Stran 13 od 14 PrvaPrva ... 391011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 138

Tema: 9,3x62

  1. #121

    Privzeto

    Res je, da se nisem imel prilike streljati z omenjenim kalibrom, vendar tezko vrjamem da je odsun tako nevzdrzen. Za moje pojme, pusko dobro v ramo in je stvar resena...saj ni top!

  2. #122

    Privzeto

    Z vsako puško se da pokat. Malo težje je zadeti. Potem pa se vprašaj; ali res potrebujem tak kaliber za odstrel pretežno srnjadi in kakšne lisice? Ob obilici boljših. In predvsem z cenejšim strelivom.
    Ko je znanec prodajal novo Brovning bar v tem kalibru po par strelih mi je zaupal, da ne prenese poka in odsuna. Kljub polavtomatskemu delovanju. Koga drugega to ne moti. Ampak taki so redki.
    Lisičnik, daj ustrelit par strelov in nalepi grupo. Me zelo zanima tvoje mnenje po tem.

  3. #123

    Privzeto

    Takoj, ko dobim priloznost to naredim. Alojz ali je veliko mocneje od 8x57 ,za odsun me zanima.

  4. #124

    Privzeto

    Krogla je težja. Hitrost skoraj enaka. Pa si predstavljaj.
    Nisem PROTI tem kalibru. Je zelo dober. Ampak za večino naših lovcev je prehud. Pa potrebe po njem tudi ni. Je pa za tiste ljubiteljsko zagledane. Ampak taki imajo običajno dovolj pojma o orožju in ne kupujejo prve puške.

  5. #125

    Privzeto xxx

    zdravo

    predvsem me je zanimalo glede tega kalibra to ker imam priliko ugodnega nakipa te puške po postih sodeč so mnenja različna tako da ne vem če bi se odločil za nakup.Vse bolj se nanreč nagibam k nakupu sako 85 edina težava je kaliber. Doma imam blaser bbf95 8x57irs-16 karabin orbis kranj 7x57 v slednjem imam fox kroglo ki se je pokazala izredno dobro

    hvala za nasvete

  6. #126

    Privzeto

    Dik ali te denar žuli?
    Imaš dva odlična kalibra, ki pokrivata vse. Poskusi utemeljiti nov nakup.

  7. #127
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Res je, da se nisem imel prilike streljati z omenjenim kalibrom, vendar tezko vrjamem da je odsun tako nevzdrzen. Za moje pojme, pusko dobro v ramo in je stvar resena...saj ni top!
    Razumem ljudi, ki kupujejo močne kalibre, brez potrebe, ampak so jim všeč, tako kot velik avto. Drugi imamo raje nežnejše kal., ki so enako uporabni kot prvi. Kot že rečeno, eno je streljati na tarčo, ki ti je dovolj že po 5 strelih, tudi z manjšim kal., drugo je streljanje na pogonu na divjad, ki se strelov komaj zavedaš.

  8. #128

    Privzeto

    Ja sam če ne boš vadil z puško, tudi na lovu z njo ne boš dober.

    Brez veze je to spraševat na forumu, kot so ti že drugi povedali! Pojdi probat in boš dobil 100X več info kot tukaj.
    Lahko povem svojo izkušnjo, da sem samo zamenjal municijo ( 7x65R RWS Evolution 159 grain z 120 grain TTSX) in sem se znebil strahu pred strelom pa tudi zgrešil še nisem z to municijo.

  9. #129
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    pri tem je več odvisno od izbire krogle, kot od kalibra. Če se prav spomnim uporabljaš Barnes ttsx, ta krogla celo v 243win dela "mesu prijazno".

    Kolega je večkrat pojamral, da mu srnjad z 9.3x62 zelo nerodno pada, kakšne imaš ti izkušnje pri strelih za pleče?
    Uporabljam samo Barnesa. Do zdaj je vse počakalo na mestu razen predzadnjega mladiča, ki je naredil še par korakov .

  10. #130

    Privzeto

    Enako bi bilo npr z 243. Ali 270, ali.......
    Pa ni treba tako drage krogle. Že Fox je dovolj.

Stran 13 od 14 PrvaPrva ... 391011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •