Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 46

Tema: Dolžina risane cevi

  1. #21
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    ne uporabljam TITAN puške ampak imam na svoji cev dolgo 56cm v kalibru .30-06. 56cm cev je več kot dovolj in je zelo uredu povrhu pa je puška še zelo odlična za lov vrste "zalaz". priporočam ti 56cm, pok, odsun in raznorazni balistični podatki naj te pa ne skrbijo. te razlike med dolžino cevjo te ne bodo nikoli koristile oziroma ovirale pri streljanju.

  2. #22
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Načeloma je celo tako, da so krajše cevi natančnejše. Ampak izgubiš pa pri strelih na daleč. Tako, da se moraš sam odločit kajti najbolj koristi.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  3. #23

    Privzeto

    Jaz streljam do 150m, to se pravi da bo 56cm dovolj dolga cev.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  4. #24

    Privzeto

    Do 150m bo tudi 50cm dovolj.

  5. #25

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Do 150m bo tudi 50cm dovolj.
    Pa kaj ste se obesili na te cm.
    Remington tactical in Tikka varmint imata 50 cm dolgo cev in se uporabljata za natančna streljanja tudi na velike razdalje.

  6. #26

    Privzeto

    Alojz1 gotovo ni dolžina cevi samo za oči, daljša je lepša je.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  7. #27

    Privzeto

    Pa vsi bolj ali manj znani proizvajalci orožja.Kratke cevi so trenutno trend.Trendi se pa spreminjajo.Mene 60cm cevi še nikoli niso pustile na cedilu.Posedoval sem pa tudi več pušk s 50cm cevmi.Tudi te me niso pustile na cedilu.Najbolj pomembno je izbrat naboj,ki ustreza kratkim cevem.To so od bolj znanih 308win,7X57,8X57,9,3X62...

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Ma ne gre samo za trend - gre tudi za zdravo pamet - fantje ne pozabit da "dolge" cevi dolžine 60-65cm izhajajo iz začetka 20. stoletja. In kaj je bistvena razlika zadnjih 100 let? Optika! Za relativno natančen strel na 100m preko mehanskih merkov je dolžina cevi min. 60cm izaradi razdalje med kobilico in muho nujna, medtem ko za puško z optiko 50cm cev zadostuje - kar je izgube pri notranji balistiki je izguba hitrosti in pa povečan blisk pred cevjo, natančnost kratkih cevi pa je (ne glede na razdaljo) z optiko boljša. Če pa gre za streljanje z mehanskimi merki preko 100m daleč in imamo na razpolgo dve puški - eno s cevjo 48cm in drugo s cevjo 65cm, že vem katero bom vzel.

  9. #29

    Privzeto

    Podpišem.Ampak še vseeno so naboji,ki so primernejši za kratke cevi seveda,če ne polniš sam.Ravno ta povečan plamen na ustju cevi je problem kadar čakaš npr.divje svinje(vsaj zame).Ko sem imel 30-06 z kratko cevjo je bil blisk na ustju mnogo večji kot sedaj,ko imam 60cm v tem naboju.Vedno pa uporabljam enako strelivo.Pa še moje subjektivno mnenje.Puška z dolgo cevjo se pri strelih prostoročno vihti bolje,kot s kratko cevjo(nekako kot pri šibrenici).

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    imam 2 puški v kalibru 308win, eno z dolžino 51.5cm, drugo 57cm, glede na to da je krajša skoraj za 1kg lažja, bi pričakoval večjo razliko v odsunu. v mraku pa se posveti tako iz daljše kot iz krajše.
    z obema se da na večje razdalje zelo dobro zadeti, probal sem do 400m, z težjo sem celo zadel center tarče s prvim strelom, z drugim manj kot 10cm vstran.
    daljša ima na 400m cca 5cm manj padca, z 9.7g kroglo torej daljša 80cm, krajša 85cm.
    se pa strinjam, da so to razdalje, ki ne upravičujejo lovsko pravičnega strela.
    Predlagam ti nakup krajše puške, ker ne izgubiš praktično nič v tistih 5cm cevi, izgubiš cca. 15m/s v hitrosti.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •