Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: kako narediti noz (rocaj za noz z roga)

  1. #11

    Privzeto lp

    Ker se nisem prišel do pametnega rezila sem se spolnil da za rezilo narediti bi bila dobra tudi žagin list ( list ki je na žagah za hlode) kaj menite da bo dobro?
    lp
    Klemen Kobal

  2. #12

    Privzeto

    Klemen,list iz žage za hlode se ti najbrž ne bo dobro obnesel,ker je to drugače obdelan material! Ta material je narejen zato da se zvija in pri tem ne zgublja ostrine in se ne lomi,ti pa potrebuješ nekaj trdnega! Po mojem boš najbolje naredil,če boš zdemoliral nek star kuhinjski nož,vzel klino in jo obdelal za tvoje namene!
    Ali pa se pozanimaj pri kakšnem ki dela nože,pa naj ti da kakšno klino.....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #13

    Privzeto lp

    Aha razumem sam tisti žagini listi niso tako tenki
    Ja sam ne poznam nikogar ki bi izdeloval nože
    lp
    Klemen Kobal

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Jaz sem si že enkrat izdelal nož iz žaginega lista - ga imam še sedaj in ni slab. Vendar ne iz žage za les, ampak iz lista žage za jeklo. Vendar je ta premalo žilav in prožen, hkrati pa zelo trd, zato se ob malo bolj grobi uporabi lahko hitro zlomi, odlično drži ostrino, ko pa jo enkrat zgubi, ga je skoraj nemogoče nabrusiti. Zbrusil sem ga še nekako, ko pa je bilo treba prevrtati ročajni del, se ga ni prijel nobeden sveder. Zato ga je bilo potrebno ustrezno termično obdelati. S tem se mu je povečala prožnost in žilavost, seveda pa tudi zmanjšala trdota.
    Žago za les tudi jaz odsvetujem, prav tako tudi star kuhinjski nož - večinoma so slabi. Slišal pa sem, da se da narediti odličen nož iz meča od motorke, kar pa še nisem preveril.
    Noža se ne loti dokler ne najdeš ustreznega materiala, razen če ga misliš narediti le za pridobivanje izkušenj.

  5. #15

    Privzeto lp

    ok
    hehe

  6. #16

    Privzeto lp

    Zdravo
    hehe spet pišem ker ne dobim nikjer materjala:(
    ali poznate koga ki dela nože da bi kupil klinjo kot ste predlagali?
    lp
    Klemen Kobal

  7. #17

    Privzeto

    Povprašaj kakega mesarja, če ti lahko zrihta kak profi nož. Imajo tiste konjske polmetrske nože, pa včasih kakega ferderbajo, pa ostane kakšen hudo uporaben kos, za izdelavo ene 10cm dolgega lovskega noža. Pazi pa da z brušenjem in rezanjem kline ne pokvariš kvalitete jekla.

    Lahko pa tudi kupiš kak manjši mesarski nož, ki ima PVC ročaj, pa ga predelaj.

  8. #18

    Privzeto lp

    Nekaj bibilo treba narediti
    l

  9. #19

    Privzeto

    Na sejmu v Salzburgu je bilo mogoče kupiti veliko rezil za nože (od surovih do končnih izdelkov-tudi graviranih) ter materjala za ročaje (deli rogov, lesa...).
    Dokončaš si ga pa sam.

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •