Stran 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 138

Tema: 9,3x62

  1. #31

    Privzeto

    KJG je kr v redu!Iz lastnih izkušenj.

  2. #32

    Privzeto

    Kuje, kdaj boš nabavil omenjeno puško v kalibru 9,3 x 63 in kakšno?

  3. #33

    Privzeto

    Ne bom je nabavil.Sem nameraval pa sem si potem premislil.V našem lovišču ni divjadi za katero bi potreboval tak kaliber.Je pa definitivno super izbira za lovca,ki ima v lovišču možnost streljat na težjo jelenjad,divje prašiče,medveda...Že šest let lovim z 308win zdaj pa sem za 100eur nabavil repetirko Lord v kalibru7X57 katero bom uporabljal predvsem za zalaz.Sem pa videl dva uplenjena srnjaka v kalibru 9,3X62 s kroglo KJG.Res zanimivi rezultati.Tako,da tudi jaz sedaj uporabljam to kroglo v 308win in sem zelo zadovoljen.

  4. #34

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    Kuje, kdaj boš nabavil omenjeno puško v kalibru 9,3 x 63 in kakšno?
    9,3x63 - a je to kaj novega?

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Najbrž "škrat" - ampak 9,3x63 tudi obstaja - leta 1940 sta ga skonstruirala Minhenska puškarja Miller & Val Greiss - naboj je označen kot 9.3x63 RWS / 9.3x63 G Mauser / 9.3x63 G RWS / 9.3x63 Miller & Val Greiss:


  6. #36

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    9,3x63 - a je to kaj novega?
    vseekakor 9,3x62.

    lp

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Še eno poročilo o 9.3x62, 15g GSHV - srnjak streljan "v špic" - se oproščam ampak stari me je že opazil in ni bilo šans da bi čakal da mi pokaže "flanko" - ga ne bi videl nikoli več - in pa, v strel sem bil povsem siguren - srnjak je padel na mestu:

    Vstrel:



    Izstrel:



    Izstrel od blizu:


  8. #38

    Privzeto

    miš93 tarfila je napisal besede ki so zakon in tudi ti bi jih lahko upošteval,ODITI NA LOV JE OBVEZNO, STRELJATI PA NE.

  9. #39
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    miš93 tarfila je napisal besede ki so zakon in tudi ti bi jih lahko upošteval,ODITI NA LOV JE OBVEZNO, STRELJATI PA NE.
    Če je v planu, če je strelec sposoben, če strel kot tak omogoči, da divjad pade v ognju... zakaj pa ne. Kvaliteta mesa je povsem drugotnega pomena in po pomembnosti šele za pravilno izvedenim planom.

    Pa vseeno me zanima, kaj tak kaliber dela v notranjosti. No seveda je bilo tu dokaj "župce"?!

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    ZR - prav nič posebnega - krogla se odpira takoj ali kmalu (5cm) po zadetku do svojega max. premera: vstopna stran v prsni votlini 15mm, izstopna pod kožo fi 15mm - kljub temu da krogla ostane kompaktna (kot je na sliki dobljena iz prašiča) pa je porezala vse srčne žile:



    Imam še eno kroglo ki sem jo našel v zemlji za tarčo in je povsem enaka kot tale na sliki.

Stran 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •