Stran 1 od 14 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 138

Tema: 9,3x62

  1. #1

    Privzeto 9,3x62

    Tema s starega foruma

    Citat kuje je objavil:
    Pozdravljeni!Ker sem v lovskih vrstah šele kratek čas bi vas prosil,če mi lahko poveste kaj več o tem kalibru.Me mal mika,da bi ga nabavil za lov na divje prašiče,predvsem za pogone.Hvala!
    Citat dolgin je objavil:
    Jaz ti ga odsvetujem,nabavi si 8x57,sploh če misliš met za pogone!
    Citat janko je objavil:
    Zakaj Dolgin odsvetuješ ta kaliber?
    Citat majamagajne@hotmail.com je objavil:
    kukar sem jaz seznanjen je to dober kaliber za pogone pa za tezjo divjad :D
    Citat žimavec je objavil:
    Odličen kaliber za pogone na divje prašiče pa tudi za odstrel težje divjadi do nekje 150 metrou. Poznam dva lovca iz hrvaške, ki lovita s tem kalibrom, sta zelo zadovoljna. Divjad pada tudi ob malo slabših strelih, predvsem pa ne dela podpludb in ne razbija. Omogoča pa nam tudi strele v malo bolj zaraščenem terenu. Tako , da če se boš odločiu za ta kaliber, ne boš naredu napake in ti bo kaliber sigurno zelo dobro služiu.
    Citat šnef je objavil:
    kuje, optimalna izbira če jo boš uporabljal za pogone. Pa tudi drugače hvale in spoštovanja vreden naboj. Proslavil se je predvsem v nemških kolonijah v Afriki. Brez obotavljanja, NABAVI, boš zadovoljen, odkrito povem, da si boš s tem kalibrom in pravilno izbrano kroglo lahko privoščil marsikakšen strel več kot drugače. Tudi grmovje mu ne dela težav - preiskušeno. Na severu zopet pridobiva na svoji stari slavi. (D, A,...)
    Lahko ti svetujem da nabavi ČZ 550, cena okoli 800 evrčkov; dobra, zanesljiva in kompaktna repetirka. Odlično se obnese v kombinacijai Elite 4200 1.25-4x24 iluminated dot.
    Ne bo ti žal.
    Citat bobo je objavil:
    Zelo lahko nabaviš veliko dražjo kombinacijo, zelo težko pa veliko boljšo kot je svetoval Šnef. Sam imam odlične izkušnje s češkimi repetirkami in tudi moj znanec zelo uspešno uporablja prav tak Brno 550 9,3x62.
    Citat dolgin je objavil:
    Zakaj Dolgin odsvetuješ ta kaliber?
    Zato ker je to "kovast" kaliber! :lol: :lol: Zato,ker imam s tem kalibrom slabe izkušnje - predvsem velik odsun (na ruski puški) ,probal semjo pri enem kolegu,pa ti povem da bi mi jo lahko probal šenkat,pa je nočem! Pa še municija je precej draga,kar je glede na patron tudi logično! Saj ne rečem,da kaliber ni učinkovit,ampak je ravno toliko kot je učinkovit 8x57! A ne?
    Citat janez valentic je objavil:
    Če imaš .308 win potlej z 9,3x62 ne boš bolj uspešnejši.
    Bolje (bolj racionalno) bi bilo nabaviti 2500 nabojev .308 win (Federal reduced recil) in jih spustiti v tarčo bežeči merjasec.
    Ampak te popolnoma podpiram, če se boš odločil nabaviti novo orodje, saj je želja kaj želiš imeti in odobrena sredstva dovolj.
    Citat janko je objavil:
    Moje izkušnje so drugačne. Odsun me ne moti oz. nisem opazil da je močnejši kot pri drugih standardnih kalibrih. Cena municije- kdor nima 100 evrotov za 2 pakunge letno,tudi pri drugih kalibrih je oplel. Glede učinkovitosti menim da je učinkovitejši od 8x57 ravno toliko kot je 8 x57učinkovitejši od 7x57 itn.
    Edini objektiven minus tega kalibra je da je primeren za strele do 200 m in to predvsem pri tovarniških patronih s težo 18,5 in 19 g. Norma Vulkan 15 g in RWS KS 16 g leti 800 m/s kar je celo hitrejše kot pri večini krogel za 8x57 12.7 g - 770 m/s. Vendar so Nemci tudi to rešili in s tem kalibrom lahko greš tudi na gamsa oz. če si sposoben lahko streljaš tudi na 300 m. V Nemčiji se dobi municija z bakrenimi kroglami ( KJG- kupfer jagd geshoss ) teža 12 g in ta reč leti čez 900 m/s, tako da so rešili tudi problem rezantnosti pri tem kalibru. Učinek te bakrene krogle je odličen na skoraj vsej divjadi, od srnjadi do jelenov odstreljenih tudi na 300 in nekaj metrov razdalje. Več informacij o tem dobiš prek Googla če iščeš KJG munition 9,3x62. To vtipkaš v okence in boš dobil celo goro podatkov, posnetkov , praktičnih izkušenj, kar češ.
    Citat kuje je objavil:
    Hvala!Ker ne mislim metat denarja za ne vem kako firmo sem sprva tudi sam razmišljal o CZ 550,ko sem pa včeraj slučajno bil v Avstriji sem pa imel v rokah tikka t3 varmint v 9,3X62!Bomba.Puška ima heavy weight cev,dolžina je 60cm.Kopito je sintetično in mi super leži.Na njej je bil montiran schmidt und bender 1,5-6X42 zenith,križ pa fd7.Me je kr zdelal.Žal je bila že oddana.Cena komplet z sako optilock montažo je bila 2400 eurov.Kaj menite o tej ponudbi?
    Citat janez valentic je objavil:
    Solidna ponudba, posebej če je montaža original sako/tikka
    Citat janez valentic je objavil:
    Janko je omenil KJG in na www.snafu.de lahko najdete več info o tej zelo inovativni krogli.

    Učinek na divjad je bp je pa:
    1.nedeformacijska
    2. relativno lahka za kaliber in za medium kalibre po uredbi o lovčevem orožju nedovoljena.
    Citat janko je objavil:
    Janez, malo si me presenetil s trditvijo da je KJG krogla prepovedana oz. da je nedeformacijska. V svetu poteka zelo konstruktivna debata o prepovedi uporabe krogel ki vsebujejo svinec in je nastala cela paleta krogel brez svinca kot so Barnes, bionic black in jellow in še številne druge. Nekatere su narejene iz tombaka, druge iz bakra vendar na posnetkih ki sem jih jaz videl se tudi KJG v tarči oz. pri zadetku deformira in naredi gobo kot je zahteva za lovsko kroglo. Nisem dobil občutek da se obnaša kot klasična vojaška krogla. Sploh ne vem v čem je razlika med KJG kroglo in recimo Bionic black od RWSa, seveda razen v obliki, mislim na učinek. Ali pa recimo še ABC, H-mantel, CDP klasične krogle, z več ali manj svinca, vse so izjemno prebojne in torej zelo nevarne za ozadje tarče, pa niso prepovedane. CDP kroglo so naredili prvotno kot ostrostrelsko kroglo za vojaške namene Švicarji, sedaj je pa dobra lovska krogla. Podatki o tej krogli so na voljo na spletni strani RUAGa.
    Citat kuje je objavil:
    Zaj bom še pa jaz dodal mal KJG senfa.O tej krogli sem prebral mislim,da večino na strani izumitelja,veliko pa tudi na nemških forumih kot so wild und hund,pirsch,wild veb net...Krogla definitivno ni deformacijska ampak deluje na principu razletavanja.Najbolj podoben je rws h-mantel.Ampak je njuna razlika v strukturi.Kjg je 99% iz bakra med tem ko je pri h-mantel mislim,da polovica iz svinca zadnja pa iz bakra.Poleg tega je pa vso strelivo s to kroglo polnjeno na samem robu dovoljenega.Zgodilo se je tudi,da je kak soliden gewehr kot npr.sauer,steyr,blaser že zaradi tega raspalilo.Krogla se ob udarcu v telo divjadi razleti tako,da povzroči čim večje poškodbe tkiva in površinsko veliko uničenje notranjih organov.zadnji del pa daje siguren izstrel.To omogoča velika hitrost in baker,ki je mnogo trši kot svinec.Vsi uporabniki trdijo,da divjad izredno rada pada v ognju in,da so poškodbe na mesu minimalne.Največji efekt je v magnumih kjer hitrosti krepko presegajo 1000 m/s.Cena je pa 150 eurov za 100 krogel in 300 za sto nabojev.Je pa izumitelj sovražnik vojaških kalibrov kot 308,3006,8x57...Pravi,da imajo premalo prostora za smodnik in so uporabni z njegovo kroglo tja do 250m.Je pa tudi res,da te krogle močno zmanjšajo odsun puške ker so izradno lahke.Kjg spitz 2007 v kalibru 7,62 ima 8gramov v 9,3 pa 10g.Če je kdo od vas long range junky kar veselo po njej!!!
    Citat kuje je objavil:
    Krogle KJG so tudi izredno precizne!Pa saj so vsi solidsi!
    Citat janez valentic je objavil:
    Citat janko je objavil:
    Janez, malo si me presenetil s trditvijo da je KJG krogla prepovedana oz. da je nedeformacijska. V svetu poteka zelo konstruktivna debata o prepovedi uporabe krogel ki vsebujejo svinec in je nastala cela paleta krogel brez svinca kot so Barnes, bionic black in jellow in še številne druge. Nekatere su narejene iz tombaka, druge iz bakra vendar na posnetkih ki sem jih jaz videl se tudi KJG v tarči oz. pri zadetku deformira in naredi gobo kot je zahteva za lovsko kroglo. Nisem dobil občutek da se obnaša kot klasična vojaška krogla. Sploh ne vem v čem je razlika med KJG kroglo in recimo Bionic black od RWSa, seveda razen v obliki, mislim na učinek. Ali pa recimo še ABC, H-mantel, CDP klasične krogle, z več ali manj svinca, vse so izjemno prebojne in torej zelo nevarne za ozadje tarče, pa niso prepovedane. CDP kroglo so naredili prvotno kot ostrostrelsko kroglo za vojaške namene Švicarji, sedaj je pa dobra lovska krogla. Podatki o tej krogli so na voljo na spletni strani RUAGa.
    Napaka.
    Mislil sem na kroglo Impala.
    http://www.impalabullets.at
    Citat janko je objavil:
    Za kroglo Impala pa drži, je pa precej draga zadeva ta Impala.
    Citat kuje je objavil:
    Hvala lepa zaenkrat za vse informacije :D !Bi pa lepo prosil,če še lahko pove kdo kaj o CZ 550.Zanima me predvsem kakšno je kaj kopito na teh puškah in kakšno je proženje?Lp.
    Citat medvedar1 je objavil:
    Proženje je nastavljivo. Kopito je iz navadne orehove dile, normalno ali monte karlo oblike.
    Citat kuje je objavil:
    Kakšne pa uporabljate kaj montaže na CZ 550?Sem imel danes eno v roki.Res dobra puška za ta denar.Sem pa opazil,da se ročica zaklepa dvigne precej visoko.Ker bi rad puško uporabljal predvsem za pogone in bo na njej verjetno kak 1,5-6X42 variabel si želim,da bi bila optika montirana čim nižje.Istočasno si pa želim neoviranega repetiranja.Drugače je pa CZ dobra puška.Lp.
    Citat dolgin je objavil:
    Daš puškarju,da ti ročico/vzvod predela tako,da se ne dvigne preveč!
    Potem lahko daš kakršnokoli montažo gor!
    lp
    Citat Hanter je objavil:
    Citat kuje je objavil:
    Hvala!Ker ne mislim metat denarja za ne vem kako firmo sem sprva tudi sam razmišljal o CZ 550,ko sem pa včeraj slučajno bil v Avstriji sem pa imel v rokah tikka t3 varmint v 9,3X62!Bomba.Puška ima heavy weight cev,dolžina je 60cm.Kopito je sintetično in mi super leži.Na njej je bil montiran schmidt und bender 1,5-6X42 zenith,križ pa fd7.Me je kr zdelal.Žal je bila že oddana.Cena komplet z sako optilock montažo je bila 2400 eurov.Kaj menite o tej ponudbi?

    jaz sem se zud odločal med CZ IN TIKKO!Pa sem na koncu kupil TIKKA T3 BATUTTA v kalibru 9,3x 62 seveda. puška je dolga cela 105 cm, cev ima dolgo 51 cm in teža 2,9 kg! kupil sem jo v NG kjer je tudi uvoznik za tikko. povem puška kot se šika za pogone!!! jaz ti priporočam tikko. cena puške:900 evrov :D
    Citat kuje je objavil:
    Hvala za info hanter! :D Sem razmišljal o tikki vendar ne o tem modelu.Za moj okus mnogo prelahka puška za ta kaliber.Ker rad precej časa preživim s puško na strelišču je to zame rahla sado mazo varianta!Če bi se odločil za tikko potem defenitivno t3 varmint.Ampak kocka je padla pojejo kingstoni.Naročil sem cz 550 american v 9,3x62! :D :D :D Cev 60cm,kopito ravno brez svinjskega hrbta,dovolj dolgo,cev brez merkov.Včeraj sem jo sprobal v 3006.Bomba!Teža je pa 3,4 kg.Če bo kasica prasica vzdržala še pa do jeseni schmidt und bender zenith 1,5-6X42 FD7 pa mislim,da je to finito.Samo okrog montaže se ne morem še odločit.Najraje bi imel dobro fiksno.Če ima kdo izkušnje s temi montažami ga prosim za nasvet.Hvala!Lp.
    Citat janez valentic je objavil:
    Citat Ganges je objavil:
    kuje

    Včasih sem hodil z browningom short trac v kalibru 308win.Nato prodal in naročil repetirko v 9,3X62! :D :D :D




    0723Kukov

    Kako si zadovoljen z kalibrom 9,3x62!
    Citat kuje je objavil:
    Ne vem še kukov.Še vedno čakam na puško! :( Ampak kolikor sem slišal je menda super kaliber,predvsem za pogone.Mi pa lahko ti kaj več poveš o kalibru.Lp.
    Citat 0723Kukov je objavil:
    Sem z preže ustreil tele in ozimko!

    Tele je naredilo se kakih 5 korakov-zadet v rebra mal nizko, brez velikih poskodb!
    Ozimka zadeta v srce padla na mestu in to kar na bok isto brez velikih poškodb mesa!

    Zelo zadovoljen z kalibrom! Streljam rws 19g TUG!

    LP
    Citat miš93 je objavil:
    Tudi sam uporabljam RWS TUG oz. Uni classic po novem z 19 g na vso divjad - nekaj slikic:

    srnjak 1 streljan skozi cca 20 m trave (krvna sled)

    vstrel:




    izstrel:



    srnjak 2

    vstrel:



    izstrel:



    gumbar:

    vstrel (na ramenskem sklepu)



    izstrel za plečetom:

    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2

    Privzeto 9,3x62

    mene pa zanima katero municijo uporablate in kakšna je kaj cena nabojev ker ga bom kupil

  3. #3

    Privzeto 9,3x62

    Do sedaj sem uporabljal TUG 19 g, KS 16 g, Geco TM 16,5 in Norma Vulcan 15 g. Učinek je bil tak kot je videti na slikah ki jih je objavil Miš. Divjad pada v ognju ali v 5-10 m od nastrela. Škode na mesu precej manjše kot pri 7x65 R. Morda so nekoliko večje pri RWS KS 16 g. Uplenil sem s tem kalibrom vso parkljasto divjad razen gamsa- nisem imel priložnosti, in srnjih mladičev. Zanimivo je da divjad večje biomase v pravilu pada na mestu in boljše kot recimo srnjad ki odskoči še 5 -10 m. To se dogaja verjetno zaradi teže krogel ki se v majhni divjadi kot je srnjad niti ne odpre kaj dosti in ne naredi masivne poškodbe kot bi pričakovali. Do sedaj vsa divjad ki je bila zadeta, ni zbežala več kot 10 m od nastrela, krvoslednika nisem potreboval, obvezno prestreljena, z obilno krvavitvijo. Skratka , s tem kalibrom sem do sedaj najbolj zadovoljen za lov pri nas na notranjskem .

  4. #4

    Privzeto

    če ima kdo tulce za 9,3x62 za prodati mi naj sporoči na zs.

  5. #5

    Privzeto 9,3x 62

    Tudi jaz bi rad dosegal tako majhne poškodbe kot Janko in Mouse a mi to z 18 gramsko Normo Vulkan ne uspe. Lani sem z svojo 9,3 x 63 uplenil srno in 2 mladiča srnjadi. Oba mladiča sta z nastrela zbežala še po cca. 40 m. Srna je padla v ognju. Morda moram res streljati bolj zadaj (v jetra?).

    Janez

  6. #6

    Privzeto

    Ta kaliber 9,3x62 je zelo slab za divje prašiče,verjamete ali pa ne!?

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mons pubis
    Prispevki
    14

    Privzeto

    Franc, daj opiši malo bolj podrobno.
    Če ljudje ne bi težili, bi znali leteti.

    http://www.muzzle.de/N5/wolf4.gif

  8. #8

    Privzeto

    prvič slišem

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    franc je verjetno mislil tako,kot pravijo nekateri.... A mogoce ves kateri srot je najboljsi za lisico?? za lisico je tisti,ki gre mimo,ne!!?
    to je gledano iz vidika lisice,ravno tako je pa pomoje mislil franc ko je rekel,da 9,3x62 ni dober za prasica..

    kokor slisim od drugih,ga kar pohvalijo,samo kroglo tapravo izbrat,pa je

    lp

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Ali mi lahko kdo pove, kakšne druge puške še obstajajo (in so dokaj uporabne) v slovenski jagi kalibra 9,3?

    Vem za 9,3 x72, pa še nekej jih je, ter njihova uporabnost... Me zanima zgolj informativno... Hvala

Stran 1 od 14 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •