Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 46

Tema: Dolžina risane cevi

  1. #31

    Privzeto

    Kogar moti plamen v mraku mora uporabljati hitrejši smodnik (N135) in je zadeva rešena.

  2. #32

    Privzeto

    Če polni sam.Če ne pa izbrat naboj,ki je primernejši za krajše cevi.

  3. #33
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    meni se zdi da puska z 65cm dolgo cevjo v kalibru .308win pri strelu ostane bol mirnejsa oz. se ne "strese" toliko kot pri 56dolgi cevi.Usaj jaz imam tak obcutek...
    lapua mega 9.7g ima pri 65cm 850m/s pri 56cm pa 831m/s izmerjeno
    Pred kakima 2mesecema sem v Grosuplju videl rugerja nevem keri model v cal.308win z 43cm dolgo cevjo trgovec pravi da obstaja tudi z 40cm to pa je baje tudi minimum za ta kaliber.Puska pa izgleda noro prav "mafisko"

  4. #34
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Fantje, ko smo ravno pri dolžini cevi in ko vidim kako se lepo potrjuje pravilo več glav več ve, bi še sam pristavil piskrček.

    Že kakšne 3 mesece kolebam med CZ550 Varmint Laminated in Tikko T3 Varmint v kalibru 22-250. Prva ima 65cm dolgo cev, druga pa 60cm dolgo cev. Kolikšna bo razlika med izstopno hitrostjo povprečne 3.2g krogle v tem kalibru pri obeh puškah?
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Streljal sem z tole majhno zadevo in me je precej navdušila, sam rukne pa k pr norcih, raztros z 5x povečavo je bil na 100 metrov 5 cm z municijo Barnaul. Kaliber 308.
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #36

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Če polni sam.Če ne pa izbrat naboj,ki je primernejši za krajše cevi.
    Kako pa izbereš tak naboj????
    Last edited by alojz1; 2. August 2010 at 22:18.

  7. #37

    Privzeto


  8. #38
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Gorenjci najbolje vedo kaj pomeni dolga cev .

  9. #39
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat wolf1 je objavil: Pokaži objave
    Streljal sem z tole majhno zadevo in me je precej navdušila, sam rukne pa k pr norcih, raztros z 5x povečavo je bil na 100 metrov 5 cm z municijo Barnaul. Kaliber 308.
    Predvidevam, da ste trosili strelci ali pa je nekaj narobe bodisi s puško, bodisi z municijo.

  10. #40

    Privzeto

    Ja gorenci vemo kaj je dolga cev. Teška, nerodna, neokratna za lazenje po skalah in piršanje za gamsi, mufloni, ... Moja prva puška iz prejšnjega tisočletja, super, 65 cm dolga cev in vse kar je še sodilo zraven. Ampak časi se spreminjajo ... . Nikoli več čez dolžino 56 cm, če je tovarniške izdelave.

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •