartizan.com/grom.php

    Saj je govora o gromu ali :roll: ?
    Citat jazbec je objavil:
    Ima jih Fanzoj, po cca 20 evrov za škatlo (20 kom)
    Citat Ganges je objavil:
    Baco

    Nabavil se te krogle v kalibru 7x57R.Ima že kdo kakšno iskušnjo v tem kalibru ali nasploh o teh kroglah? Lp

    __________________________________________________ _____________

    orlova6

    Kje si jih pa dobill in po kakšni ceni, kako težke, sam imam tudi 7x57R.

    __________________________________________________ _____________

    Baco

    Nabavil sem jih pri Fanzoju v Lj.teža krogle je 10.2g cena pa je bila 18 eur za 20 kom. Lp





    PS: Poste sem prenesel, ker je debata o tem že potekala. Hvala za razumevanje (moderator)
    Citat orlova6 je objavil:
    Hvala baco, sem danes v LJ pa bom verjetno šeč po kaki dve škatli, tako za gušt, da vidim kakšne so, nisem še streljal z njimi, če pa kot pišejo so podobne kot ABC, pol ne morejo biti slabe.
    Citat teohafy je objavil:
    A je kdo primerjal prvi partizan 10,2g in RWS KS 10,5 g? Zanima me predvsem lega zadetkov, a je velika razlika v višini? Bi jih imel tako malo za pokati, ker so poceni, za jago pa bi raje uporabljal RWS saj jim zaupam in ne bi rad šraufal daljnogleda.
    Citat teohafy je objavil:
    Nobeden ne ve? kaj pa med češko spce 11,2 kaliber 7x64 in PRvi partizan Grom 10,2 Isti kaliber?
    Citat miš93 je objavil:
    teo - vsaka cev je zgodba zase - če dodaš še dve različni krogli imaš že roman - bo treba kupit in preizkusit :wink:
    Citat teohafy je objavil:
    Sem nabavil grom za 7x64, jutri grem pa na strelišče, da vidimo kako gre. A je že kdo kaj uplenil s tem?
    Citat teohafy je objavil:
    No jaz sem danes streljal z prvim partizanom. Grupa porazna-10cm 5 strelov. Z RWS KS pa so se držali skupaj 1,5 cm grupa. A jih je še kdo prizkusil? Ker se mi nenavadno slabo zdi, ker starejši lovci pravijo da so bile točne.
    Citat janko je objavil:
    Teo, mislim da ti je Miš povedal vse, pa upam da nisi nabavi cel zaboj teh Gromov. Sploh ni pomembno kaj so povedali drugi, pomembno je da si sam probal in ugotovil to kaj si napisal.
    Citat Ganges je objavil:
    A kdo ve kje se sedaj lahko dobijo v Sloveniji ali se ne dajo dobit? Drugače bom šel pogledat na Hrvaško kjer zagotovo vem, da jih imajo. Kakšna pa je cena? Moral bi nabavit enemu kolegu.

    lp
    Citat teohafy je objavil:
    Jaz sem jih nazadnje nabavil pri Fanzoju v Ljubljani.
    Citat ZR7 je objavil:
    Pred kakšnim mesecem sem tam spraševal, pa jih ni imel več.
    Citat miš93 je objavil:
    Sem dobil sliko od prijetelja - kaliber 30.06 - krogla grom 11g - divjad eland (cca 1000 kg) prestrel skozi plečeti - krogla najdena pod kožo na izstrelni strani - premer gobice 11 mm oz. 1,4 x premer (po mojem okusu premalo za našo divjad). Očitno ZELO trda krogla.

    Citat Resavec je objavil:
    Pozdrav ob prvem postu :D !

    Groma sem sprobal in na strelišču in na divjadi. Na strelišču na 100 m grupa tribližno 3 cm.
    Pred približno enim mesecom sem streljal srnjaka na kakih 70 m, 7 x 57R PPU grom 10,2 g, od zadaj, v begu. Prestrel skozi šest hrbteničnih vretenc (prsnih in vratnih). Poškodbe na mesu minimalne. Pred tem sem imel podobne izkušnje tudi z merjascem, (cca 180 kg). Strel za uho, z boka, isti kaliber in podobna razdalja. Zopet zadeta hrbtenica.

    Sedaj ko sem videl kroglo ki je prišla skozi mnogo težjo divjad, me zanima kaj bi se zgodilo pri strelu ki hrbtenice nebi zadel, oziroma z strelom za pleče :? :?: ?
    Citat miš93 je objavil:
    Pozdravljen - verjetno zelo "gladek" prestrel, slabo nakazan zadetek, slaba krvna sled...streljaj v pleče.
    Citat teohafy je objavil:
    Naredite kot sme naredil jaz, postrelil sem vso zalogo prvega partizana v tarčo in streljam divjad z RWS :D
    Citat pumpa je objavil:
    Citat teohafy je objavil:
    Naredite kot sme naredil jaz, postrelil sem vso zalogo prvega partizana v tarčo in streljam divjad z RWS :D
    za pet škatel RWS pa si že lah sam nafilaš kakšnih 20kom pol je pa itak četrtino cene.
    Citat fonza je objavil:
    Pozdravljeni!
    Da se še jaz malo vključim v debato.
    Pred enim tednom sem bil v Bosni na jagi ( prepelice) in sem imel možnost nabavit tudi municijo. Vzel sem PPU GROM za mojo karabinko, smešna cena - 9€ za škatlo, se mislil da če drugo ne, tarčo bo.Sinoči pa sem sprobal na divjadi, mladič srnjadi 5kg, cc 120 m, 243 win, čis prestrel, obležal v ognju.
    Lp!
    Citat Prsk je objavil:
    Jaz sem tudi zelo zadovoljen z PPU, do sedaj sem uplenil gumbarja, prašiča, srnjaka, muflonko in srninega mladiča. Poškodbe na mesu so minimalne, podpludb pa ni bilo (7x64), vse je padlo takorekoč v ognju. Pri fanzoju ga ne bodo uvažali več tako, da me zanima če mogoče kdo ve kje se bi dalo omenjeno strelivo dobit? Lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    jaz sem z prvim partizanom ustreliu ozimca u glavo,ku mi je nasprot prletu iz frate,sicer jo ni tko lepo odprl kot je na sliki zgoraj,ampak je krogla vseeno ostala v enem delu,skoraj nedeformirana,kroglo sem naseu pa med drobovino..drugace pa nisem velik strelal s to municijo..pravijo,da je za pogone,svinjsko jaga med bolsimi kroglami!

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Kje pa dobiti Grom od PP za 8x57is? (lahko na ZS)

    Nekaj sem gledal po Googlu, pa mi je samo link PP ven dalo in nobene trgovine v SLO...

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Kje pa dobiti Grom od PP za 8x57is? (lahko na ZS)

    Nekaj sem gledal po Googlu, pa mi je samo link PP ven dalo in nobene trgovine v SLO...
    Hvala vsem za INFO!
    Municijo sem nabavil v Avstriji v Seirsbergu pri Grazu pri K........ (8x57IS GROM 12g 185gr). Nabavil 60kom. Škatla stane 19,90€... Bomo videli kaj bo municija pokazala na strelišču...


    @kolovski:
    Lepo si jo spedenal! Bo ta prava za na pogone!

  5. #5
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Še to preden grem na strelišče z novo municijo... Da vem, kaj lahko pričakujem...

    Katera municija (firma, model, teža krogle, polnjenje) se vam je najbolj obnesla za KRATKO cev? Sam imam namreč Zastavinega štuca... Kakšno grupo delate s kratko cevjo na 100m?

  6. #6

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Še to preden grem na strelišče z novo municijo... Da vem, kaj lahko pričakujem...

    Katera municija (firma, model, teža krogle, polnjenje) se vam je najbolj obnesla za KRATKO cev? Sam imam namreč Zastavinega štuca... Kakšno grupo delate s kratko cevjo na 100m?
    Doma nabasan Norma, Oryx 12,7g, N140 3,1g :) cev sem pa odžagal na 54cm, je pa belgijska. 3je šusi na 100m kovanc 10 centov-če se mi da :)


    Sam se samo enkrat strelal s PPU in sicer SP 6,5x57, sm jo tud za hec kupo v avstriji ko je bla ugodna - 15eur škatla. Pa bi blo bolš če bi dal za rundo s tem dnarjem:)

    Mi je pa zanimiva debata o Gromu, ki je nebom komentiral, ker nimam izkušenj s to kroglo. Samo negre mi v glavo kak je lahk na vseh živalih enako odprta, pri tolk različnih uporih? A je tolk navita al tolk mehka? Neda se mi it gledat kdo je to pisal, mislim pa da Alojz1 ?

    lp

  7. #7
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Saj zato sem jo ravno nabavil. Opevana je tudi na "domačih" srbskih forumih, hrvaških,...

    Bom videl, kakšna bo grupa, potem pa lahko govorimo naprej.

  8. #8

    Privzeto prvi partizan

    Zanima me če kdo uporablja municijo prvi partizan krogla grom in mi lahko pove kako je zadovoljen z njo kaliber 7x64.
    Last edited by maks; 14. June 2011 at 17:50.

  9. #9

    Privzeto

    jaz sem enkrat za štos kupu eno škatlo, krogle so zelo kvalitetne, ampak smodnik je pa res zanič.
    natančnost je dobra, a moraš ko končaš streljanje obvezno očistit cev, ker drugače kmalu ne bo v takem stanju kot bi morala bit..

  10. #10
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tudi jaz sem letos puško nastrelil na to municijo. Natančnost dobra, cev pa ČRNA...
    Bi bilo pametno dobiti samo kroglo in doma nafilati...

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •