Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: kako narediti noz (rocaj za noz z roga)

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto kako narediti noz (rocaj za noz z roga)

    http://lov.mojforum.si/lov-about870.html

    Citat teohafy je objavil:
    Odvisno kakšno imaš rezilo, če je držalo ploščato, potem prereži rog na pol(po dolžini) z žago za železo, še boljše pa je če imaš tračno žago. Rog namestiš z obeh strani na ročaj, prevrtaš spredaj in zadaj luknjo, zakovičiš z medeninastimi zakovicami, grobo obrusiš dele ročaja, ki gledajo ven z brusilko, potem pa še fino obrusiš. Spodaj imaš sliko mojega noža, je pa moj prvi, zato je malo šlampasto narejen, ampak služi svojemu namenu. Drugi bo že boljši :D

    [img][/img]

    [img][/img]

  2. #2

    Red face noz

    Zanima me če se kje dobi rezila da narediš roč z ročaja ?
    ali ga bom moral mami enega ukrasti;)

  3. #3
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ne bo ti ga treba mami ukrasti ampak fotru speljat list cirkujarja in nekaj orodja,potem pa z malo spretnosti narediš nekaj takega.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #4

    Privzeto

    In z čim si to rezal?
    lp

  5. #5
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Rezal sem z kotno brusilko ,ki pa ni tako nedolžno orodje ,če ga nisi vešč in ti ga bo pri ukrivljenih rezih kaj hitro izpulilo iz rok.Predlagam ti ,da raje privarčuj nekaj e in si lovski nožič raje kupi ,saj se izkaže,da je na koncu ceneje.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #6

    Privzeto nož

    Ja vem vem ampak bi rat imel en nož tak ,ki je narejen ročaj z roga bom prasal soseda ker on nekaj "paca" z takimi stvarmi in mogoče mi bo naredil lp.
    .

  7. #7

    Privzeto

    Veper, slonov pri nas ne jagamo, krokodilov ni, žirafe so v ZOO, nosorogi pa zaščiteni.:icon_:

    Lepo narejeno, kako pa kaj gospa rja? Meni namreč na mačeti iz lista od gatra ostrino veselo najeda.

    Zadnjič sem zasledil neke ruske nože, ki jih en kovaški majster, kar iz obrabljenih in razmaščenih izrabljenih verig od motorne žage kuje. Baje dobro delajo.

    Po mojih izkušnjah je to domače delo bolj za okras, kajti ceneje prideš do nakupa bolj uporabnega noža.

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Domače delo, še posebej tisto narejeno s trudom in z ljubeznijo ima svojo vrednost, ki je ne merimo v denarju. Še dodatno vrednost dobi če je darilo.

    Nože kovane iz verig motornih žag pa prodajajo tudi po lovskih sejmih. Glede na kvaliteto materiala ne morejo biti slabi. So pa povrhu še zanimivi.

  9. #9

    Privzeto

    ZR se popolnoma strinjam, tudi sam marsikaj skupaj spravim, je pa tako, da je pač (vsaj zame) ta zeleni švicar za delo najcenejši in najuporabnejši. Kot darilo, pa je seveda doma narejen nož v bistvu neprecenljiv, zato ga je tudi škoda v gozdu izgubiti.

    Pa še nea vraža, ki je pri nas zakoreninjena - vsak nož je treba plačati, pa tudi če je to samo 1 evro, drugače se boš grdo urezal z njim.

  10. #10

    Privzeto

    Prednost doma izdelanega noža je v tem, da je lahko popolnoma prilagojen uporabniku. Kvaliteta je odvisna predvsem od izdelovalčevega znanja in uporabljenega materiala. Je pa res da, je potrebno v primeru uporabe ogljikovega jekla na tak nož veliko bolj paziti kot na nož iz nerjavečega jekla.
    Osebno tak nož takoj po uporabi vedno obrišem, da je suh. Občasno ga tudi spoliram. Med prenašanjem pa je varno spravljen v naoljeni usnjeni nožnici.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •