Stran 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 138

Tema: 9,3x62

  1. #91
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Kupi si polizdelek, daj naredit kopito po meri, potem bo padla v roke...
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #92

    Privzeto

    Tale merodajna dolžina cevi mi ravno ne gre v .... kaj to pomeni muzikant?

  3. #93

    Privzeto

    Evo je še mal zgodaj, izpustil sem efektivno dolžino, ne vem sicer od kdaj se to meri in navaja. Po standardih je dolžina cevi od dna cevi, do vrha cevi. Sicer ima cev šest elementov (dno cevi, ležišče naboja, ..... vrh cevi)

  4. #94
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat svinja kralj živali je objavil: Pokaži objave
    Fantje mene sam tko mal zanima kojk bi lahko bla najkrajša dolžina cevi za 9,3 da bi bla natančnost na 100 še zmer zanesljiva za lovsko pravičen strel.LP
    Preberi si moje poste v temi krajšanje cevi...

  5. #95
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    Evo je še mal zgodaj, izpustil sem efektivno dolžino, ne vem sicer od kdaj se to meri in navaja. Po standardih je dolžina cevi od dna cevi, do vrha cevi. Sicer ima cev šest elementov (dno cevi, ležišče naboja, ..... vrh cevi)
    Proizvajalci navajajo skupno dolžino cevi, v katero so všteti tudi elementi (ležišče glave zaklepa), ki ne vplivajo na hitrost krogle, zato je pač efektivna dolžina pri npr. Blaserju standardne dolžine cevi 57,5 cm vsaj 8 cm krajša.

  6. #96

    Privzeto

    Muzikant pozdravljen.
    Ja se strinjam, efektivni del cevi. Proizvajalci streliva opravijo teste iz standardnih cevi, mislim na dolžine cevi. Vendar so to testne cevi, katere imajo bistveno manjše tolerance od serijsko izdelanih cevi. In jih tudi pogosteje menjavajo v zaklepiščih. Ne vrzi seme dvoma o dolžinah cevi ostalim bralcem foruma. Kajti garantiram, da jih je vsaj polovica, če ne več šla merit cevi v svojem orožju. Žal je hitrost odvisna od cele cevi, pred veliko leti sem tudi sam razmišljal podobno, dokler nisem imel možnosti se pogovoriti z ljudmi, ki izvajajo teste. O še kako vpliva ležišče in takoj za njim prehodni konus, oz. konični prehod pred ožlebljenim delom. Pogojni vpliv ali krogla naleže povsem v najnižji del polj ali pa ima nekaj manj ali več prostega leta do urezovanja v ožlebljeni del cevi. Še enkrat, se strinjam, da je efektivni del krajši, potemtakem bi bile navedbe dolžin cevi dvojne, kot tudi balistični podatki v priročnikh za polnjenje streliva kjer navajajo rezultate meritev. Posameznik ne more doseči testnih hitrosti z individualnimi elaboracijami. To je varovalka proizvajalcev smodnika, skupaj z proizvajalci orožja, da ne prihaja do tožb proti njim, od uporabnikov v kolikor bi prišlo do poškodb orožja in bog ne daj tudi strelca. Kar pred letom 2003 niti ni bilo tako redko. Pa to je že nova zgodba.
    Torej nas uporabnike orožja različni proizvajalci zavajajo z navedbami tehničnih podatkov?
    Je bolje kupiti daljšo cev, npr. bom raje kupil Walterjevo cev dolžine 65 cm, da bom imel efektivnega dela cevi okoli 60 cm. Gremo menjat cevi, kaj bodo puškarji zadovoljni, porast posla, ali raje počakajmo na tako imenovano mrtvo sezono.

    Pa lep pozdrav.

  7. #97
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Ker govorimo o vplivu dol?ine cevi na hitrost krogle, in so ralike v dol?ini le?išča pri istem kalibru in različnih proizvajalcih zanemarljivo majne, njihov vpliv na hitrost ni relevanten.

  8. #98
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

  9. #99
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat pikolis28 je objavil: Pokaži objave
    9,3x62
    Lepa grupa! Moja enako dobro grupira z 19g tug polnjenim...
    Last edited by Pinkfloyd; 9. April 2014 at 16:55.

  10. #100
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Lepa grupa! Moja enako dobro grupira z 19g tug polnjenim...
    meni pa z 14,6g DK polnjenim.

Stran 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •