Stran 12 od 14 PrvaPrva ... 2891011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 138

Tema: 9,3x62

  1. #111
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Kakor za koga

  2. #112

    Privzeto 9.3x62

    lepo pozdravljeni
    zanima me kako bi se obnesel ta kaliber v steyr classic z cevjo 51cm sprašujem glede odsuna ker puška vaga 3,2kg
    hvala za odgovore

  3. #113

    Privzeto

    V tako kratki cevi zgubi krogla precej na hitrosti. Ne vem zakaj želiš ta kaliber. Pojasni.

  4. #114

    Privzeto

    Citat dik je objavil: Pokaži objave
    lepo pozdravljeni
    zanima me kako bi se obnesel ta kaliber v steyr classic z cevjo 51cm sprašujem glede odsuna ker puška vaga 3,2kg
    hvala za odgovore

    Odsun je v veliki meri odvisen kakšno municijo boš izbral. Evo 18,8g in pa tug 19g pri teh dveh je odsun kar konkreten. Norma vulkan 15g je odsun primerljiv z 30-06 in 8x57. Hitrosti pa iz 56cm na 51cm cev ne izgubi prav dosti. Na strelišču je pri 9,3 dobro upoštevati, da ne streljaš preveč.
    jaz nikoli ne dam več kot 5 strelov skupaj. Največkat le 3x ustrelim in končam s treningom. Saj se ti po več strelih hkrati lahko hitro zameri. Na lovu pa odsuna itak ne čutiš.Uglavnem to je kaliber za jago ne za nabijanje na strelišču.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  5. #115

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Saj se ti po več strelih hkrati lahko hitro zameri. Na lovu pa odsuna itak ne čutiš.Uglavnem to je kaliber za jago ne za nabijanje na strelišču.
    Za trening je 223, za jago pa 9,3. Al kako?
    Saj vem kaj si hotel povedati. Ampak malo čvekanja v tem mrtvilu ne bo odveč.
    Naj dodam samo tole. Ta kaliber je pri nas za poznavalce. Ki ve za kaj ga bo rabil. In ki obvlada streljanje. Pa za Afriko.

  6. #116
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Kakor za koga
    Lisičnik, Pikolis je mislil, da je to slab kaliber za divjad. Isto kot svinec, ker divjadi zelo škodi...

  7. #117
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Za trening je 223, za jago pa 9,3. Al kako?
    Saj vem kaj si hotel povedati. Ampak malo čvekanja v tem mrtvilu ne bo odveč.
    Naj dodam samo tole. Ta kaliber je pri nas za poznavalce. Ki ve za kaj ga bo rabil. In ki obvlada streljanje. Pa za Afriko.
    Pa za tiste, ki ne maramo veliko škode na uplenjeni divjadi.


    Za na strelišče sem si omislil/kupil dodatno neoprensko kapo za na kopito z vložki iz moos gume, kjer si sam reguliraš debelino. Tako lahko brez problema oddaš tudi 10 ali več strelov.

    Je pa res, kar piše Jež, da je odsun zelo odvisen od teže krogel, ki ga na jagi itak ne boš čutil.

  8. #118

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Je pa res, kar piše Jež, da je odsun zelo odvisen od teže krogel, ki ga na jagi itak ne boš čutil.
    Tole lahko babici razlagaš.
    Spet hočete nekoga prepričati o nujnem nakupu tega kalibra. Pa smo že enkrat pisali. Škoda je razlagati to nekomu, ki ga ne poznamo. Ljudje smo zelo različni. Puško v roke pa par strelov spustiti. Pa takih vprašanj ne bo več.
    Last edited by alojz1; 4. November 2015 at 12:59.

  9. #119

    Privzeto

    Bom pojasnil za tiste, ki ne razumete. Na jagi res ne bomo čutili udarca.
    Sem videl znanca z svežim odtisom daljnogleda. Pa ga vprašam, če je zadel. Čudno me je gledal kako vem, da je streljal. Za "štempelj" sploh ni vedel. Tako je bil skoncentriran na divjad.
    Posledice tega pa so dolgotrajne. Sploh ne ve, da cuka. Od takrat zadetki slabi, desno nizko. Pa še name se jezi, ko sem mu za to napako povedal. Ne prizna pa pika. Ima pa čisto normalen kaliber.

  10. #120
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Pa za tiste, ki ne maramo veliko škode na uplenjeni divjadi.
    pri tem je več odvisno od izbire krogle, kot od kalibra. Če se prav spomnim uporabljaš Barnes ttsx, ta krogla celo v 243win dela "mesu prijazno".

    Kolega je večkrat pojamral, da mu srnjad z 9.3x62 zelo nerodno pada, kakšne imaš ti izkušnje pri strelih za pleče?

Stran 12 od 14 PrvaPrva ... 2891011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •