Stran 6 od 14 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 138

Tema: 9,3x62

  1. #51
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat jagerboss je objavil: Pokaži objave
    Morda pa končno pridem na vrsto tudi jaz!!
    Ja zdej bi pa res bil cajt !

  2. #52
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Delo poteka

  3. #53

    Privzeto

    Ker je minilo že kr nekaj let odkar sem se spogledoval s tem kalibrom in sem si letos rekel zdaj ali nikoli sem naročil puško v tem kalibru.Zdaj sem pa pred vprašanjem katero strelivo uporabljat za lov.Za na tarčo bom za začetek uporabljal Geco Target.Za lov bom pa prosil,če kdo uporablja ta naboj,da prosim napiše svoje izkušnje ter katero strelivo uporablja.Hvala!Lp.

  4. #54
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Ker je minilo že kr nekaj let odkar sem se spogledoval s tem kalibrom in sem si letos rekel zdaj ali nikoli sem naročil puško v tem kalibru.Zdaj sem pa pred vprašanjem katero strelivo uporabljat za lov.Za na tarčo bom za začetek uporabljal Geco Target.Za lov bom pa prosil,če kdo uporablja ta naboj,da prosim napiše svoje izkušnje ter katero strelivo uporablja.Hvala!Lp.
    Kuje, ne boš razočaran nad izbiro!
    Jaz sicer sam polnim in uporabljam lapua mega(18,5g) krogle za pogone in rws tug(19g) za čakanje za na tarčo pa so mi fajn norma jagd match ki ne rukajo nič in mi nesejo isto kot rws in lapua...

    Z lapuo mega sem uplenil 13 prašičev od 20 do 70kg in nimam pripomb... Ni dosti razbijala, vedno prebilo, razen pri lanščaku ustreljenem v glavo...
    Rws tug pa sem uplenu lanščakinjo 50kg, z strelom malce preveč za pleče, razbitega praktično nič, krvna sled se je začela čez 5m od nastrela in je bila kot bi z zalivalnikom zalival, najdu sem kroglo v zemlji... jo bom jutri prilepu...

    Kolega je pa 2 tedna nazaj naredil test, postavil je 12 imenikov slo prilepljenih skupaj in ustrelil not 1x RWS evo 1x Geco plus 1x ppu grom. Grom je prebil 8 imenikov rws in geco pa vse...

  5. #55

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Grom je prebil 8 imenikov rws in geco pa vse...
    Ali sedaj delajo Grom tudi v 9,3mm ?

  6. #56

    Privzeto

    Sicer še ne bom kupoval puške, ker še nimam izpita , ampak me vseeno zanima slednje. A si mogoče že z tem kalibrom streljal srnjad, pa kakšne so bile poškodbe na mesu ipd.?

  7. #57

    Privzeto

    Manjše kot z 223.
    Sicer nimam puške vendar vidim zadetke.
    Verjetno bo Tomaž potrdil, da lahko mirno tudi mladiče z njo loviš.

  8. #58

    Privzeto

    Super! Ker se mi ta kaliber precej dopade
    Meni osebno se zdi eden boljsih za razdalje tja do 150m za lov nase divjadi...za pogone pa verjetno more bit tudi majka od kalibra. Kratka cev, neobcutljiva krogla na ovire, veliko energije. Kaj ces boljsega.
    Seveda pa je velilko odvisno od krogle kot pri vsakem kalibru.
    Verjetno bo tudi majhen kaliber z nepravo kroglo naredil "minestro".

  9. #59
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali sedaj delajo Grom tudi v 9,3mm ?
    O ne moja napaka krogla ni GROM ampak SP...

    Srnin mladič bo razbit, vendar nič hujše kot z .308... Na večji srnjadi pa je presenetljivo kako ta kaliber lepo dela...
    Za 9,3 so tako al tako vse krogle trše kot pri .30 ali še manj in krogla prebije srnjad praktično brez expanzije...

    Za moje pojme je to vsestranski kaliber edino odsuna ne gre zanemarit...

  10. #60
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Seveda pa je velilko odvisno od krogle kot pri vsakem kalibru.
    Verjetno bo tudi majhen kaliber z nepravo kroglo naredil "minestro".
    Majhen kaliber bo prej minestro naredu kot 9,3x62...

Stran 6 od 14 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •