Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 61

Tema: 7x65R

  1. #1

    Privzeto 7x65R

    Tema s starega foruma

    Citat dejan je objavil:
    Zanima me kakšne naboje uporabljate in kaj bi mi priporočali za lovišče pretežno z srnadjo in gamsi, tu pa tam tudi kakšen jelen ali prašič.

    LP
    Citat wolf1 je objavil:
    Jaz uporabljam S&B, krogla SPCE za srnajd. Učinek je lep in uporaben.

    Imam tudi polnjene krogle z SIERRA kroglo, ki pa pa zadovoljuje vse moje apetite za lov na ostalo divjad. Ti kaj več napiše kasneje.

    Če nimaš balističnih podatkov ti jih lahko malo napišem, samo povej. :D
    Citat dejan je objavil:
    Lepo prosim tudi za balistične podatke in se ti zahvaljujem!

    LP
    Citat dolgin je objavil:
    Sam uporabljam polnjeno Hornay SST,učinek odličen (tako kot pri vseh kalibrih s to kroglo )!
    lp
    Citat medvedar1 je objavil:
    Jaz imam puške v tem kalibru že kakšnih 30 let. Uporabljal sem vse vrste streliva. Za tvoje namene - lov na srnjad in gamsa ti priporočam krogle teže 9,72 gr Siera ali RWS KS 8,0 in 10,5 gr. Nič več ne potrebuješ, krogle so dokaj hitre in stabilne ter zelo učinkovite.
    Ker se mi zdi da si novinec, ti dam še en nasvet - nabavi si 100 kosov krogel iste serije in dokler ne porabiš vseh uporabljaj samo ene. Ne boš falil zaradi razlike v legi zadetka in zaradi tega dvomil v vse možno ter imel velike stroške s preizkušanjem, pristrelitvijo in podobnim.
    Citat srecko je objavil:
    zanima me, če kdo pozna ta naboj, gre za S&B, HPC, 10,2g. sicer sam uporabljam S&B SPCE 11,? g in sem zelo zadovoljen. dobil pa sem dve škatli hpc, pa me zanimajo izkušnje.
    Citat Hunter je objavil:
    Citat dejan je objavil:
    Zanima me kakšne naboje uporabljate in kaj bi mi priporočali za lovišče pretežno z srnadjo in gamsi, tu pa tam tudi kakšen jelen ali prašič.

    LP
    Živjo.

    Tudi sam sem član Ld v kateri imamo pretežno gamse,snjad,jelenjad,in prašiče.Sam za kaliber 7x65r uporabljam naboje RVS-H-mantel 11.2 gramska kugla in lahko povem da česar se ta kuglca dotakne ne naredi niti koraka.Lahko povem da tudi če ni strel ravno idealn žival obleži.Kšnih večjih podplud pa ni



    pa dobr pogled
    Citat orlova6 je objavil:
    Samo ti čeha lepo uporabljaj, tako kot ti je povedal wolf1, tudi jaz uporabljam SPCE 11,2g in ti povem do sedaj padlo vse, cena ugodna pa fajn se strelja. ne kompliciraj in nastreli na eno municijo in bo vse ok.
    Citat mprimoz je objavil:
    Jaz mam suhlov driling s kroglo 7x65r in cel moj lovski staž (7 let) uporabljam češke krogle 11.2 g. Pa vam povem, da je ne menjam za nobeno drugo!!! Z njo streljam vse, od srnjinega mladiča pa do gamsa,muflona,prašiča in jelena!
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2

    Privzeto

    Imam češko bokarico super brno 7X65R in šrot 12 uporabljam pa 9,7 imam nastreljene na 180m ustrelil sem srnjaka ki je padel na 200 m res je da je stekel 2 m ampak je takoj obležal ali pa 11,7 RWS krogle ali pa češke katere uporabljam za streljanje za v tarčo.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    sicer ne streljam veliko z shulovem drilingom v 7x65r kalibru,ampak povem vam...v tem kalibru uporabljajte SBT 11,35gr...vredno je poskusit! pade ko v ognju,ni potpludb,tocna krogla...brez pripomb

    lp

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat:
    dolgin je objavil:
    Sam uporabljam polnjeno Hornay SST,učinek odličen (tako kot pri vseh kalibrih s to kroglo )!
    lp

    Jaz pa z omenjeno nisem kaj preveč zadovoljen. Saj učinek je, vendar se mi je pri gamsu zgodilo, da je krogla vanj priletela v dveh(!) kosih.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    jaz sem si pa sedaj nabavil PTS (z hornady SST konico),pa me zanima,kaksne izkusnje imate s to kroglo?

    da je priletela v dveh kosih?cudno,kaj si mogoce streljal skozi veje?

    lp

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Ja najbrž, samo je pred niti po strelu nisem videl, pa sem vse pregledal, ko sem videl kaj se je zgodilo. Tako da ko tole zalogo pospravim, si bom definitivno nabavil kroglo tipa ABC.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Sicer divjad pada v ognju, tudi težji kosi jelenjadi ampak notri je pa samo žolca in potpludbe so kar velike.

  8. #8

    Privzeto

    Ja,je pa res da je svinjsko razbijaška krogla tale SST!
    Če misliš imet "zaklan" komad,pol si nabavi Winchester Fail safe,je odlična kroglca ,divjad večinoma pade v krogu 20 metrov(dobro zadeta),velja tudi za težjo divjad! Problem nastane pri strelih v mehko,takrat rabiš pa kr fajnga krvosledca!!
    Tretja varianta,ki pa je splošno zelo preizkušena in zlo zlo fajn je Norma Oryx,prima reč,čeprav so podplutbe tud kar konkretne!
    Al pa Hornady Interbond,je tudi fajn reč!

    lp

  9. #9

    Privzeto

    Jaz uporabljam v vseh puškah kroglo rws KS, v bokarci 7x65R 8g, v karabinu 7x64 pa 10,5. Nimam pripomb ne na natančnost, ne na poškodbe, je pa res, da za pleče zadet komad ponavadi naredi še par korakov.Sem že streljal lisico skozi gosto suho travo, pa je bil zadetek točno tam kot sem meril.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Jaz uporabljam v vseh puškah kroglo rws KS, v bokarci 7x65R 8g,
    Kakšne so pa poškodbe pri srnjadi pri tej krogli?

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •