Stran 2 od 14 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 138

Tema: 9,3x62

  1. #11

    Privzeto

    Za informacijo v kal.9,3 obstajajo poleg omenjenega 9,3 X 72 R še 9,3X57, 9,3X 62, 9,3X64, 9,3X 74 R, 9,3X 66 SAKO, 9,3X53 R. Vsi navedeni kalibri so dobri vendar 9,3X 72R je arhaičen, počasen, časi njegove splošne uporabe so minili. 9,3X 57 je popularen v skandinavskih deželah, patrone se dobi samo pri Normi- nekoliko počasnejši kot naslednja dva in to sta 9,3X 62 in 9,3X 74R ki sta najbolj optimalna in najbolj razširjena in najbolj uporabna. 9,3X64 je kaliber ki po lastnostih spada v magnum različico kot evropska konkurenca 357 HH magnum. Preostala dva sta finska in mi nista poznana, s tem da je po podatkih 9,3X 66 SAKO podoben 9,3X 64 in 9,3X53R podoben 9,3X 57. Naboje za te kalibre izdelujejo predvsem evropski proizvajalci Norma, Sako, Lapua, RWS, Sellier/Bellot ker gre za čisto evropski kaliber. Obstajajo še naboji z bakrenimi kroglami prevsem za 9,3X62 in 9,3X64,imajo lažje krogle 10-12 g, so zelo hitre in pravijo zelo precizne. Sem jih naročil in ko jih dobim ter preizkusim bom povedal kakšni so rezultati na strelišču in na lovu.

  2. #12

    Privzeto

    janko a ti sam povneš?

  3. #13

    Privzeto

    Seveda sem mislil iz prašičje prespektive,nebi rad bil v njegovi koži,ko nekdo
    strelja po njem.Šalo nastran,to je odličen kaliber za divje svinje pa navzgor,le
    pravo kroglo je treba izbrati.Malo bolj tepe od standardnih kalibrov 8x57is,7x64,30-06Spr...itd.Če pa sami polnimo,pa ni treba iti v extreme,le joulov še moramo imeti zadosti,da bo krogla pravilno delovala glede na maso.Večji oz.težji
    komad bomo streljali,bolj se bo krogla odprla!
    Last edited by Franc; 29. January 2008 at 22:54.

  4. #14

    Privzeto

    Ne polnim sam, kupujem.

  5. #15

    Privzeto

    mene zanima ali ste zadovolni od norma vulkan 15g kaksne so kaj poskodbe in ucinek na divjadi.se ze vnaprej zahvalujem.

  6. #16

    Privzeto

    Mogoče jo to predmet za drugo temo, ampak vseeno kaj pa mislite o kalibru
    9,3x62. Osebno mislim, da je primernejši za "lovca". Manj brutalen ter dovolj močan.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Ja to je pa moja velika želja za Blaserico. Fantastična kombinacija ob 308 :icon_:
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto CZ 9,3x62

    Fantje, tisti ki ste bolj na tekočem s cenami, povejte kolk bi bla vredna češka karabinka v tem kalibru, stara 2 leti brez optike?

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Fantje, tisti ki ste bolj na tekočem s cenami, povejte kolk bi bla vredna češka karabinka v tem kalibru, stara 2 leti brez optike?
    600 eur (js je nebi vec placal)???mogoce manj...odvisno katera je..snemljiv nabojnik,...???
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  10. #20

    Privzeto

    Morš vedet,da nova stane okoli 800€
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 2 od 14 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •